Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Etter å ha passet en langhåret BC som fikk diaré, så vil jeg heller glo på baller og ****** enn å vaske pels. :x

Der er schäfer perfekt. Den korthårede. Litt pels, lavt halefeste og naturlig å bære hale lavt. Og godt pigment, så det ikke lyser i det minste!

  • Svar 160
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

The Miniature Bull Terrier, bred for ferocoius buttholes for centuries.

Sjelden er nå en ting (og er særs relativt begrep!), men la oss nå være ærlige... Når en stakkar har løpetid i tillegg liksom.

Posted Images

Skrevet

(kortklipt pga nedfallsfrukt)

I rest my case! :lol:

Nirm har herved avslørt seg som en "porno-avholdsmann".. :whistle:

:teehe:

Onkel Tank = Charlie! Seriøst, det var vulgært! Charlie hadde også gigantiske baller. Når han ble kastrert så var vetten helt wowza.

Putle har "glad hale" hun, det sa de på utstilling. Nå vet jeg hvorfor hun fikk blått. :( Endetarms-diskriminering, det er det det var!

  • Like 6
Guest Belgerpia
Skrevet

Jeg VISSTE dette kom til å gi meg en god latter når jeg leste overskriften......... ha ha ha ha

Timo - pappa'n til Noah hadde det største ....ævholet jeg har sett - og selv med pels og hale flasha det rett i synet på meg rett som det var. Noah har normaltstort, Hermine - vel, de EKLESTE på Hermine er glufsa som bare blir MOTBYDELIG når hun har løpetid.

Største rompehullet jeg har sett tilhører imidlertid en BoerBoel - og bakfra er den hunden tidvis pittelitt ulekker - pornopung i klaskeformat og det hølet er bare ikke fint *ler*. Forfra er han imidlertid verdens vakreste og herligste.

Skrevet

Jonas ( jrt) er 80% rævhull bakfra. Det er UMULIG å ikke legge merke til når man går tur.

Utsikten er forøvrig en av grunnene til at både sambo og jeg er negative til hund med krøllhale. Det er vi samstemte, det er forstyrrende! :D

Skrevet

Pels <3

1201213.jpg

Verdens fineste rumper :wub:

Bæsj i pelsen er sjelden et problem, skulle uhellet være ute så får man vaske... Heller bæsj i pelsen en gang i året enn å stirre inn i et svært rumpehull (eller skal vi si 8) på hver tur :lol:

  • Like 6
Skrevet

Har ikke noe stort problem med hverken rumpehull eller baller, jeg. Det verste jeg vet er store tisper med løpetid som driver og vasker seg så det er slafselyder i hele huset. :P

Martin har litt stort rumpehull, det har jeg lagt merke til bare fordi jeg ble litt facinert over at det var så stort i forhold til Lundii.

Ellers, hvis jeg ser digre rumpehull eller enorme baller, så blir jeg bare smålig facinert over hvor digert det er. :P Sånne digre hannbikkjer med baller som henger nedpå hasene så tenker jeg liksom mest at det må være så ubehagelig å løpe med! :P

  • Like 2
Skrevet

Bæsj i pelsen er et svært sjeldent problem etter jeg begynte på V&H. Og den sjeldne rumpevasken som måtte komme pga uggen mage, den tar jeg heller fremfor å stirre rakt inn i hølet hver dag. :sleep:

417984_10151175900261721_1186468297_n.jp

Skrevet

Sjelden er nå en ting (og er særs relativt begrep!), men la oss nå være ærlige...

Når en stakkar har løpetid i tillegg liksom.

10340620016_01a16b73e5_z.jpg

  • Like 20
Skrevet

De deiligste hundeballene i verden er forresten shiba-baller. Som helt runde og harde nøtter, kledd i den deiligste, mjuke fleece. :wub:

Regel nummer en i Hundenerdeklubben.

Vi omtaler aldri hundeballer som deilige. Aldri.

(Implisitt: utenforstående kan ringe myndighetene)

  • Like 19
Skrevet

Sjelden er nå en ting (og er særs relativt begrep!), men la oss nå være ærlige...

Når en stakkar har løpetid i tillegg liksom.

10340620016_01a16b73e5_z.jpg

:shocked::|:lol::P

Takk gud så er det ikke SÅ ille :sweat:

Ekte løpetidbilde! ser jo faktisk litt private greier på den fremste der.. Iiiik!

1186256_10151910549200664_326132269_n.jp

Skrevet

Regel nummer en i Hundenerdeklubben.

Vi omtaler aldri hundeballer som deilige. Aldri.

(Implisitt: utenforstående kan ringe myndighetene)

"Come at me, myndigheter!" sier bare jeg! :lol: (Dere er da ikke utenforstående. :) )
Skrevet

"Come at me, myndigheter!" sier bare jeg! :lol: (Dere er da ikke utenforstående. :) )

Det er et åpent forum, SandyCanCan.... :shifty:

  • Like 1
Skrevet

Etter å ha hatt pels hund med diaré. Oh my god... Du skal være glad i Dritt da :x

Pi har et synlig rompehull, Issi også hadde det. Doffen også men han prøvde å skjule det med pels :x

Skrevet

Takk gud for at Terho ikke er utstillingshund, for har han dårlig mage klippes rompa hans. Skjedd to ganger i hele hans liv, ellers kan jeg ikke relatere til bæsj i pelsen problemet.... Så rungende ja til pelshund i dette tilfellet :-P Og jeg har passet korthårshund med diare, da kunne jeg jo ikke klippe, bare vaske :-P

Skrevet

De deiligste hundeballene i verden er forresten shiba-baller. Som helt runde og harde nøtter, kledd i den deiligste, mjuke fleece. :wub:

Du skal få hilse på bakenden til Tanuki neste gang vi er i Norge, de er enda mer fluffy enn Kuma sine!

