Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 54
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Nå har vi 9 hunder til omplassering på Tunge hundepensjonat. Ta en titt! Kanskje din drømmehund dukker opp? Del gjerne linken videre http://firbente.wordpress.com/omplassering/

Er det. Men etter å ha sett så mange positive historier kan jeg jo også være så heldig. Men generelt veldig skeptisk så skal være nøye på prøvetid og sånt og riktig hund må komme for omplassering

Synes det er morsomt at dere har BC/whippetmix inne. Før jeg skaffet Winnie for 4 1/2 år siden så fantes det et kull med nettopp samme mix og jeg vurderte å kjøpe en slik... Men ble altså renraset, vo

Guest Christine
Skrevet

Ønsker meg en dalmis som Taco til jul, jeg :heart:

Håper dere finner gode og langvarige hjem til alle sammen!

Skrevet

Ååååååh :wub: Peppes! Såååå fiiiin! Kan tenke meg både Topsy, Noah og tildels Noah er hunder som kunne passet inn her. Fine var dem!
Er stadig inne å ser på sidene deres. Får litt vondt av Lucy, ser hun har vært omplassert en gang og to før, håper hun finner sitt endelige hjem snart!

  • 4 weeks later...
Skrevet

Eg tykkjer Noah, Taco, Linni, Roxy og Siko godt kan bu på pensjonatet ei stund, til eg er klar til å hente dei. :ahappy:

Fy søren så mange flotte vaksne hundar som er der ute, blir definitivt omplasseringshund igjen når me er klare for nestemann.

  • Like 1
Skrevet

Kan jeg få Eddie til jul? (og større hus, bil, hundegård og hanhundsnille hanhunder samtidig?) Schnauzersaken (heter Schnauzer - ikke mellomschnauzer - eventuelt standard om man føler man må definere størrelse) var også nydelig :wub: Hadde mamma og samboern skulle flytta hjem til norge nå, så skulle jeg tipsa dem om den, men de blir i utlandet et år til. :(

Skrevet

Skulle jeg hatt hund nå så hadde det blitt Linni, men hadde nok byttet navn til noe liknende Linni..ha ha ;)

Går hun løs uten problemer??

Oi! En Renate hund! :wub:

Skrevet

Skulle til å viderformidle BCn til jeg så at hun var til omplassering pga manglende gjeteregenskaper. Vet om noen som akkurat brått mistet en ung BCn nemlig, den var forsåvidt en skuffelse ift gjeting den også da, men tror de aller helst vil ha en god gjeter da de driver med sau. :P

Deler på fjasboka uansett :) Plutselig er det noen av mine venner som er på utkikk. :)

  • Like 1
Skrevet

Oi! En Renate hund! :wub:

Ja, hun var virkelig det.

Kommer aldri til å ende opp med en renraset hund...jeg som skal ha det spesielle utseende på dem.

:wub: Tyttebærhunder :wub::P

  • Like 1
  • 3 weeks later...
Skrevet

Vi vurderer det om rette hund dukker opp :)

Ah...ok, trodde du var veldig negativ til omplasseringshunder, skjønner du, etter den tråden hvor du gikk ganske hardt ut imot omplasseringshunder ;)

Skrevet

Ah...ok, trodde du var veldig negativ til omplasseringshunder, skjønner du, etter den tråden hvor du gikk ganske hardt ut imot omplasseringshunder ;)

Er det. Men etter å ha sett så mange positive historier kan jeg jo også være så heldig. Men generelt veldig skeptisk så skal være nøye på prøvetid og sånt :) og riktig hund må komme for omplassering :)

  • Like 2
Skrevet

Er det. Men etter å ha sett så mange positive historier kan jeg jo også være så heldig. Men generelt veldig skeptisk så skal være nøye på prøvetid og sånt :) og riktig hund må komme for omplassering :)

Ja, prøvetid kan være veldig bra, også la den få tid til å finne ut av det nye hjemmet og eiere før man begynner å trene, da har man en veldig god start.

Det som kan være det verste for en omplasseringshund i begynnelsen er mye stress rundt den ;)

Jeg gikk mange turer i skogen med Chicka, krevde ikke noe, bare ble kjent med hun og hun med meg, satt mye og koste på disse turene også ;)

Skrevet

Ja, prøvetid kan være veldig bra, også la den få tid til å finne ut av det nye hjemmet og eiere før man begynner å trene, da har man en veldig god start.

Det som kan være det verste for en omplasseringshund i begynnelsen er mye stress rundt den ;)

Jeg gikk mange turer i skogen med Chicka, krevde ikke noe, bare ble kjent med hun og hun med meg, satt mye og koste på disse turene også ;)

Ja vi var nok bare veldig uheldig sist.

  • Like 1
  • 2 weeks later...
Skrevet

Hei! Dere har idag lagt ut en finsk lapphund til omplassering på finn. Har du noe informasjon om den? hvor den kommer fra, stamtavlenavn m.m?

Da kan jeg sjekke opp hvor den er fra før jeg ringer å prater med dere :)

Skrevet

Hei! Dere har idag lagt ut en finsk lapphund til omplassering på finn. Har du noe informasjon om den? hvor den kommer fra, stamtavlenavn m.m?

Da kan jeg sjekke opp hvor den er fra før jeg ringer å prater med dere :)

Tunge hadde ikke prøvetid på hundene sist jeg sjekket.
Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...