Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Første desember ble ringt inn kl 0100 med dagens siste lufting ute på tomta med juletreet på Preståsen i bakgrunnen :lol:

11160691446_cf3f1af83c_z.jpg

Kl 0200 kom jeg opp på soverommet til dette synet i 'hundesenga'. Tok hintet :P
11160721476_03a27a1215_z.jpg

Kl 1000 la vi ut på morgenturen, noe som ble glemt å tatt bilde av.

Kl 1100 laget jeg meg frokost. I mangel på havregryn, ordentlig brød og knekkebrød så ente man med:
11160720196_05af8c7f0c_z.jpg

Kl 1200 så jeg til min fiktive kennel
11160742844_baeb9ce04f_z.jpg

Rundt kl 1300 heiv jeg ribba i ovnen og vasket huset
11160881133_49306b37a5_z.jpg

Rundt kl 1400 mente Keo jeg brukte litt for lang tid før vi kunne dra ut på tur...
11160716196_007f6171d2_z.jpg

Rundt kl 1500 vandret vi opp til Preståsen for litt tur og trening i blåsten
11160880793_d87d53842b_z.jpg

Rundt kl 1600 var det blitt halvmørkt (blitsbilde), så Keo fikk prøve seg på sin andre runde feltsøk noen sinne, noe som gikk som smurt!
11160748924_fba23a06b1_z.jpg

Rundt kl 1700 tok vi en liten økt med lydighet på den lille fotballbanen før vi gikk hjem igjen
11160877613_b083fde809_z.jpg

Rundt kl 1800 var maten klar og svoren crisssssspyyy :drool:
11160747254_a66ae9b8d1_z.jpg

Rundt kl 1900 var oppvasken klar og kjøkkenet rent
11160716406_42293fe284_z.jpg

Rundt kl 2000 var vi i lagret vårt for å hente litt julepynt
11160715166_9d61b38850_z.jpg

Rundt kl 2100 mente Keo det var kosetid
11160680345_96783dce9a_z.jpg
... inntil jeg gikk på butikken for å kjøpe manglende varer før morgendagen
11160871103_5eacce00e6_z.jpg

Rundt kl 2200 var julepynten spredd litt her og der, adventsstakene er kommet i vinduet :CandyCane:
11160684675_4c48798c79_z.jpg

Rundt kl 2300 innså jeg at det var OK å lete opp godis ettersom jeg ikke har kalender :icon_cry:
11160683575_c335bed72a_z.jpg

Klokken 2400 satt jeg å skrev dette ...
11160710616_b4c69ba94b_z.jpg

... så da ønsker jeg alle soniser en fortreffelig desember! :rockettes:

  • Like 13
Skrevet

Koselig dag! :D Og den svoren så utrolig god ut! Nå fikk jeg lyst på ribbe...

Alltid tillatt å kickstarte julefølelsen med ribbe når det er barmark ute :D

Vi har likt sengeteppe! :D Bare at mitt er hos mamma og pappa.

Fin dag :ahappy:

De teppene finner du overalt i dette huset, tror vi har minimum 12 av dem, senger, sofa, stol, overalt :|

Og takk for det, ikke den mest actionfylte søndagen i historien, men like så :ahappy:

Skrevet

SUUUUUUUUUUUULTEEN! *krever advarsel om nammenam mat i begynnelsen av innlegg* ;)

:P:lol:

Herlig! Og nydelige hunder. :wub:

Bikkjelørvene takker så mye :ahappy:

Fine Keo, han ser ut til å ha kommet skikkelig i ungdomstia :)

Og den svoren da! Wow!

