Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hundene ligger hvor de vil på stua. Pga. mye røyting vil jeg ha de minst mulig på soverommet, og de får ikke komme på kjøkkenet fordi de er utspekulerte tyver.

På stua har de sofaen og en hundeseng :)

  • Svar 121
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

De sover i senga. 180 bred, alikevel ender jeg opp med noen skarve cm i løpet av natta..

Hvor som helst, bare ikke soverommet (sluttet med det nå pga hundehår og tett nese). Kiter velger da å sove på kjøkkenbordet (så nå har jeg begynt å stenge av der...) eller her: Dette er på den sma

Senga. Det begynte vel med at våre to første fikk lov, etterhvert som vi fikk flere hunder så fortsatte vi. Så nå har vi 5 hunder, og måtte kjøpe King size

Posted Images

Skrevet

Kuma sover som oftest enten på gulvet eller i senga, alt etter humøret hans. Kjøpte en hundeseng til akitaen på fredag, den har Kuma adoptert og ser ut som han foretrekker den over å sove med meg :(

Tanuki vet jeg ikke helt hvor sover siden Kuma har tatt senga hans. Han får ikke sove i menneskesenga pga. plassproblemer. Jeg tror han sover på gulvet/ i sofaen, kun basert på mengden hundehår som finner veien opp dit.

Skrevet

En på soverommet,der kan han velge fritt mellom golvet,min seng eller sin seng. En foretrekker resten av huset,der kan han velge sofaer,sin seng og ellers hva han vil.

Skrevet

Chessea disponerer hele huset på natta, men sover for det meste i en stol i stua eller i sengen sin i gangen. Leja sover i senga vår hver natt, men skal ut derfra når vi flytter. Da skal hun få sove andre steder, slik som Chess. Får ikke sove så godts elv med hundene i senga, så de får heller ligge i sofaen eller andre steder :P Bur finnes ikke i dette huset :)

Skrevet

Elvis pleier å bli med opp på soverommet vårt, og der får han ligge hvor han vil. Typen er ikke så glad i hund i senga, men litt får jeg sniki han opp i senga for kos ( :innocent: ), men Elvis igjen er sær og sover egentlig sjeldent oppi senga med oss i løpet av natten. Så han ender frivillig opp på gulvet selv, eller på den store dobbeltmadrassen han har fått på gulvet :lol: Opprinnelig er han vandt til å sove i 1. etg. og da har han stue, gang og kjøkken gjerne å tusle på hvis han først sover der nede - noe han sjeldent gjør nå fordi jeg har rotter i stua :)

Skrevet

Evita ligger i senga med meg, og valpen på 17 uker sover i buret sitt rett ved siden av sengen.

Når valpis ikke lenger spiser opp alt av inventar så ender hun nok i sengen hun også :)

Da jeg for tiden bor i kjelleren hos min mor så kreves litt andre hensyn da mye av tingene på rommet mitt er hennes. Dermed valp i bur :)

Skrevet

Både min voksne og valpen min sover i senga sammen med meg :) Den voksne går av og til ned og legger seg i et åpent bur som står på soverommet, det skjer som oftest hvis valpen vil sove for tett oppå han om natta :)

Skrevet

Mine to sover i hvert sitt store bur i første etasje, burene er store nok til at de får ligge komfortabelt og utstrekt.

De må dessverre sove i bur fremfor å gå løse i huset da hannen av og til spiser på møbler og trelister, og tispen hiver seg på når han har begynt. Tør ikke ha de løse før det har gått lang tid siden sist gang han spiste på noe slikt, det er liksom litt verre enn en demontert joggesko.

Men jeg har egentlig ikke så veldig dårlig samvittighet for dette da burene brukes kun om natten.

Hundene er med oss på jobb og overalt ellers.

Håper dog at de kan gå løse i huset på natten når de blir litt eldre, men de får aldri være på soverommet da mannen har allergi og astma.

