Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvilke nick har du hatt?


Raksha
 Share

Har du byttet nick?   

95 stemmer

  1. 1.

    • Ja, byttet en gang.
    • Ja, byttet to eller flere ganger.
    • Nei, er fremdeles den jeg alltid har vært.


Recommended Posts

Inspirert av "når meldte du deg inn"tråden så kom jeg til å tenke på noe jeg har tenkt tidligere. Folk bytter nick, og med min gullfiskhukommelse så går det sjelden mer enn en mnd eller to før jeg har glemte hvem som het hva når. Og føles som jeg er en av de få som fremdeles har mitt orginale nick her. :aww: Så da spør jeg: Hvem var du? Har du vært den samme hele tiden?

Hilsen nysgjerrigper

Legg gjerne til grunnen til at dere byttet, vet det er litt artige historier bak noen nickbytter. :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Svar 109
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg er kjedelig og har hatt sammenavn hele tida... men jeg bytta avatar noen ganger for en tid siden i protest mot alle som bytta nick og bilde stadig vekk .

Du har jo streng tatt byttet nick fra Bones til Boner og så Bones igjen da.

Du, Pan har sørget for den absolutt beste latteren jeg noen sinne har fått her inne på sonen. Jeg holdt bokstavelig talt på å tisse på meg. Ikke diss Pan, ass. Han er kongen på det punktet.

Ikke vært her så lenge, og har ikke hatt behov for å bytte nick. Tviler også på at jeg kommer til å gjøre det noengang :)

Edit: haha, nå kom jeg på at jeg faktisk hadde et annet nick heeeeelt i starten, før vi hentet Leo, det var da samboer og jeg skulle ha profilen sammen. Men så ble det til at det ble min profil og jeg byttet nick :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg tror nok at jeg kommer til å bytte nick igjen. Føler ikke at jeg har funnet noe som er "meg" enda. :P

Kalte meg wesminster da jeg meldte meg inn. (Ikke spør, jeg var 11 år da jeg lagde epostadressen med samme navn og syns vel det så kult ut.) Skiftet til -Ingvild- og tok bort bindestrekene da Ia her inne byttet nick så Ingvild ble ledig. :)

I mitt hode er du fremdeles wesminster og har labradoravatar. :aww: Trodde en stund at du het westminster, men så oppdaget jeg at det manglet en t. :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg tror nok at jeg kommer til å bytte nick igjen. Føler ikke at jeg har funnet noe som er "meg" enda. :P

I mitt hode er du fremdeles wesminster og har labradoravatar. :aww: Trodde en stund at du het westminster, men så oppdaget jeg at det manglet en t. :P

Du har jo streng tatt byttet nick fra Bones til Boner og så Bones igjen da. :whistle:

  • Like 5
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg tror jeg het Only Blondie da jeg meldte meg inn. En periode hadde jeg 2 kontoer og den andre tror jeg at jeg het Dobs Only Blondie på. En gang ble jeg også utsatt for ufrivillig bytte og het Tena Lady eller noe slikt fordi alle kalte meg for OB :lol: Så byttet jeg til MegaMarie. Jeg fikk valget om å bare hete Marie, men det gav jeg til Marie :ahappy:

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg tror jeg het Only Blondie da jeg meldte meg inn. En periode hadde jeg 2 kontoer og den andre tror jeg at jeg het Dobs Only Blondie på. En gang ble jeg også utsatt for ufrivillig bytte og het Tena Lady eller noe slikt fordi alle kalte meg for OB :lol: Så byttet jeg til MegaMarie. Jeg fikk valget om å bare hete Marie, men det gav jeg til Marie :ahappy:

Jeg husker deg som OnlyBlondie :lol: !!!

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg hadde først mitt fulle navn, men så fant jeg ut at jeg ville være litt mer anonym, så jeg byttet til brukernavnet mitt på fronter ( :lol: ) Kreativt. Ikke at det er SÅ vanskelig å finne ut av hvem jeg er nå heller, men man må hvertfall legge litt innsats i det.