Nåja, håper han vokser seg enda litt til, bare ikke i høyden og vekta (52cm og nesten 18kg ved 6mnd :|). Begynner å bli litt mann da, forhåpentligvis! :D

Dette var da en skrekkelig casual "jeg er verdensmester i huslige ting"-EFIT! :D Slenge ribba i ovnen og vaske huset, ja... *Se seg om på alle pappesker og hybelkaniner og cottage cheese-frokost* :P

Jommen, er jo ikke vits å gjøre det så vanskelig for seg selv :rofl:

... vaske huset tok forresten to timer

Ribba så god ut! Hilsen hu som ikke liker ribbe :P Flinke vofser du har :)

Fineste Keo :)

og den ribba så god ut ja, og jeg er ikke særlig gad i ribbe engang :P

*tenke seg til ribbelukta som fylte hele gata i går*

Ekke så glad i ribbe selv, men man må holde litt på tradisjonene, og godt var det absolutt :ahappy:

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Fulger er veldig spennende dyr! Håper du finner en god vei inn i "miljøet". Også gleder jeg meg til nerdetråder om hvordan aktivisere/mosjonere/fore fugl. Du har jo hageplass nok til stort utebur (om det er innafor da, kan jo ingenting om sånt jeg), er vel viktig med variasjon for fugler også, så kan de få litt uteliv når forholdene er rett... Oi, kjente jeg ble litt engasjert nå😄  
    • Det kan jo være det. Den våkner av at du er oppe og sliter med å finne roen igjen etterpå kanskje. Det er ikke uvanlig at det kommer perioder med mer stress eller usikkerhet eller hvor hunden ikke hører etter el. Så i utgangspunktet hadde det ikke bekymret meg noe særlig, men du som eier og som den som kjenner hunden godt må jo kjenne litt på om du tenker det kan være noe mer eller noe annet, for det kan jo også skje. Isåfall får man jo vurdere en tur til veterinær.  Men sannsynligvis bare en periode som går over igjen. Blir hunden veldig urolig ville jeg forsøkt å ha den inne med meg for trygghet og lukket døra for å begrense muligheten til å tasse rundt.
    • Det er gull verdt ja å finne en gruppe, side eller lignende hvor man finner folk som har bra informasjon å dele. Så kan man sparre litt med ekte folk istedet for å måtte finne ut alt på egen hånd.  Kan ingenting om fugl dessverre, annet enn at det er fine (og litt krevende) dyr på sin egen måte. Veldig spennende da 😁
    • Det kommer jo en del brukere inn her som har fått sin første hund, eller planlegger å kjøpe hund, og ikke kan noe særlig fra før. De fleste her svarer så godt vi kan, og har ganske mange års erfaring etterhvert. Og de fleste av oss er vel klar over at vi ikke startet ut som eksperter, vi heller, og har lært av våre feil opp giennom tiden. Det er mye å lære og navigere, og ikke minst å gjenkjenne god og dårlig informasjon og råd. Nå er jeg selv i den situasjonen. For de som ikke har vært lenge på forumet så er jeg altså kronisk syk med ME. Jeg har vært frisk nok til å drive aktivt med hundesport i mange år, men blitt gradvis dårligere. De siste årene med hundene var det stort sett korte turer, og nå er jeg for syk til å ha hund igjen etter at de vi hadde ble gamle. Derfor har jeg begynt å se på fugl som mulighet for litt selskap hjemme. Jeg passer en kanarifugl nå, og prøver å lære meg mest mulig om fuglehold. Og det er jamen ikke lett! Jeg hadde undulater som tenåring (litt sammenlignbart med de som vokste opp med hund som barn?), men mye både holdninger og kunnskap har jo endret seg siden den gang. Det å finne grupper å stille spørsmål i (jeg er ikke på Facebook), finne miljøer, og lære meg å se hva som er gode og dårlige kilder til kunnskap er virkelig en jobb.  Det er veldig interessant å være "på den andre siden" av det jeg vanligvis er. 
    • Hunden min på 9 måneder har plutselig begynt å bjeffe og å stresse om natta. Jeg må ofte på do om natta og etter jeg er ferdig så bjeffer hunden på alt og alle. Bjeffer for seg selv og går urolig i huset. Er dette spøkelsesalderen? Tenåringsfase?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...