Skrevet

Hun sover på soverommet vårt, i hundesengen sin eller rundt omkring på gulvet. Valgte denne løsningen fordi jeg ikke er så glad i hunder i møblene. Hår og grus osv i senga er skikkelig hat, så det var uaktuelt.

Samtidig er det koselig å ha henne i nærheten, men om døra står åpen går hun gjerne selv å legger seg et annet sted enn soverommet :P

Skrevet

Våre to forrige hunder hadde sengen sin på kontoret, men fri tilgang til hele huset.

Abbymusa på 12 uker som vi har nå ligger på eget teppe på soverommet. Når hun blir stueren så er planen at også hun flytter inn på kontoret sånn som de to andre.

Skrevet

*Jeg elsker røytefri hund* :D

Han ligger i senga med oss, men det er egentlig en midlertidig løsning pga et evig oppussningsprosjekt og rot rundtom som fort kan bli for vanskelig å motstå for en liten tass på bare 5 mnd når natta blir lang og krokene mørke :P
Han liker like godt å sove i senga si, som han alltid gjør når vi er på besøk hos andre, så regner ikke med de helt store problemene når han skal ned fra senga vår etterhvert.

Skrevet

På soverommet. Der kan de (stort sett) velge mellom hundemadrass, kurv eller senga, hvorpå yngstemann ligger ved fotenden min og eldste helst ligger i en armkrok. :P

Skrevet

Her i huset ligger hundene på soverommet, delvis fordi jeg synes det er koselig og delvis fordi jeg synes de blir mye alene om de skal være alene hele natten og mens jeg er på jobb. Der kan de velge mellom gulvet eller hundeseng/pledd og når det er plass har de også tilgang til senga mi. Varga ligger stort sett likens og muse stille hele natten, enten i senga eller på pleddet.

Skrevet

Enten i gangn i første etasje, eller hvor han vil i 2 etasje. I sommer har han stort sett ligget i kryploftet på soverommet vårt, der er det visst godt og kaldt :)

Skrevet

Jeg ønsker ikke å ha hund på soverommet da jeg selv har støvallergi, og at jeg bare har hatt raser som er meget utsatt for allergi selv. Jeg syntes det var unødvendig å ta den sjangsen, derfor står kurven på kjøkkenet, og døren stenges på natten (eller dagtid, hvis hunden er alene). Dette er fordi det blir veldig varmt i stua på sommeren, mens kjøkkenet er kjølig og luftig hele dagen så lenge døren er lukket.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
    • Det er ikke kun dynene som lukter men også hele madrassen stinker.
    • Har sett alle de episodene til Maren i mange år. De går opp av sengene sine mens jeg sover og står utenfor rommet å bjeffer høyt. Helt til jeg lukker opp siden jeg ikke får sove.
    • Det første og viktigste er å ta valpen ofte nok ut, så det ikke er behov for å å gjøre fra seg inne. Også om natta. Jeg ville sendt dynene til rens for å få de rengjort skikkelig. Er hundene vante til å sove på soverommet? Isåfall må dere lære dem å slappe av og sove et annet sted. Her er det mye inspirasjon å hente fra Maren og Bølle til Bestevenn. Gi de faste liggeplasser i stua eller annet rom og lær de å ligge der og slappe av. Det kan hjelpe med å bruke kompostgrinder eller barnegrinder til å begynne med, for å begrense dem litt, og evt. i soveromsdøren.
    • Etter jeg fikk valpen som har tissa flere ganger i senga og på dynene så begynte de andre to også å gjøre det samme. Vi har sprayet på Urin Off og andre spray noe som ikke har funka. Vi har også gjort sånn at hundene ikke kommer inn på soverommet vårt men da står de utenfor å bjeffer sammenhengende i flere timer og det går ikke siden de ikke kan vekke nabolaget her. Nå stinker det tiss og bæsj i hele senga og på dynene og de fortsetter å markere. Må vi kjøpe en ny seng og nye dyner og alt? Men bjeffinga slutter de ikke med når de vet at vi er inne på soverommet. Har dere noen tips? Vi er helt desperate her.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...