Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Tispenavn som skal begynne på C. Kan være dobbeltnavn også. Blir hentet ved juletider, så kanskje noe juleinspirert?

Skal være stamtavlenavnet, men er det enkelt og greit så kanskje det kan være hverdagsnavn også.

Skrevet

Tispenavn som skal begynne på C. Kan være dobbeltnavn også. Blir hentet ved juletider, så kanskje noe juleinspirert?

Skal være stamtavlenavnet, men er det enkelt og greit så kanskje det kan være hverdagsnavn også.

Må stamtavlenavnet også være typisk tispe?

Slenger uansett ut noen C-forslag :lol:

Caffe Amaretto/Americano/Espresso/Cappuccino +

Can't Get Enough

Causing Crowds

Certain Timing

Challenge Accepted

Chain Reaction

Challenger

Champagne

Change

Chasing XX

Cheap Monday

Cheap Tricks

Cheerful Companion

Circle Of Life

Clever

Cold Case

Common Sense

Complete

Copy Cat

Copyright

Cosy

Crispy

Cyberspace

Cross Any XXX

Call Me

Catwalk

China Girl

Cinnamon

Cluedo

Chance For A Glance

Cheddar :lol:

Cat Chaser

Clueless

Crazy Feeling

Cash And Carry

Cruise Control

Cheerleader

Christmas Joy

Christmas Spirit

  • Like 2
Skrevet

Come Christmas? Altså, som i "til julen" liksom :) Eller Claus Call (liksom close call, bare claus :P ), litt mer festlig :D

  • Like 1
Skrevet

I går var jeg så klar for et julete navn, i dag not so much.
Så kom gjerne med flere forslag.
Jeg er filmfreak, men klarer ikke nå å hoste opp andre filmnavn på C enn Carrie og Cleopatra, og tror ikke jeg vil ha det.

Skrevet

Cruella De Vil. Hva annet kan det bli?

Oooo, jeg har jo alt ei Jadis (heksa fra Narnia), og tisper er jo gjerne slemme mot snille gutter (Mio)

Takk Khela for filmlinkene :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
    • Det er ikke kun dynene som lukter men også hele madrassen stinker.
    • Har sett alle de episodene til Maren i mange år. De går opp av sengene sine mens jeg sover og står utenfor rommet å bjeffer høyt. Helt til jeg lukker opp siden jeg ikke får sove.
    • Det første og viktigste er å ta valpen ofte nok ut, så det ikke er behov for å å gjøre fra seg inne. Også om natta. Jeg ville sendt dynene til rens for å få de rengjort skikkelig. Er hundene vante til å sove på soverommet? Isåfall må dere lære dem å slappe av og sove et annet sted. Her er det mye inspirasjon å hente fra Maren og Bølle til Bestevenn. Gi de faste liggeplasser i stua eller annet rom og lær de å ligge der og slappe av. Det kan hjelpe med å bruke kompostgrinder eller barnegrinder til å begynne med, for å begrense dem litt, og evt. i soveromsdøren.
    • Etter jeg fikk valpen som har tissa flere ganger i senga og på dynene så begynte de andre to også å gjøre det samme. Vi har sprayet på Urin Off og andre spray noe som ikke har funka. Vi har også gjort sånn at hundene ikke kommer inn på soverommet vårt men da står de utenfor å bjeffer sammenhengende i flere timer og det går ikke siden de ikke kan vekke nabolaget her. Nå stinker det tiss og bæsj i hele senga og på dynene og de fortsetter å markere. Må vi kjøpe en ny seng og nye dyner og alt? Men bjeffinga slutter de ikke med når de vet at vi er inne på soverommet. Har dere noen tips? Vi er helt desperate her.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...