  • Like 1
Skrevet

En av grunnene til at det ikke kommer hund med lang pels i huset her, bæsj i pelsen og pelsstell.

Også treffer de ofte pels når de tisser...jæk :( hadde blitt sinnsykt mye vasking her i gården før den hadde fått ligge i sofa eller sengen.

Får fnatt av møkkete bikkjer, og hadde fått helt dilla med lang pels som var tilgriset av tiss og bæsj, hadde ikke kommet inn i mitt hus uten skikkelig vask, tenk å sitte i sofaen med en hund som stinker bæsj og tiss :(

Når det kommer til rompehull så er jeg jo vant med am akitaen med "halen på ryggen".

Selv om Turbo ikke hadde stygt rompehull, så er det mange bilder så er det mange bilder som har blitt kastet.

Noen ganger har jeg lagt på litt "blur" på rompehullet om bildet var fint eller :)

I begynnelsen da Turbo var valp så syntes jeg det var ekkelt, men etter 8år så blir man vant til det, henger iallefall ikke bæsj i pelsen ;)

Skrevet

Nora har pels, men jeg klipper henne rundt rompehullet pga. Analkjertlene, slik det ikke skal komme på pelsen, så der ser vi tydelig når hun må på do. Da ligger godsakene å dupper i hullet. Er så nasty! Hahah. Og hun er jo mega tøff så halen er alltid krøllet over ryggen. Nice!!!

Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

Skrevet

De deiligste hundeballene i verden er forresten shiba-baller. Som helt runde og harde nøtter, kledd i den deiligste, mjuke fleece. :wub:

Ble så lettet da jeg innså at det stod "hunde" foran "ballene" der. Phjuh.

  • Like 2
Skrevet

Only at Hundesonen ... :lol:

Heldigvis har ikke den hunden som blotter rumpa si mye (er noe med basenjirumper), noe sjenerende med seg og noe som fanger blikket. Bare når han har sovet, og rumpehullet puster ... ja. Men ballene er jo litt lenger frem på basenjier enn andre raser, så de synes ikke så mye. Enklere med flatten, pelsen dekker det meste. Også er han svart.

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Har god erfaring med Baggen softbelt. Ser de har det hos Troll. Det kan oppleves som litt klumpete for jogging, men til gåtur er det supert. Vet ikke hva du tenker om frontfestet der men jeg har ikke opplevd problemer med det.  Jeg liker spesielt at dempingen er i selve beltet så jeg kan bruke det båndet jeg vil. Ikke alltid så praktisk med strikkbånd. 
    • Kan noen andre ta ham med ut når du kommer hjem?  Altså, når du kommer hjem, ignorere ham til du har fått tatt av deg og satt deg ned. Om han så begynner å mase om å få komme ut, at noen andre tar ham med ut litt. Det kan nok ta en del tid å snu denne adferden.  Det har jo også mye å si hvem som fôrer, går tur og trener med en hund. Gjør du det meste der, eller varierer det? Kan noen andre ta mer ansvar? 
    • Jeg har litt utfordringer med whippet hannen min på 5 år. Det er veldig tydelig at jeg er hovedmennesket til hunden, han søker til meg, det er meg han blir mest glad når kommer hjem men det er også meg han maser mest på. Jeg jobber langvakter, og når jeg er på jobb så er hunden helt rolig. De andre i huset forteller at han ligger å slapper av og er rolig og snill stort sett hele dagen. Når jeg kommer hjem blir han jo veldig glad for at jeg kommer, men jeg får nesten ikke satt meg ned før han  begynner med klynking/gråting og skal ha meg med ut - jeg tar han da som regel med meg ut, selv om de hjemme forteller at det ikke er lenge siden han var ute. Etter vi har vært ute, så kan gjerne klynkingen fortsette litt, og det kan til tider også være klynking på natten. Akkurat nå er vi i en ekstra tøff periode, da det er løpetid på byggefeltet og hannhunden har det veldig tøft, han spiser nesten ikke og sover ikke - noe som igjen gjør at jeg heller ikke sover, for jeg må være med han for at han ikke skal holde hele huset våkent om natten. Jeg har tilbrakt nettene på et rom med han i bånd og med hørselvern på for å få sove. Jeg begynner å bli rimelig desperat 🙈😭 Jeg har avtale med dyrlege om å prøve ut kjemisk kastrasjon, slik at vi kanskje kan slippe dette igjen. Men jeg er også redd for at han skal reagere dårlig på det - at han kanskje blir mer klynkende og "masete". I kveld når jeg kom hjem fra jobb så har jeg ignorert hunden, jeg har vært ute med han, men ikke "snakket" til han eller anerkjent han på annet vis, det føles ikke bra men tenker kanskje at det er noe jeg bør gjøre i en periode? Er dette helt feil tenkt av meg? Noen som har råd og veiledning for å kanskje få en litt mer selvstendig hund når også jeg er hjemme?
    • Bare det at noen har tenkt tanken er for meg helt på trynet. Og det er en herlig ironi i at de ikke tester produktene sine på dyr, men selger til dem... Hjelpes, hvem er disse folka😄
    • Det er vel de fleste enige om at vi ikke gjør. Sikkert noen influensere som får betalt for å mene at det gjør vi. Det latterlige er jo at de hevder å ikke teste på dyr, så jeg lurer litt på denne...
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...