Gå til innhold
Hundesonen.no

Den store baby(og barne)tråden <3 2.0


Recommended Posts

Skrevet

Smokkene forsvinner! Jeg VET hun hadde en i senga, men jeg finner den ingen steder. Hun har blitt god til å kaste ting så har lett under senga og over alt. :( Har vi en liten husnisse som stjeler smokker? Sansa er veldig glad i smokker, men hun tygger de istykker så da ville jeg ha sett det.. Hmm.. Jeg har kjøpt nye litt større for 6mnd +, men de liker hun ikke :P

  • Svar 9.3k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Da var vi blitt foreldre Lillegutt kom til verden klokken 11.45 i formiddag etter en litt dramatisk fødsel som endte i akuttsnitt. Han veier 3580 gram, er 49 cm lang og selvsagt helt perfekt Mor,

Siden nærmeste familie nå er informert så får jeg snike meg sånn litt småoffisielt inn her

03:22 kom verdens skjønneste tass. Han fikk det veldig travelt på slutten og kom ut med superheltarmen først. Veldig effektiv og grei fødsel. Lystgassen var noe drit, ble bare kvalm og svimmel, så da

Posted Images

Skrevet

5,140kg og 60,5 cm. Stor jente! (Helt i bunn av gjennomsnitt for alderen men veldig fin egen kurve og er den vi bryr oss om. )

  • Like 6
Skrevet

Vi har jo hatt den samtalen før noen ganger, spesielt i sammenheng med at mormoren hans døde i fjor.

Må nå aksepterer han ikke svarene like lett. Før aksepterte han borte, kommer ikke tilbake osv.

Det vanskelige er jo at jeg aner jo ikke selv! Men det har jeg vært ærlig om.

"Mamma vet ikke så mye om det å dø, for mamma har aldri dødd" Jah .. Føler liksom ikke at jeg reddet meg særlig godt unna gitt.

Ja men det er jo helt sant! Det må jo være noe av det mest ærlige du kan si. For det er jo faktisk derfor vi ikke vet hvordan det er å dø, vi har ikke gjort det enda. Ellers er det det jeg også tenker, at det må jo være det samme som før vi ble født. Og det var jo iallefall ikke farlig. :)

Jeg tror / håper at det er noe mer. Jeg klarer ikke å forholde meg helt sånn vitenskapelig og fakta til det, det må liksom være en større mening. Alt kan ikke bare være celler og atomer eller hva jeg skal kalle det. Det virker så kjedelig og meningsløst. Syntes det er for mye "kraft" i alt her på jorden til det. Men det er jo kanskje bare et sterkt ønske om at det skal være noe mer.

Kan jo håpe at det å dø faktisk gir noen svar, så er det noe positivt med det. :ahappy:

Fin denne tråden, er mye vi kommer inn på med utgangspunkt i barna. :)

Idag har vi vært på babysang og Johanne elsker det. Synger med og skriker med. :lol: Dessuten er det en veldig fin tumleplass for barna når vi sitter i en ring på matter og de får søke ut og hilse på hverandre så mye de vil. Babyer har ikke mye intimsone :lol:

Er mye tøysete rim og regler, og en hvor vi er "ute på havet" med et blått teppe over barna som bølger.

Også er det er veldig fin melodiøs sang hvor vi danser med babyene.

Jeg løfter deg opp - se her -

vi ser på hverandre

Så snurrer vi rundt som i dans - ja vi tar oss

en vals.

Jeg holder deg nære inn til meg

Jeg kjenner ditt hjerte slå mot

meg:

- min lille, fine baby, jeg elsker deg!

1157696_10151862100931399_1504980132_n.j

Vi er heldige :heart:

(Håper ikke Lola leser :lol: )

Skrevet

Bonden har skjønt at jeg er sliten, henta stellebagen som inneholder varmt vann, flaske, mme og i det heletatt alt jeg trenger de nærmeste timene sånn at jeg skulle slippe å reise meg fra sofaen :wub: Idamor sover vedsiden av meg så jeg trenger faktisk ikke gjøre noe som helst annet enn å sitte her til hun våkner. :ahappy:

  • Like 2
Skrevet

Slitomt å bli halt ut av senga før man egentlig er våken, og så flyttet rundt inn og ut av bil og veies og måles og inn bil og butikker og alt - da var pappa veeeeldig fin å sove på. :wub:

1463929_10153554601840171_85626200_n.jpg

Og mamman har bestemt at lua passer, for tenk.

1002621_10153554107780171_1532656141_n.j

  • Like 10
Skrevet

Hun er så fin :heart:

Helt enig :ahappy::wub:

Hvordan går det med medisiner? Fikk du snakket med legen? Merker dere noe forskjell? Hvor lang tid skal det ta før dere eventuelt ser om det funker?

Skrevet

Fin liten familie du har Raksha! :)

Takk :wub: Jeg er så utrolig heldig som har de to altså.

Vet jeg hermer, men Marie tok ordene mine. Hun er så fin!

Takk! Enig med deg og, lov å herme på sånt. :lol:

Skrevet

Gisp! Her er hun så lik deg! Nydelig jente har dere, helt nydelig. :)

Hoho! Den der klarer du ikke ljuge ifra deg Rak! :heart: Fin ho er :)

:lol: Det er faktisk første bildet hvor jeg faktisk ser at hun er lik på en av oss. :wub:

Skrevet

Fin, Rak!

