Gå til innhold
Hundesonen.no

Falcon - Hvit Gjeterhund


Recommended Posts

  • Svar 79
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jaja, kanskje på tide med en liten oppdatering. Falcon er, som jeg har uttrykt med dyp frustrasjon overalt, midt i puberteten. Men i løpet av de siste...tja...to ukene, så har noe forandret seg ve

Hola! 4 måneder ble han før han kom til meg, men ventinga var definitivt verdt det! Han er en skjønn "liten" tass på 18,5 kg som er fantastisk hele dagen, helt til klokken blir rundt 19.00 og han

Jeg har ikke flere bilder som jeg ikke har lagt ut før tror jeg Det er en fugl i vannet - Få meg vekk herfra. Det lever! Så dere vil ha ballen, eyh? Fatter'n er midlert

Posted Images

Skrevet

Jeg tenkte siden han heter VOM liksom... :lol::aww:

Men fin er han! Blir deilig når han blir litt større tenker jeg. Valper er en smule oppskrytt. :P

Hahahaha! Den tok jeg faktisk ikke! Me likey :D

Takk for gratulasjoner alle sammen, han er en pøbel uten like, men han har sine gode sider også :)

  • Like 1
Skrevet

Nå siger kvelden innover stua, og valpen har faktisk sovet i dag. Mange timer. Voldsom forandring har det vært, og måtte det vare en stund!

Kan dele noen bilder da selvsagt. Fortsatt ikke gode, men fortsatt mye vakkert i sentrum. Okei, ikke alltid jeg får det i sentrum, men det er ikke såååååå galt!

Blendahvitt

post-12096-0-75342700-1379016037_thumb.j

Guerilla warfare

post-12096-0-83890300-1379016258_thumb.j

"Hvor enn jeg går er det nedtissede tepper. Hvordan kan det ha seg?"

post-12096-0-63629100-1379016428_thumb.j

"Hvis jeg ligger stille ser du meg ikke. Hvis du ikke ser meg kan du ikke finne meg. Hvis du ikke kan finne meg kan ikke jeg gå på tur."

post-12096-0-50080600-1379016613_thumb.j

På fuglejakt!

post-12096-0-97565800-1379016925_thumb.j

Bur du liksom...

post-12096-0-47294900-1379016972_thumb.j

  • Like 12
  • 2 weeks later...
  • 6 months later...
Skrevet

Jaja, kanskje på tide med en liten oppdatering.

Falcon er, som jeg har uttrykt med dyp frustrasjon overalt, midt i puberteten. Men i løpet av de siste...tja...to ukene, så har noe forandret seg veldig. Spesielt de siste to dagene har han vært enestående.

Vi har hatt en del problemer med at han brått ble usikker på folk og fe. I går var vi og grillet ved en lekeplass, hvor det (da-ah) var en del unger. Ikke en eneste gang viste han tendens til å bjeffe eller hoppe unna som han pleier. Eller, okei. En gang da. Og da var det fordi det kom litt for mye røyk i hans retning. Røyk er nemlig skummelt.

Ellers så har vi trent en del i det siste. Ikke kun i egen bolig, men også organisert. Det er ikke lenge siden jeg var dødsengstelig for å ta med meg han noe sted, men nå er den frykten langt fra reell.

Faktisk ganske glad i'n for tiden!

post-12096-0-71676600-1396648921.jpg

post-12096-0-13365900-1396649051_thumb.j

post-12096-0-62069900-1396649061_thumb.j

post-12096-0-49257300-1396649067_thumb.j

Alle bildene er tatt av Linda Supersaxo.

  • Like 21
Skrevet

( Det klør i fingrene etter å stusse det bort :icon_redface

Så utrolig fin! Bra jobbet :) Elsker navnet hans.

What! :o :o

Det gjør jo hele sjarmen hans! All denne klippingen er det som har fått aussien til å se ut som verdens kjedeligste rase. Personligheten ligger i frittvoksende pels :P

  • Like 6
Skrevet

What! :o :o

Det gjør jo hele sjarmen hans! All denne klippingen er det som har fått aussien til å se ut som verdens kjedeligste rase. Personligheten ligger i frittvoksende pels :P

Hver sin smak. Grøss. :P

  • Like 1
Skrevet

Den pjuskepelsen han har bak øret har gjort at han har sluppet unna mye kjeft, samtidig som det har sikret han vesentlig mer kos av besøk enn hva han ellers ville fått :sleep:

  • Like 8
Skrevet

Så utrolig fin! Bra jobbet :) Elsker navnet hans.

