Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvorfor har noen hunder så stort rumpehull?


Mari
 Share

Recommended Posts

Etter å ha passet en langhåret BC som fikk diaré, så vil jeg heller glo på baller og ****** enn å vaske pels. :x

Der er schäfer perfekt. Den korthårede. Litt pels, lavt halefeste og naturlig å bære hale lavt. Og godt pigment, så det ikke lyser i det minste!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Svar 160
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

The Miniature Bull Terrier, bred for ferocoius buttholes for centuries.

Sjelden er nå en ting (og er særs relativt begrep!), men la oss nå være ærlige... Når en stakkar har løpetid i tillegg liksom.

Posted Images

(kortklipt pga nedfallsfrukt)

I rest my case! :lol:

Nirm har herved avslørt seg som en "porno-avholdsmann".. :whistle:

:teehe:

Onkel Tank = Charlie! Seriøst, det var vulgært! Charlie hadde også gigantiske baller. Når han ble kastrert så var vetten helt wowza.

Putle har "glad hale" hun, det sa de på utstilling. Nå vet jeg hvorfor hun fikk blått. :( Endetarms-diskriminering, det er det det var!

  • Like 6
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Belgerpia

Jeg VISSTE dette kom til å gi meg en god latter når jeg leste overskriften......... ha ha ha ha

Timo - pappa'n til Noah hadde det største ....ævholet jeg har sett - og selv med pels og hale flasha det rett i synet på meg rett som det var. Noah har normaltstort, Hermine - vel, de EKLESTE på Hermine er glufsa som bare blir MOTBYDELIG når hun har løpetid.

Største rompehullet jeg har sett tilhører imidlertid en BoerBoel - og bakfra er den hunden tidvis pittelitt ulekker - pornopung i klaskeformat og det hølet er bare ikke fint *ler*. Forfra er han imidlertid verdens vakreste og herligste.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jonas ( jrt) er 80% rævhull bakfra. Det er UMULIG å ikke legge merke til når man går tur.

Utsikten er forøvrig en av grunnene til at både sambo og jeg er negative til hund med krøllhale. Det er vi samstemte, det er forstyrrende! :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Har ikke noe stort problem med hverken rumpehull eller baller, jeg. Det verste jeg vet er store tisper med løpetid som driver og vasker seg så det er slafselyder i hele huset. :P

Martin har litt stort rumpehull, det har jeg lagt merke til bare fordi jeg ble litt facinert over at det var så stort i forhold til Lundii.

Ellers, hvis jeg ser digre rumpehull eller enorme baller, så blir jeg bare smålig facinert over hvor digert det er. :P Sånne digre hannbikkjer med baller som henger nedpå hasene så tenker jeg liksom mest at det må være så ubehagelig å løpe med! :P

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

De deiligste hundeballene i verden er forresten shiba-baller. Som helt runde og harde nøtter, kledd i den deiligste, mjuke fleece. :wub:

Regel nummer en i Hundenerdeklubben.

Vi omtaler aldri hundeballer som deilige. Aldri.

(Implisitt: utenforstående kan ringe myndighetene)

  • Like 19
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Takk gud for at Terho ikke er utstillingshund, for har han dårlig mage klippes rompa hans. Skjedd to ganger i hele hans liv, ellers kan jeg ikke relatere til bæsj i pelsen problemet.... Så rungende ja til pelshund i dette tilfellet :-P Og jeg har passet korthårshund med diare, da kunne jeg jo ikke klippe, bare vaske :-P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

En av grunnene til at det ikke kommer hund med lang pels i huset her, bæsj i pelsen og pelsstell.

Også treffer de ofte pels når de tisser...jæk :( hadde blitt sinnsykt mye vasking her i gården før den hadde fått ligge i sofa eller sengen.

Får fnatt av møkkete bikkjer, og hadde fått helt dilla med lang pels som var tilgriset av tiss og bæsj, hadde ikke kommet inn i mitt hus uten skikkelig vask, tenk å sitte i sofaen med en hund som stinker bæsj og tiss :(

Når det kommer til rompehull så er jeg jo vant med am akitaen med "halen på ryggen".

Selv om Turbo ikke hadde stygt rompehull, så er det mange bilder så er det mange bilder som har blitt kastet.

Noen ganger har jeg lagt på litt "blur" på rompehullet om bildet var fint eller :)

I begynnelsen da Turbo var valp så syntes jeg det var ekkelt, men etter 8år så blir man vant til det, henger iallefall ikke bæsj i pelsen ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nora har pels, men jeg klipper henne rundt rompehullet pga. Analkjertlene, slik det ikke skal komme på pelsen, så der ser vi tydelig når hun må på do. Da ligger godsakene å dupper i hullet. Er så nasty! Hahah. Og hun er jo mega tøff så halen er alltid krøllet over ryggen. Nice!!!

Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Only at Hundesonen ... :lol:

Heldigvis har ikke den hunden som blotter rumpa si mye (er noe med basenjirumper), noe sjenerende med seg og noe som fanger blikket. Bare når han har sovet, og rumpehullet puster ... ja. Men ballene er jo litt lenger frem på basenjier enn andre raser, så de synes ikke så mye. Enklere med flatten, pelsen dekker det meste. Også er han svart.

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Da er han jo ung, på godt og vondt, og kan formes mye. Kurs er uansett gøy og lærerikt.
    • Har litt erfaring med Japansk spisshund. Pelsstell: De 2 første jeg hadde slapp pels 2 ganger i året, hvor mesteparten av pelsen kom ut på veldig kort tid. Endel børsting da, men lite pelsstell ellers. Han jeg har nå gjør ikke det, men har de vanlige røytepriodene vår og høst.  Han krever ikke veldig mye pelsstell utenom røyteperiodene, pleier å børste ham når den blir badet. Anbefaler en hundeblåser for å lette pelsstellet og greit å få tørket dem når de har blitt dusjet.   Aktivitetsnivå: De er med på det meste men mine har egentlig ikke krevd mye. Stort sett fornøyd bare de får en god tur hver dag. Mine har også drevet med alt fra ID-spor til agility og kost seg med det. Lydnivå: Veldig induvidielt, men spisshunder er jo kjent for å ha litt lyd. Mine 2 siste har varslet når det kommer noen, noen ganger men ikke så ofte når noen har gått forbi, men jeg har flere hunder, bla en sheltie som bjeffer for alt så hvor mye lyd det ville vært uten ham vet jeg ikke. Første min bjeffet bare når noen ringte på. Min er stort sett rolig på hotell, når det bare er ham eller med den andre roligere sheltien min. Sjelden de bjeffer hele tiden, har bodd på motell med mange andre japanske spisshunder og ingen av de står å bjeffer hele døgnet. Vet det er flere i JS miljøet som har med sine på båt uten problemer.  
    • Han er snart tre år, men har mye ungdom i seg enda merker jeg. Takk for godt svar! Jeg har tenkt at vi burde gå på et kurs sammen ja. Som du nevner så er det noe med å bli kjent med treningen sammen.
    • @BusannKan kanskje si litt om det. De krever jo litt børsting og pelsstell, men er ganske selvrensende. Det blir fort litt støvsuging også.
    • Hvor gammel er han? At en hund "kan" en ting betyr ikke at den kan det i alle situasjoner. Alt må læres inn og vedlikeholdes, og generaliseres, det vil si, lære at det kan/skal gjøres under ulike forhold og på ulike steder. Jeg vil anbefale å finne et grunnkurs dere kan gå for å bli enda bedre kjent, og lære om hundetrening sammen. Start med å repetere kommandoene inne, hjemme, og belønn med godbit eller lek når han gjør det riktig. Prøv igjen utenfor huset, i hagen, innkjørselen e.l. Det er fortsatt kjente omgivelser, og kanskje mindre forstyrrelser? Når dere er på tur i kjente områder kan du gjerne stoppe på et rolig, uforstyrret sted og gå gjennom kommandoene igjen, alltid med belønning. Slik kan han gradvis lære at "kommandoene gjelder og lønner seg her også".  Gradvis, over flere dager og uker, kan du repetere kommandoene på ulike steder, med økt vanskelighetsgrad. Men husk også å gå tilbake å repetere på steder hvor det er enkelt for ham å følge kommandoene. Jo mer ukjent stedet er, jo mer lukter, lyder, folk og andre dyr det er, jo vanskeligere er det for ham å fokusere på deg og følge med. Dette må læres inn gradvis, og tar tid.  Det er selvfølgelig også superviktig at han ikke går løs når du ikke er helt sikker på at han kommer på innkalling. Bruk langline, og la ham eventuelt løpe løs på inngjerdede områder. I langline kan du jobbe likedan som med de andre kommandoene, men jeg vil anbefale å bruke enda bedre belønning, gjerne en "eksklusiv" belønning som han får kun på innkalling. Og ja, han vil merke at han har lina på og høre bedre etter da, men treningen vil like vel sitte i når du etterhvert tar av lina.  Lykke til!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...