Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Når får hunden deg til å smile størst? :D
Bruk starten Jeg smiler stort når... og skriv ferdig setningen som gjelder for deg og din hund! :D

Jeg smiler stort når hunden min stiller seg på to for å se bedre når vi er ute :D:lol:

Skrevet

Alltid good-feeling det! Hvordan viser dine hunder kjærlighet til deg? :) <3

Med hele kroppen og ansiktsuttrykket. Det bare stråååler ut at de er glad i deg. De gjør ikke det hele tiden, men når de gjør det er det veldig fint og jeg smiler stort :)

  • Like 1
Skrevet

Jeg smiler stort når jeg står opp om morgenen eller kommer hjem og Kuro møter meg i døra, strekker seg godt og sier "ROAWWWARRRAAARRRRAWWWW" i dyp brumlestemme. :heart:

  • Like 4
Skrevet

Jeg smiler stort når Nix fjoller og prater når vi møter @Tøfflus og Mocca

@ virket ikke, men jeg finner allikevel jeg ;)

Men du smiler ikke fullt så stort når Nixepusen enten løper etter bilen min når jeg drar eller hyler i eniga fordi vi drar, hahahha.

Jeg smiler stort når jeg ser hunden(e) mine, enten alene eller i selskap med sine venner, løper og løper og løper og STORkoser seg. De ser så lykkelige ut at hjertet mitt nesten sprekker av glede :wub:

  • Like 3
Skrevet

Jeg smiler stort

... når Noomi får et av sine tulletak og skal rulle seg oppå meg

... når Vida nekter å ligge lengre unna meg enn 2 mm

... når Noomi løper som en virvelvind i skogen

... når Vida prøver å få all oppmerksomheten min ved å labbe meg, selv om hun treffer meg midt i trynet til tider

... når de gleder seg til å få mat

... når de krever å få godis, og jeg er klar over at de egetlig har meg tullet rundt labben

... når vi skal legge oss, og de skal kose.

... når vi leker og jeg ser de har det morsomt

... når de biter hull i putetrekkene mine, fordi jeg synes det er for moro med putekrig

etc etc etc

Hundene får meg til å smile ganske mye rett og slett. :ahappy:

  • Like 3
Skrevet

Jeg smiler stort når Emilio ser på meg med store øyne og vil ha kos :heart:

Og når han sovner i armene mine :heart:

Og når han boffer (bjeffer) på meg når han mener han ikke får nok oppmerksomhet! :heart:

Jeg elsker han, og velger og tro at han elsker meg også! :heart: :heart: :heart:

Skrevet

Jeg smiler stort når Leja går tur i nedoverbakker og "shaker ass", går og vrikker på rompa mens hun hopper OG går. Helt snålt og supermoro. :D

Jeg smiler stort når Chessea hopper høøøøøyt og hyler av glede når vi skal ut og gå tur - tross godt voksen alder.

  • Like 1
Guest Klematis
Skrevet

Jeg smiler stort når jeg våkner om morgenen, letter på dyna, og kikker rett i verdens vakreste hundeøyne.

Skrevet

Jeg smiler stort

..når hun springer ute i skogen, hun ser så utrolig lykkelig ut!

..når hun kommer inn fra morgentissingen, gjesper og legger seg inntil meg mens jeg drikker kaffe

..når hun inviterer til lek

..når hun slenger seg på ryggen, ser på meg med stoore øyne og bare skriker ut "KOS PÅ MAGEN MIN!"

..når hun møter samboeren min i trappa etter han har vært ute på reise og halen går som en propell

..når hun "prater" til meg

..når hun ligger og sover i alle mulige snodige stillinger

osv.osv.osv.