Så byttet jeg for en stund siden til det jeg har nå som er det samme jeg bruker "overalt" der jeg vil opprettholde et lite snev av anonymitet. ANER ikke hvor jeg har det fra, liker ikke bier engang :P Egentlig skulle det vært liten forbokstav :getlost:

:teehe:

Red: Og nå innser jeg at jeg ikke i det hele tatt svarte på det du spurte om! Caraas var brukernavnet mitt fra fronter, som jeg het før :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Har byttet tre ganger, dvs. at jeg har hatt fire forskjellige nick i løpet av min tid på sonen. :aww:

Du har jo streng tatt byttet nick fra Bones til Boner og så Bones igjen da. :whistle:

HIHIHIHIHI var nettop det jeg skulle til å påpeke :whistle:

Hvordan bytter man nick? Fikk litt lyst til å hete noe litt mer personlig enn "Bikkje1". :P

PM meg :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vet ikke om det teller, men jeg laget bruker her med Facebook-kontoen, og hadde derfor i begynnelsen mitt fulle navn som nick. En mod (husker dessverre ikke lenger hvem) var snill nok til å sende meg en PM og spørre om jeg ville skifte navn, så da skiftet jeg til Tabris. Har ikke hatt andre nick etter det.

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Har bytta en gang. Var nemlig på sonen en periode noen år tilbake. Men glemte innloggings-adresse, brukernavn og passord, så laga ny….med første brukernavnet jeg kom på. Men nå fikk jeg litt lyst til å skifte til noe mer MEG ja :ahappy:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Presser en vanlig slik H-sele for mye på luftrøret? https://dyresjappa.no/produkt/hundesele-regulerbar-svart/ Isåfall ville jeg sett etter en step-in sele ala dette, bare pass på at den ligger lavt nok foran:https://www.musti.no/basic-first-step-in-sele-svart Ellers ville jeg brukt halsbånd med grime en del for å begrense trekkingen, rett og slett.  
    • Hei! Jeg har kommet borti en ny utfordring. Min egenavlede Aussie på 7mnd hoster/harker/høres ut som den har astma når den trekker i sele. Dette har pågått i hele sommer og jeg har prøvd å finne en sele som minimerer problemet, men enda ikke lyktes.   Valpen er undersøkt av veterinær for to uker siden hvor vet tror den kan ha hatt kennelhoste og at luftrøret fremdeles er irritert. Almenntilstanden er god og har vært hele vegen. Vi skal la vær å gå tur (kun aktivisering i hagen, på rally-treninger osv) på tre uker for å se om det hjelper at luftrøret får ro. Nå har det gått to uker til uten bedring (fremdeles harking når jeg holder på luftrøret) så jeg ser for meg at vi må inn igjen for røntgen osv. Denne hostingen/harkingen kommer kun når man legger press på luftrøret, aldri ellers. Dessverre er dette en hund som er ivrig på tur og trekker en del. Men det høres jo ikke bra ut.. hvis noen har erfaring med det samme så skriv gjerne litt om det også!   Jeg ser ikke for meg at vi finner ut av/får løst dette problemet med det første, og spør derfor dere om noen vet om en spesialsele som er utviklet for å unngå press på luftrøret? Evt om noen spesialsyr?
    • Det har jeg ikke tenkt på, men jeg tror du har rett i at folk har blitt skjøre etter noen tiår med kontorarbeid. Hundene Bamse og Bob ble dømt til døden for å ha hoppet opp på folk og laget risp med en klo. Luna og Luk lagde blåmerker, Luk er avlivet og eier til Luna kjemper videre for henne, saken skal til lagmannsretten etter dom i tingretten hvor Luna ble dømt til avliving etter et lite blåmerke oppdaget to dager etter Luna var i nærheten av mannen. Folk har blitt pyser og hundene avlives av dem som skal forvalte loven men selv bryter den for å tilfredsstille anmelder, med en dose maktmisbruk inkludert i avgjørelsene. Hunder har lite rettsvern og når det lille som er blir oversett er det farlig å være hundeeier, det koster flere hundre tusen kroner å føre en sak gjennom rettssystemet og utfallet er mer som russisk rulett enn at man er sikret en riktig dom basert på det som virkelig skjedde.
