Gå til innhold
Hundesonen.no

Kattetråden!


Ane
 Share

Recommended Posts

Bør ikke være noe problem for veterinæren å kastrere katten om jeg har forstått rett og den nå er over fire måneder? Ikke slipp ut katten før du har kastrert uansett da. :) Det flyter alt over av uønskede katteungekull.

Han er ca 4mnd nå ja. Så skal kastreres såfort som mulig :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Svar 1.1k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Takk  Bjørgen var hos fotograf på forrige utstilling som nybakt champion, veldig fornøyd med resultatet

Arwen er blitt en veldig pen dame  

Da har vi fått hjem snøprinsen NO*Aquaria Lion Fang Til daglig blir han å hete Melvin   Glemte å skrive at han er en Maine coon   Far: White Fang of Camusky Coon og Mor: Spellbound's Zaratus

Posted Images

I morgen henter jeg hundevalpen vår, mellompuddel. Han er godt vant med katter fra oppdretteren, men mine to katter er ikke vant med hund og jeg vil tro de kommer til å hate bebisen.... hvordan går jeg best fram for å få de til å gå overens? De trenger ikke bli bestevenner, men greit å kunne ha hunden og kattene sammen når jeg er hjemme uten å måtte stenge de fra hverandre etc....

Sent fra min SM-G900F via Tapatalk

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 4 weeks later...

Noen her som kan anbefale en god kam for langhårete katter? Fluffy har alltid hatt veldig fin og grei pels, som aldri har taddet seg. Aldri vært nødvendig å kamme han. Eneste vi har gjort er litt i røyteperioder. Men nå derimot har han plutselig fått en del tadder på siden (sikkert i sammenheng med at han røyter masse). Hva er best for å løse opp i, også forebygge, tadder? Tenker jeg får frem med saksa på det værste (okey, nå hørtes det gale ut. Han har bare en 3-5tadder som ikke er veldig store. Men det er mye til å være han).

Merker han ikke er vandt med å bli kammet, så tror jeg må vente til vi kan være to stk før jeg får gjort så mye. Ikke lett å holde en katt som protesterer, samtidig som man skal kamme og klippe :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Kladder? Børste igjennom regelmessig. Jeg bruker bare å dra ut kladdene med fingrene på mamma sine katter, mine får ikke kladder pga skogkattpelsen (og god pels på redningskatten). Ellers kan furminator være en god ide i røyteperioden :) Jeg har bare en karde og en metallkam, husker ikke merke. Men tror det viktigste er å børste igjennom regelmessig.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har ikke oppdatert så mye om Thea, men 3. august er det nøyaktig et år siden hun ble fanget inn fra søppeldynga sammen med en bror(andre broren ble fanget to dager tidligere).

11796253_10153413266285734_4834864003949

(Thea til venstre, bror Minus til høyre)

Hun har vokst fra å være lita, vettskremt, sulten og skitten, til å bli ganske så pen, spiser så mye hun klarer, fin pels og langt ifra redd. Hun er ganske så bestemt når hun først begynner! :D

11702884_10153413266010734_2370468229272

  • Like 7
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Kaos ble tre år i februar og han har utviklet seg ganske mye fra den dagen jeg hentet ham hjem. Er helt fascinert over rasen og skal jeg ha katt igjen blir det definitivt flere av samme rase :)

post-10771-0-90831300-1437918011_thumb.j

post-10771-0-77548400-1437918021_thumb.j

  • Like 5
Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 3 weeks later...

Den 28.juli så mitt første kull dagens lys. De har nå blitt 2 uker, og utvikler seg i rakettfart. Tema for kullet er langrennsløpere, og her finner du Steira, Bjørgen, Brå, Skari og Brink. Rasen er Norsk Skogkatt :)

Samlet%202%20uker_zps5oozi3e9.jpg

Så søte! :wub: Jeg har så innmari lyst på norsk skogkatt, men må vente til vi får flyttet til et sted som passer bedre til å ha katt.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Så fine @Chako ! Jeg er svak for de norske, hadde jeg ikke vært allergisk hadde jeg klart kjøpt en på et eller annet tidspunkt. (Men det blir nok sibirer på meg den dag jeg ikke har huskatter lenger, hadde vært fantastisk å ha katt uten å trigge allergien) Ser ut som 3 av dem er sølvfargete?

Mine 3 har nå startet utelivet sitt. Tokyo og Taiga ble 2 år den 15 april og Luna ble 1år, så da passet det godt med tilvenning etter ferien vår i juli. Ser ut som alle 3 trives, tydelig at det var på tide for Taiga spesielt. Hun har vært rastløs en stund. De er ute fra ca 3-4 tiden til vi legger oss i 10 tiden eller senere. De har ikke funnet ut at de kan gå på du ute enda virker det som, noe som er godt for både vår og naboers del. Ikke noe skog el de kan gå på do i her, så da er det bedre at de går inne i kassene enn i bedene ute.
(Bilder og film kan sees på instagram, brukeren min er IceRyder. )


Tokyo har grodd og vokst inn i kroppen sin, blitt en pen ung herremann synes jeg. :)
11836734_10153003137540423_5310366651994

  • Like 4
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Litt, vi hadde en da jeg var lita, husker mye og ønsker meg det igjen ved en passende anledning. Noe spesielt du lurer på? fantastisk dyr :wub:

Så ikke denne før nå! :o

Jeg er generelt nysgjerrig på alt. Vurderer å få en slik en med tiden, så alt er av interesse :D Hvor mye krever de, er de veldig aktive? En eller to etc!

