Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 337
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Åååh, nå er jeg helt varm om hjertet - her dumpa det ned en pakke i posten. Og vi er ikke en gang med på leken! Tuva våknet av mareritt i det øyeblikket jeg satt med bamsen i hånda og så ut som et lev

BACON!!! DET ER MAAAARI!!!!!! hahahahahahahah!

Jaaa

Posted Images

Skrevet

En liten fugl hvisket i mitt øre at det kan hende det er motivet på stoffet og ikke hva man kan bruke stoffet til, og ikke nødvendigvis hvem som bruker stoffet som er hintet på hvem din venn er..

  • Like 1
Skrevet

En liten fugl hvisket i mitt øre at det kan hende det er motivet på stoffet og ikke hva man kan bruke stoffet til, og ikke nødvendigvis hvem som bruker stoffet som er hintet på hvem din venn er..

Ble ikke så veldig klokere helt enda, men skal gruble på det :P

edit: er det stripene fuglen regerer til? eller at det er strikk i og at den dermed krøller seg? :P

Skrevet

Ble ikke så veldig klokere helt enda, men skal gruble på det :P

Titt på motivet på hintet, også titter du på f.eks profilbildene til folka... Enklere enn det kan du ikke få det :P

Skrevet

JEG SKJØNTE DET! JEG VET HVEM SOM ER VENNEN TIL ENITS!! :jump: :jump: :jump:

Hahaha, jeg skjønner også!

See på stoffbiten da :D

tror jeg må være stokk dum for jeg skjønner virkelig ikke :P jeg har sett på alle profilbildene i påmeldingstråden og i denne tråden og jeg finner ingenting med striper jeg :P

Skrevet

tror jeg må være stokk dum for jeg skjønner virkelig ikke :P jeg har sett på alle profilbildene i påmeldingstråden og i denne tråden og jeg finner ingenting med striper jeg :P

wait a minute, er det en A? ...

Come oooon a :lol:

Skrevet

Endelig! Puh, noe så nervepirrende! Rene trilleren :lol: Nei, det var Bananen som korrigerte meg, da jeg var på villspor. Enits hemmelige venn har grepet oss alle :lol:

  • Like 1
Skrevet

Omg! Jeg er den dårligste til å hinte e v e r! Endelig sier jeg bare, og sorry for at det ble så vanskelig. Det var ikke meningen!

Håper skjorta passer og at du får brukt den! Neglelakken er neglelekker skal jeg si deg. :P

Strøssel, hvordan skjønte du det uten hintet?

Puh! Det har vært så vanskelig å ikke åpne kjeften! :frantics:

  • Like 3
Skrevet

:lol: Helt seriøst, hææææ. :lol:

Jeg tenkte også bacon! Men så skjønte jeg virkelig ikke hvordan det hadde noe med MARI å gjøre?!

Har du sett profilbildet henves her på sonen? :lol:

Skrevet

:lol: Helt seriøst, hææææ. :lol:

Jeg tenkte også bacon! Men så skjønte jeg virkelig ikke hvordan det hadde noe med MARI å gjøre?!

Sjekk avataren til Mari - i love bacon står det på den :D

Omg! Jeg er den dårligste til å hinte e v e r! Endelig sier jeg bare, og sorry for at det ble så vanskelig. Det var ikke meningen!

Håper skjorta passer og at du får brukt den! Neglelakken er neglelekker skal jeg si deg. :P

Strøssel, hvordan skjønte du det uten hintet?

Puh! Det har vært så vanskelig å ikke åpne kjeften! :frantics:

Det er det mest geniale hintet jeg har vært borti! så enkelt, men såååå vanskelig da :D hehehe

Tskjorten passer nok, og om ikke går jeg snart ned i vekt ;) Og ja, neglelakken var neglelekker! :D

  • Like 2
Skrevet

Å. Jeg har bare sett en rumpe jeg. :lol: :lol: :lol:

Da er vi to.

