Gå til innhold
Hundesonen.no

Din rase schäferoppstilt


Gjest
 Share

Recommended Posts

Lett inspirert, kjør på med bilder av DIN rase stilt opp som en schäfer. Og da er det viktig at, som AnetteH skreiv i Akkurat Nå tråden:


men han har ikke ett bein innunder seg heller da. Slik som schaferen står.

Han står ikke rett i fronten, han har ikke ett bein innunder seg. Ergo får han ikke noe bøy på ryggen. Om derimot han ble stilt HELT som schaferen ville antageligvis resultatet blitt annerledes.

Så vi ikke får noen "MEN ... den står ikke som en schäfer".

Her er en "how to..." http://keystonegermanshepherds.com/blog/2013/04/german-shepherd-dog-stacking/

OBS: Ikke skad bikkja di, for andre raser kan deres bakbeinsvinkler være "umulig" å manipulere slik schäferens.

OBS2: morsomme, humoristiske bilder og en uhøytidelig tone er oppmuntret... ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Svar 138
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg har en katt som står oppstilt slik, kan den få være med? Skal teste med hundene senere

Vil også delta.

Okej, dere ba om det. Her får dere morsking-Aiko som prøver å stramme opp lille lykkeboll (fordi hun har løpetid), OG en sirkusdirektør fullstendig uten kontroll:

Posted Images

Jeg vet ikke helt om jeg henger med, men for meg sitter den bikkja mer enn den står, han står jo ikke på egne bein men "henger" jo på eiers arm :P Men men :P

Ekke eieren hans på bildet, men jeg er ganske sikker på at min venninne ikke heiste opp 70 kg med en arm ;)
  • Like 5
Lenke til kommentar
Del på andre sider

That's it, min japaner skal schäferstilles når jeg kommer hjem! :lol:

PS: Vet ikke om det står i lenken Kanger postet først, men et godt tips er å plassere den bakfoten til hunden som ikke strekkes ut hvilende mot din fot (St.Bernards-eieren gjør det nesten). Så har du mer kontroll på hvor bena står i forhold til hverandre. Og foten som strekkes lengst ut skal være nærmest kamera.

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Dette var vanskeligere enn jeg trodde. Vi har glatte gulv, så labbene hans skle ut hele tiden, og da omrokkerte han jo på labbene for å gjenvinne balansen. Også var han fokusert på å strekke seg etter godbiten, og da fløt bena enda mer ut. Dette var de beste bildene av de vi tok:

,2013-10-09%2016.20.47.jpg

2013-10-09%2016.25.48.jpg

  • Like 4
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Da er han jo ung, på godt og vondt, og kan formes mye. Kurs er uansett gøy og lærerikt.
    • Har litt erfaring med Japansk spisshund. Pelsstell: De 2 første jeg hadde slapp pels 2 ganger i året, hvor mesteparten av pelsen kom ut på veldig kort tid. Endel børsting da, men lite pelsstell ellers. Han jeg har nå gjør ikke det, men har de vanlige røytepriodene vår og høst.  Han krever ikke veldig mye pelsstell utenom røyteperiodene, pleier å børste ham når den blir badet. Anbefaler en hundeblåser for å lette pelsstellet og greit å få tørket dem når de har blitt dusjet.   Aktivitetsnivå: De er med på det meste men mine har egentlig ikke krevd mye. Stort sett fornøyd bare de får en god tur hver dag. Mine har også drevet med alt fra ID-spor til agility og kost seg med det. Lydnivå: Veldig induvidielt, men spisshunder er jo kjent for å ha litt lyd. Mine 2 siste har varslet når det kommer noen, noen ganger men ikke så ofte når noen har gått forbi, men jeg har flere hunder, bla en sheltie som bjeffer for alt så hvor mye lyd det ville vært uten ham vet jeg ikke. Første min bjeffet bare når noen ringte på. Min er stort sett rolig på hotell, når det bare er ham eller med den andre roligere sheltien min. Sjelden de bjeffer hele tiden, har bodd på motell med mange andre japanske spisshunder og ingen av de står å bjeffer hele døgnet. Vet det er flere i JS miljøet som har med sine på båt uten problemer.  
    • Han er snart tre år, men har mye ungdom i seg enda merker jeg. Takk for godt svar! Jeg har tenkt at vi burde gå på et kurs sammen ja. Som du nevner så er det noe med å bli kjent med treningen sammen.
    • @BusannKan kanskje si litt om det. De krever jo litt børsting og pelsstell, men er ganske selvrensende. Det blir fort litt støvsuging også.
    • Hvor gammel er han? At en hund "kan" en ting betyr ikke at den kan det i alle situasjoner. Alt må læres inn og vedlikeholdes, og generaliseres, det vil si, lære at det kan/skal gjøres under ulike forhold og på ulike steder. Jeg vil anbefale å finne et grunnkurs dere kan gå for å bli enda bedre kjent, og lære om hundetrening sammen. Start med å repetere kommandoene inne, hjemme, og belønn med godbit eller lek når han gjør det riktig. Prøv igjen utenfor huset, i hagen, innkjørselen e.l. Det er fortsatt kjente omgivelser, og kanskje mindre forstyrrelser? Når dere er på tur i kjente områder kan du gjerne stoppe på et rolig, uforstyrret sted og gå gjennom kommandoene igjen, alltid med belønning. Slik kan han gradvis lære at "kommandoene gjelder og lønner seg her også".  Gradvis, over flere dager og uker, kan du repetere kommandoene på ulike steder, med økt vanskelighetsgrad. Men husk også å gå tilbake å repetere på steder hvor det er enkelt for ham å følge kommandoene. Jo mer ukjent stedet er, jo mer lukter, lyder, folk og andre dyr det er, jo vanskeligere er det for ham å fokusere på deg og følge med. Dette må læres inn gradvis, og tar tid.  Det er selvfølgelig også superviktig at han ikke går løs når du ikke er helt sikker på at han kommer på innkalling. Bruk langline, og la ham eventuelt løpe løs på inngjerdede områder. I langline kan du jobbe likedan som med de andre kommandoene, men jeg vil anbefale å bruke enda bedre belønning, gjerne en "eksklusiv" belønning som han får kun på innkalling. Og ja, han vil merke at han har lina på og høre bedre etter da, men treningen vil like vel sitte i når du etterhvert tar av lina.  Lykke til!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...