Fikk snakket litt med en oppdretter, men fikk nesten ikke noe svar på noe som helst av det jeg lurte på, så da avventer jeg henne litt :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Så ikke denne før nå! :o

Jeg er generelt nysgjerrig på alt. Vurderer å få en slik en med tiden, så alt er av interesse :D Hvor mye krever de, er de veldig aktive? En eller to etc!

Fikk snakket litt med en oppdretter, men fikk nesten ikke noe svar på noe som helst av det jeg lurte på, så da avventer jeg henne litt :P

Veldig aktive. Vi overtok vår 9mnd gammel, han skulle være avlskatt men bo hos oss. Han ble kastrert ganske kjapt pga markering, og vi måtte gi opp å ha hsn som innekatt

Han hang i gardina i yttergangen og kastet seg ut når noen åpnet døra :lol:

Han var med oss over alt, på ferie i Grimstad, i campingvogn både på sjøen og fjellet. Sov i senga mi hver natt. Kosegutt på sine premisser, naturlig midtpunkt, krevende og aktiv. Så jeg vil anbefale to om de skal være rene innekatter. Pratsom, men ikke masete som jeg husker.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Veldig aktive. Vi overtok vår 9mnd gammel, han skulle være avlskatt men bo hos oss. Han ble kastrert ganske kjapt pga markering, og vi måtte gi opp å ha hsn som innekatt

Han hang i gardina i yttergangen og kastet seg ut når noen åpnet døra :lol:

Han var med oss over alt, på ferie i Grimstad, i campingvogn både på sjøen og fjellet. Sov i senga mi hver natt. Kosegutt på sine premisser, naturlig midtpunkt, krevende og aktiv. Så jeg vil anbefale to om de skal være rene innekatter. Pratsom, men ikke masete som jeg husker.

Jeg satser på en kastrert hukatt når tiden kommer! Forhåpentligvis har vi fortsatt en av de vi har nå igjen så da er de hvertfall to!

Det høres ut som katter jeg liker :D jeg har et lite håp om å få en katt vi kan ha med på ferier og som kan gå ute i bånd på turer!

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nå er fødekassa historie, og de har fått seng i stedet. Jeg har også satt sammen en kattungebinge som de får boltre seg i. De har begynt med kattemat, kattedo og har blitt introdusert for leker. Tempo har økt betraktelig, og de løper nå rundt. Et par har også fått hilse på hunden, noe som har gått problemfritt. Har fortsatt ikke bestemt meg for hvilken jente jeg skal ha selv..
4%20uker_zpsxgizm84i.jpg
4%20uker%20hoslashydepunkter_zpsj1w908bh

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Den sølvfargede med sort nese. :wub::wub::wub::drool: Forelska much! Er det jente eller gutt? Generelt hvem er jenter og gutter? Har ikke fått med meg det jeg :P

Det er en jente, hun er en av de to jeg vurderer å beholde selv. Fra venstre hjørne øverst, er det NO*Kolbykattens Steira(hunn), NO*Kolbykattens Bjørgen(hunn), midterste ruta er NO*Kolbykattens Brå(hann), nederst til venstre er det NO*Kolbykattens Skari(hunn) og tilslutt er det NO*Kolbykattens Brink(hann).

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det er masse ekle planter der ute. I områder med f.eks. borree (urt), hundegress eller boress (også gress) er det høyst sannsynlig noe plantemateriale som sitter fast i svelget. De nevnte gressartene har blader som kan forårsake skader, men det finnes mange flere gressarter som har frø med mothaker fra *******. 
    • Det kan være at strået har forårsaket et sår eller noe som holder på å gro. Hvis du er usikker, ta en telefon til dyrlegen og hør hva de sier. Jeg ville sett det an et par dager til om hunden ikke er plaget ellers.
    • For ca 3 dager siden startet hunden min å nyse noe voldsomt. Plutselig kom det masse neseblod, og mens jeg hastekjørte til vetrinæren kom det plutselig et gress-strå ut av nesa hans… Dro det forsiktig ut, og da stanset både blødning og nysing og lillemann var like kvikk og glad som ellers!  Bare snu bilen å komme seg hjem…  De siste to dagene har han gått rundt å «harket» innimellom. Det virker som om han har noe ubehag i halsen. Ser ingen gress eller noe annet som sitter bak i svelget… Såå kan det være ubehag fra strået som kom ut av nesa?  Eller bør jeg ta han til vetrinær og få sjekket? Føler meg som en hysterisk hundeeier her jeg sitter, så hvor lenge skal jeg se an «harking» før jeg ringer dyrelege?🤣 Han har ingen problemer med pust, og harkingen kommer hvis han blir litt gira 
    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
    • Labrador Golden  Toller?  Det jeg gjorde når e skulle velge rase var å møte opp på treninger/konkurranse jeg synes var spennende og snakke med eiere og observere rasene e likte. Da får en bedre feeling for hvordan rasene er, hvis man møter flere individ av samme rasen. Mitt forslag -lykke til!  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...