Har verdens beste voffs jeg :wub:

Skrevet

Det bredeste smilet kommer frem når valpis stikker nesen i halsgropen min. Og når han drar seg langs sengen/sofaen med framlabbene, mens han sukker og stønner, til han endelig ligger tett nok inntil meg sånn at han kan sovne godt igjen. :wub:

Skrevet

Åh <3 det er så mye :)

Smiler og ler høyt når de har raptus og løper rundt som en gal med en pinne i munn! herregud de er to lykke piller på ben de to!

Jeg smiler når de leker sammen og viser hvor mye glede av hverandre

Jeg smiler når jeg ser morra trynet til stella som stikker opp av dyna klokken 12 på formiddagen.."hva mener du med at jeg må stå opp????" :lol:

Jeg smiler av alle de rare sove stillingene de makter å legge seg i

Jeg må smile av Stellas ekstremt furtne ansikt når hun må i dusjen eller utsettes for annen tortur :ahappy:

Jeg må smile når jeg kjenner hvor vanvittig høyt og inderlig jeg elsker dem :wub:

:heart:

Skrevet

Eg smiler mest når ho dett ned av sofaen i søvne!

Men og når ho ååååler seg så lang ho er for å komme nær meg i sofaen.

Og når eg tenker meg om smiler eg aller aller aller mest når framtidige sambo(3uker) legg seg ned på golvet og han og bikkja kooser seg før dei fjollet seg!

Skrevet

Jeg smiler stort når Enya vil kose og legger seg på brystet mitt og dytter snuta under haka i og ligger helt inntil halsen.

Jeg smiler stort når hun lager rare ansiktsuttrykk, ofte innebærer det å ha tenna på tørk :P

Jeg smiler stort når vi får til noe sammen :D På trening eller når hun bare er fin og takler ting bra :wub:

Jeg smiler stort når hun velger å gå vekk fra fanget mitt og legge seg i samboer sitt fang, for da viser hun kjærlighet til han også :ahappy:

Jeg smiler stort når jeg tenker på hvor fin liten frøken vi har :wub::D:heart:

Skrevet

Jeg smiler stort

..når de virkelig strekker ut og løper

..når de sover,slitne etter tur

..mange ganger om dagen bare fordi de ER :heart:

Skrevet

Jeg smiler stort når Chicka løper i skikkelig tyttebærfart og stuper kråke, for så å rulle seg godt, ikke rart hun må til kiropraktor.

Jeg smiler stort når hun kommer mot meg og vil kose, hun er en skikkelig kosegris :wub:

Skrevet

Jeg smiler stort når...

... hundene viser sin store glede når jeg kommer på besøk!
... å se og vite at hundene er friske, og ikke har det vondt på noen måte.
... å se hundene smile på tur og under annen aktivitet.
... de viser med stor iver at de er klare for tur!
... at de er villige til å stille opp som modeller for en ivrig hobbyfotograf.
... å vite at hundene ikke er redde smell av raketter, torden etc.
... jeg ser at hundene stortrives i skogen på elgjakt!
... når de får holde på med det de elsker; nemlig jakt!
... vet hva jeg har oppnådd med hundene til i dag.
... jeg og hundene tilbringer tid sammen!