Takk! :D Han er oppkalt etter den beste karakteren på Super Smash Brother, for tenk :sleep:

Skrevet

Den pjuskepelsen han har bak øret har gjort at han har sluppet unna mye kjeft, samtidig som det har sikret han vesentlig mer kos av besøk enn hva han ellers ville fått :sleep:

nettopp :aww:

Han er jo så knusksøt akkurat som han er skapt, så hvorfor herpe det med en saks!

Klipping av annet en poter på røyteraser er generelt teit synes jeg, det ser så kunstig ut :P

  • Like 2
Skrevet

Kjenner godt igjen unghundoppførsel. Er en her også.

Det er veldig deilig når man merker at de roer seg litt ned, da må du huske å nyte det skikkelig, for plutselig blir de små pøbler igjen :P

Han er veldig pen! Hvite gjetere er nydelige :wub:

  • Like 1
Skrevet

For en stilig kar :wub:

Har en morsom unghund selv for tiden så er, veldig, full av forståelse :D

  • Like 1
Guest Jonna
Skrevet

Den pjuskepelsen han har bak øret har gjort at han har sluppet unna mye kjeft, samtidig som det har sikret han vesentlig mer kos av besøk enn hva han ellers ville fått :sleep:

De har alltid ett ess i erme de hundene. :lol:

Skrevet

Jeg har ikke flere bilder som jeg ikke har lagt ut før tror jeg :(

Det er en fugl i vannet - Få meg vekk herfra.

post-12096-0-81440700-1396794561_thumb.j

Det lever!

post-12096-0-35655400-1396794617_thumb.j

Så dere vil ha ballen, eyh?

post-12096-0-91353000-1396794668_thumb.j

Fatter'n er midlertidig hunchback.

post-12096-0-72357000-1396794711_thumb.j

Jeg er pen. Sånn er det bare. Nå. Gi meg kjøttboller!

post-12096-0-33236800-1396794757_thumb.j

Multitasking. Eventuelt drikkelek?

post-12096-0-54474700-1396794799_thumb.j

Akkurat som om jeg sitter for overmakten...

post-12096-0-62088600-1396794852_thumb.j

Jeg kan være snill...Til tider

post-12096-0-71337100-1396794916_thumb.j

Alle bildene tatt av Linda Supersaxo.

  • Like 14

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Er det SÅ lett for dem å bytte ut en kjøper da? Som de forhåpentligvis har hatt et par møter med, snakket med og "godkjent"?   De kan faktisk heller ikke bare trekke kjøpet der og da, isåfall kan du anmelde dem for svindel. I motsetning til en del andre lovbrudd i "hundebransjen" mistenker jeg at det også vil bli tatt mer på alvor siden det er et økonomisk lovbrudd og ikke dyrevelferdsmessig.
    • Beklager først innlegg, trolig en hang up. Ja vet det er avtalebrudd, men oppdrettere har mye makt. Har selv vært ute for det selv. Og kjøpte valp derfra. Prisen sto der, og jeg bare nevnte at det var en høyere pris en retrieverklubben hadde. Fikk da beskjed om at ho hadde masse på venteliste så jeg fikk betale eller miste valpen... 
    • Har ikke vært borti det selv personlig, men har hørt om andre som har det; og som da har betalt 'ekstra'. Dette har vært blandingsrase i tillegg.   Men som Simira skriver, avtalebrudd ja.
    • Det er avtalebrudd. Jeg har aldri hørt om eller vært borti det, men hvis de har annonsert en "vare" til en pris så er de forpliktet til den prisen hvis de har inngått en avtale med kjøper uten at noe annet er nevnt.  Hvis de FØR avtale om kjøp sier at annonsen bare er veiledende og valpen koster så mye mer så er det noe annet.  Jeg ville uansett tenkt meg grundig om før jeg evt. kjøpte av en slik oppdretter.
    • Jeg har opplevd det selv, nær familie har opplevd det, og mange jeg kjenner.    De er interessert i et kull, setter seg på valpeliste, blir godkjent som valpekjøpere, møter oppdretter. Oppdretter kyder av kjøper,og forteller at det er akkurat slike kjøpere hen er ute etter, og er veldig nøye med hvem hen selger til. Så skal valpen hentes, penger overleveres- og da har prisen vært en annen en det som sto i annonsen.  Oppdretters unnskyldninger er: Det er veldig gode valper Alle andre tar de prisene Raseannonsen er bare veiledende De har så mange på liste at de velger de som betaler mest   Og hvis en setter spørsmåltegn med det så: Ja hvis du ikke gidder å betale så mye så har jeg mange andre i kø Disse linjene selges ikke til hvilken som helst pris har du  et problem med det så er du ikke rett kjøper..   Har dere vært borti dette? 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...