Synes det er så vanskelig å se hvem babyer ligner på jeg :lol: Får høre hele tida at guttene ligner på pappaen, men jeg klarer ikke se det. De ligner bare på hverandre. Og av hårfarge så ligner de jo på bikkja :lol:

  • Like 6
Skrevet

Sånne har vi, men de ble aldri brukt :P

Skjønner ikke hvorfor sansa sine leker er mye mer spennende enn sine egne? Eller, kanskjehun har skjønt at om hun kyper bort til de, så kommer Sansa bort til henne og tilbyr drakamp? I dag har Isa oppdaget gnagebeinet :x de trenger ikke dele alt da!

f48cca46-5a79-4444-9890-da8e947c38d1_zps

  • Like 10
Skrevet

Sukk, vi er kvalmende trege noen ganger. Og sende ut takkekort fra dåpen er ett av de. Nå har jeg litt smått panikk - vi har faktisk ingen gode bilder fra den dagen :( What to do?

Skrevet

Sukk, vi er kvalmende trege noen ganger. Og sende ut takkekort fra dåpen er ett av de. Nå har jeg litt smått panikk - vi har faktisk ingen gode bilder fra den dagen :( What to do?

Må det være fra den dagen da? Ta et bilde av en smilende Tuva og send ut. :aww:

Skrevet

Hvordan løser vi kålmarkproblemet vårt tro? Lillemor er kålmark delux om natta, kaver og sparker og spreller og aker seg nedover i senga så hun får dyna over seg. Natt til i går så hadde våknet jeg av at hun hadde sparket dyna helt av seg og lå i oppoverbakke oppå dyna med rumpa og beina og frøys, selvsagt. Så fant fram en sånn sparkepose vi fikk av Lill, og i natt holdt dyna seg på plass, men hun ender jo fremdeles opp 30 cm lenger ned enn hun starta. Jeg får jo hetta når jeg våkner og ser dyna dekker hele ungen. :no:

Skrevet

Hvordan løser vi kålmarkproblemet vårt tro? Lillemor er kålmark delux om natta, kaver og sparker og spreller og aker seg nedover i senga så hun får dyna over seg. Natt til i går så hadde våknet jeg av at hun hadde sparket dyna helt av seg og lå i oppoverbakke oppå dyna med rumpa og beina og frøys, selvsagt. Så fant fram en sånn sparkepose vi fikk av Lill, og i natt holdt dyna seg på plass, men hun ender jo fremdeles opp 30 cm lenger ned enn hun starta. Jeg får jo hetta når jeg våkner og ser dyna dekker hele ungen. :no:

Sånn sparkepose med fester under madrassen? Da kan hun ikke flytte på seg, men heller ikke snu seg...

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Har du hunder som krever pelsstell på utstilling er stroller med stellebord gull verdt. Angrer nesten hver gang jeg er på utstilling at jeg ikke har det, men stiller ikke så mye at jeg synes jeg kan bruke mange tusen på det. Det krever jo at hundene kan være i strolleren uten å ødlegge den da. Metallbur er tungt å bære med seg sammen med alt annet, men er jo sikrere enn stoffbur/stroller. Selv bruker jeg stoffbur, mest på agility men også utstilling, dog er jeg avhengig av lås til glidelåsen når jeg har med eldste da han kan åpne glidelås. (Har Maelson slev)
    • Den trenger ikke å bli det, og det avhenger av mange faktorer. Dessverre er jo eurasier også en rase som er litt utsatt for nervøsitet og usikkerhet, så da blir det ekstra nøye med disse tingene. Oppdretter og linjer. Sunne linjer både fysisk og mentalt, og foreldre som er trygge og har tidligere kull der valpene jevnt over er stødige hunder.  God sosialisering og miljøtrening - alene, uten den andre hunden. Vi hadde en fryktaggressiv hund da vi fikk valp, vi gikk ikke tur med dem sammen det første halvåret for at valpen ikke skulle lære av den voksne. Valpen må lære å gjøre alt på egenhånd, og vennes til ulike miljøer og situasjoner. Er du alene, eller har du familie som kan hjelpe til? Hvis ikke kan det bli krevende å lufte, trene og sosialisere både en valp og en voksen hund hver for seg. En annen ting er to hunder av motsatt kjønn. Det er jo en ganske stor risikofaktor med stress under løpetid, og dette kan forverre situasjonen både for tispa og hannhunden. Jeg ville vurdert å få en tispe til, rett og slett for å gjøre hundeholdet veldig mye enklere. Det kan være krevende nok med to ellers stabile hunder under løpetid. 
    • Vurdere å skaffe meg en hund nummer 2. Har en voksen labrador tispe fra før av, hun er en nervøs type, litt skvetten og var på lyder og skygger. Ønsker meg en Eurasier, hannhund, men lurer på om denne rasen er av typen som vil adoptere hennes oppførsel og nervøsitet? Eller vil eurasier valpen, siden det er en ganske egen og sta rase, være nærmest uaffektert av det? Jeg ønsker jo ikke å skaffe en hund til dersom den også blir en nervøs hund..
    • Takk for mange gode tips 😌 Det er ikke noe problem hos veterinær, hun er veldig snill ved håndtering og sånn da  ☺️
    • Hun er ung, og har dårlige erfaringer. Jeg tenker at det kan hjelpe å gi henne tid, og trene i utstillingslignende settinger. Tren uten å stille opp for dommeren, belønn masse, og gå ut igjen av ringen uten å stille opp for visning. Tren også på oppstilling og visning for seg selv uten for ringen og i andre settinger, hjemme, på parkeringsplassen, i parken osv. Gå videre med å trene i utstillingsring og stille opp, men la treningsdommer bare belønne uten å ta på henne. Og selvfølgelig respektere alle signaler på at hun er utrygg, la henne selv ta initiativ. Om utstilling ikke er viktig for dere er det såklart like greit å droppe det, men det kan nok fint gjøres å gjøre positivt igjen med trening og tålmodighet. Og det er viktig at hun f.eks. kan stå på et veterinærbord og bli undersøkt også.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...