Det er mye jeg smiler av i lag med hundene, og enda mer enn hva jeg har listet opp her. Bare hundene i seg selv får meg til å smile :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hovedproblemet med cobberdog er at de selges som ferdig oppdratte, enkle, allergivennlige familiehunder, som kan puttes bort i et bur når man "ikke bruker dem". Jeg ser at du og familien ikke har den type hundehold, men jeg tenker at å støtte denne blandingsavlen bidrar til det. I tillegg er de slett ikke nødvendigvis allergivennlige, og pelskvalitet, røyting og pelsstell varierer veldig. I tillegg så selger folk masse puddelblandinger som cobberdog, som ikke har noe som helst å gjøre med den opprinnelige doodlen fra Australia som var blanding av puddel og labrador. Som du tydeligvis vet så avler Drøbak hundehotell og mange andre oppdrettere vilt og hemningsløst på alt av "allergivennlige" raser blandet med de "søte" rasene og selger det som cobberdog. Dermed er det også vanskelig å spore noe som helst av helsedata og "linjer". Jeg er helt enig i at det er mange søte doodler/cobberdogs der ute, men for meg ser mange av de ganske like ut mellompuddel eller noen av vannhundene med krøllete pels. Problemet for meg er at flertallet av dem er resultat av useriøs masseavl, og at de ikke gir deg noe du ikke kan få fra allerede eksisterende og godt dokumenterte raser. Useriøs og dårlig avl finnes definitivt i alle raser, men uten at jeg har statistisk dekning for det så mener jeg at mengden er større ved doodle/cobberdog, på grunn av prisene og "grunnlaget" for rasen (at de selges som allergivennlige, røytefrie og helst ferdig oppdratte). Så spørsmålet mitt går heller andre veien, hvorfor cobberdog heller enn en av de etablerte rasene? 
    • Hei.  Vi vurderer å få oss hund igjen en gang i løpet av det neste året. Vi har hatt en Toller tidligere, og er godt vandt meg aktiv rase. Vi kunne tenkt oss en hund som ikke røyter, og har så vidt snakket om Cobberdog.  Jeg vet mange her inne er veldig skeptiske og negative til cobberdog og doodleblandinger. Jeg er bare litt nysgjerrig på hva som er så negativt med Cobberdog.  Jeg har sett det er mye dårlig avl på cobberdog og generelt doodler. Jeg er veldig negativ til Drøbak hundehotell og måten de avler på. Vet også at mange er oppdrettere under deres paraply. Jeg har dog funnet et par oppdrettere i Norge som driver selvstendige oppdrett av cobberdog (+ en i sverige). De har blant annet importert linjer fra Australia, helsetester og registrerer foreldre og besteforeldre i eget register og har mentaltesting av valper før levering. Flere oppdrettere virker genuint opptatt av å avle gode individer og gjør sikkert mer enn mange oppdrettere av renrasede hunder. Det finnes mye grums av oppdrettere blant oppdrettere av rasehunder også.    Jeg vet mange mener man heller bør velge blant de renrasede hundene vi har som ikke røyter, men jeg har likevel falt for utseende, størrelsen og gemyttet til mange cobberdoger jeg har møtt.  Vi har ikke bestemt oss, og ser også på puddel og portugisisk vannhund f.eks.  Selv om jeg vrir hodet mitt og har lest veldig mye om og er veldig interessert i alt som kommer til hund, klarer jeg ikke å se det store negative med cobberdog. Er det så galt å ønske å lage en ny rase med egenskaper mange mennesker ser etter? Så lenge oppdrettet er etisk, bruker nye linjer, helsetester hundene og vil det beste for de?  Jeg legger ut denne meldingen fordi jeg oppriktig ønsker flere tanker. Håper folk kan være saklige og prøver å legge bort fordommene de har mot alt av doodler i diskusjonen. Vi har som sagt ikke bestemt oss, så vi vet ikke hva vi går for enda. 
    • Lapphundene er en helt annen type hund. De er gjeter- og arbeidshunder opprinnelig, selv om de fleste er familiehunder nå. De er også ganske selvstendige, men ikke på langt nær så sære som eurasier. Jeg har inntrykk av at finsk lapphund er litt enklere å trene enn den svenske, men det er såklart individuelle forskjeller også. 
    • Av alle disse rasene som er nevnt ville jeg gått for bearded collie eller sheltie til lydighet. Eventuelt korthårscollie. Men om du vil satse litt på høyere klasser så er ingen av disse ideelle, da ville jeg gått for en litt mer aktiv arbeidshund som retriever eller belger. På hobbynivå er de fleste av disse helt fine. Pumi kjenner jeg ikke særlig godt utover at de brukes en del i agility og bjeffer MYE. Har aldri sett dem i lydighet.
    • Høres ikke så bra ut da. Vurderer også svensk og finsk lapphund. Er det samme der?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...