    • En skulle tro det ville være nødvendig at hunden påførte en faktisk skade langt verre enn et blåmerke for å bli begjært avlivet. Det burde holde med en bot til hundeeier for å ikke ha kontroll på den.  Spesielt når det kommer til "bitt" er det for lav terskel. Et "bitt" er jo ikke et bitt. En hund kan klype med kontrollert styrke som et avstandsskapende signal uten å å påføre skader. Det tilsvarer å dytte bort en innpåsliten person som ikke respekterer verbal kommunikasjon om intimsoner. Hunden har ikke hender og bruker munnen istedenfor. Midlertidige fordypninger i huden og eventuelt bloduttredelser ved skjøre blodkar etter ett sånt klyp er ikke for skade å regne i mine øyne. Hvor skjøre har folk blitt? Noen tiår med kontorarbeid og folk synes et udramatisk blåmerke er en skade? Rifter i klær fra å ha hoppet opp for å hilse? Bot og erstatning.  Å avlive en hund for sånne småting er som å gi mennesker 21 år for en bitchslap. Hunder er en så integrert del av kulturen vår at hunders kroppsspråk og adferd er naturlig å legge inn i læreplanen i grunnskolen, så tidlig som mulig. Hvorfor lærer ikke barn hundens språk og adferd på skolen? ..så har de det med seg i voksenlivet og slipper være hysterisk redde.   
    • When Dickhead Awakes  Kapittel 1 Planen var å vente til milepælen 'løfter beinet for å tisse' før neste entry. En annen milepæl fikk æren av å utløse trangen til terapeutisk hamring på tastaturet istedenfor. Sir Edeward har blitt mer og mer Eddie lately. Han enten hører ikke, eller later som han ikke hører, eller gjør et poeng av å ignorere. At hunder bare er distre og ikke også med overlegg tester grenser i puberteten er en myte. Han er distre, no doubt, men han tester også alle grenser han kjenner for tiden. Dette har pågått en stund og er ingen overraskelse. Hva som kom mer uforutsett, på tross av samme erfaring fra tidligere hund, var at han plutselig tisset inne, to dager på rad. Rager 76 cm på manken og veier over 40 kg nå. Dette er i en helt annen liga enn valp som tisser inne.  Første tilfellet skjedde i går. Uheldig sammentreff mellom et massivt politioppbud utenfor pga en nabos mystiske og bekymringsverdige forsvinning, og Edes wake from sleep og potty time. Ikke en passende situasjon å ta ham med ut i, men må man så må man.  Mens jeg tar på ham selen og han er supergira på å ut for å inspisere den uventede og uvanlige situasjonen han hører på utsiden, med banking og rop og prat i en emosjonell tone som ikke helt stemmer med de menneskelige interaksjonene han kjenner fra før, så velger han å bare tisse rett på gulvet ^^ Antakelig en kombinasjon av å ikke ha lyst til å sette seg ned sårbar og tisse foran masse fremmede i en sånn stemning, og en helmax plan om å ha gjort unna det ærendet der først, så han var klar til enhver action som potensielt kunne skje utenfor den døren.  Det å miste turen ut fordi han fjernet motivet, medførte emo og pønkråkk vokal sutring, langt fra den myke Eddie Vedder vokalen jeg håper han modner til med tiden.  Så skjedde det igjen i dag. Han så utover territoriet sitt gjennom vinduet, og markerte det på sengen inne -_- Mens vaskemaskinen går for fullt, og jeg er takknemlig for at den finnes og virker, så trøster jeg meg med at dette er en fase. Pubertal tissing inne har skjedd før, og det gikk fort over igjen.  Om naboen blir funnet, og i hvilken tilstand, det er en større bekymring. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...