"Jaja, Mari har snasen rumpe" har jeg tenkt. Overhode ikke sett at det har stått I love bacon på den :lol:

  • Like 5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hvis han spiser og drikker som normalt og alt ellers er normalt ville jeg sett det an en dag til, og så evt. tatt en telefon til dyrlegen i morra hvis det ikke endrer seg. Kanskje det bare er for kaldt? Det kan også være urinveisinfeksjon. Men generelt hvis du er usikker på helsespørsmål så er det ofte bedre å ta en telefon til dyrlegen heller enn å spørre på et forum.
    • Hei, første gang inne på hundeforum men trenger virkelig råd. Jeg har nylig fått en tibetansk spaniel valp på 9 mnd. han har vært så frisk og rask, spiser og drikker masse, har både bæsje og tissa og leker som bare det helt siden vi fikk han. Men onsdag morgen så tissa han ikke… nå har det gått et døgn og han har enda ikke tissa😰 hva kan være galt?? 
    • Det endte med at hunden måtte til dyrlegen for den haltet. Jeg ringte dyrlegen, og ba de være obs.  Det viser seg at den har knekt håndledde i frembenet, og prognosen er usikker. Hvordan det er skjedd er også usikkert. 
    • 🐾 Hva du kan gjøre nå 1. Start helt på nytt i bittesmå steg Gå ut av rommet i 1–5 sekunder, kom tilbake før valpen rekker å pipe. Øk tiden sakte. Målet er at valpen aldri kommer over terskelen sin. 2. Tren “alene, men ikke alene” La valpen være bak en grind, i et annet rom, eller på en seng litt unna mens hun fortsatt er hjemme. Dette bygger trygghet uten at valpen føler seg forlatt. 3. Lag et fast “nå skjer det ingenting”-rituale Rolig stemning, tyggeleke, litt kos → så legger hun fra seg valpen og gjør noe annet i huset. Rutiner skaper trygghet. 🧠 IQ-leker som passer for 15 uker •     Snusematte (super for å roe ned og gi mestring) •     Kong med litt valpevennlig fyll (f.eks. våtfôr eller litt leverpostei tynnet ut) •     Enkle aktivitetsleker der valpen må dytte eller løfte en klaff •     Tyggeleker som varer litt (tygging gir ro) Poenget er ikke at leken skal “holde valpen opptatt alene”, men at den skal gi positive assosiasjoner til ro og selvstendighet. 4: du kan også `gni`deg selv inn med noe valpen din kan ligge på  for da vil han føle og lukte at du er i nærheten av deg enda du er borte. 🐶 Når valpen din piper med angan du går ut Det betyr at du har gått for fort frem. Da må man tilbake til nivået der valpen fortsatt er trygg selv om det bare er 2 sekunder. Det er ikke et nederlag, det er helt vanlig. du kan også lage en plass der som er *hjemmet* til valpen din. sånn at du øver når du går ut skal han slappe av der. men husk dette kan gå en stund, det går ann også at valpen din aldri kan være alene heller. alle hunder er forskjellige og ikke like enkel. 💛 Litt oppmuntring Valper er som små barn: noen sover gjennom natten tidlig, andre bruker litt tid. Det betyr ikke at du gjør noe feil det betyr bare at valpen din trenger litt mer støtte akkurat nå. Hvis du vil prate mer, få flere tips eller bare ha litt støtte underveis, kan du gjerne ta kontakt med meg på Instagram. nordicquietland 🐶
    • Alenetrening tar den tiden det tar, det er umulig å si noe på forhånd om hvor lang tid det tar før akkurat din valp er klar for å være alene hjemme en hel arbeidsdag. Det er individuelt. Og en oppdretter som påstår at en 12 uker gammel valp kan være alene hjemme i mange timer høres virkelig ikke seriøs ut. Det er jo en baby. En ting som i hvert fall er sikkert, er at jo mer erfaring valpen får med å føle at det er ubehagelig å være alene, jo større er sjansen for at du ender oppmed en hund med separasjonsangst.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...