Gå til innhold
Hundesonen.no

Hjelp til stamtavlenavn Adventure-kullet


Recommended Posts

Skrevet

Jeg trenger litt hjelp...

Vi venter valper og alle valpene skal ha eventyrer/heltenavn fra eventyr, sagn, bøker, film, dataspill...

Alle valpene i kullet skal hete Mollyville's Adventure of ..... Så den alfabetiske delen er unnagjort.

Det siste navnet skal være et egenavn, som f.eks Sawyer (Tom Sawyer), Frodo, Aslan, Indiana (evt Indiana Jo hvis det er til tispe), Caspian, Sparrow, LaraCroft, osv. Har en del forslag, men kanskje dere har et forslag som bare "stemmer"

Skrevet

Tusen takk! Så mange gode forslag! !

Zelda og alle Ringenes Herrenavnene har jeg allerede på lista.

Dundee og Gulliver også

Andre navn på lista:

Aladdin

Tintin

Frodo

Sinbad

Sparrow

Indiana J

Alibaba

Lara (evt LaraCroft)

Zelda

Jasmin

Leia

Genie

Skriv gjerne hvem de er de dere foreslår, jeg kjenner ikke alle navnene.

(Glemte å skrive at jeg bare har 9 tegn til rådighet, siden stamtavlenavnet bare kan inneholde 35 tegn)

Skrevet

Forrige hunden vår hadde navn fra Todd og Copper som var en av jentungens yndlingsfilmer. Kanskje en i dette kullet skulle hatt navn fra den aller største favoritten til begge barna: Hercules og Spirit...

Guest Michellus
Skrevet

Mollyville's Adventure of the Doctor

Mollyville's Adventure of Ammy (evt Amaterasu)

Mollyville's Adventure of Indiana

Mollyville's Adventure of Holmes

Amaterasu er fra et fantastisk spill (ja, jeg er nerd) som heter Okami. Utrolig fin grinbar historie :heart:

Skrevet

Mollyville's Adventure of Mulan

Mollyville's Adventure of Pokahontas

Mollyville's Adventure of Carmelita Fox

Mollyville's Adventure of Picatchu

Skrevet

Harry Potter - Harry Potter

Link - Zelda

Zelda - Zelda

Aragorn - Ringenes Herre

Legolas - Ringenes Herre

Sephiroth - Hovedskurken i Final Fantasy VII (spill)

Hercules - romersk/gresk mytologi

Odyssevs - antikk, gresk konge

Tidus - Hovedkarakteren i Final Fantasy X (spill)

Yuna - Hovedkarakter nr. 2 i Final Fantasy X (spill)

Alice - Alice i Eventyrland

Katniss Everdeen - Hovedkarakteren i The Hunger Games

Da har jeg skrevet opp hvor jeg har hentet navnene fra. :)

  • Like 1
Skrevet

Så flott! Tusen takk alle sammen. Har skrevet alle sammen på lista mi, så nå får vi bare se om det kommer valper, hvor mange og hvilke kjønn.

Skrevet

Hazel, og Augustus! Begge fra John Green sin bok, The Fault in Our Stars. Altså, det er ikke sånn eventyr-eventyr, hvis det gir mening :P Men det er fra verdens fineste bok, og de to karakterene er så fantastiske at de fortjener valpis oppkalt etter seg :aww:

Skrevet

Mollyville's Adventure of Mulan

Mollyville's Adventure of Pokahontas

Mollyville's Adventure of Carmelita Fox

Mollyville's Adventure of Picatchu

Mollyville's Adventure of Momo (Momo, kampen om tiden. Michael Ende)

Mollyville's Adventure of Prinsesse Li Si (Jim Knapp og Lukas lokomotivfører, Micael Ende)

Guest Michellus
Skrevet

Jeg må bare skyte inn med litt ot og bitchyness (beklager på forhånd!) for å si at det skrives "Pikachu" :aww: For dere mener denne fyren her, ikke sant?

205px-025Pikachu.png

Hilsen tidenes største Pokémon fan :aww:

Skrevet

Hachi (eller det originale navnet "Hachikō") !

Hunden som satt på togstasjonen hver dag og ventet på at eieren skulle komme hjem fra jobb.. Selv om eieren hadde omkommet på jobb, og aldri kom hjem igjen.. så satt hunden å ventet så trofast <3

Filmen er jo så hjerteskjærende!

http://en.wikipedia.org/wiki/Hachi:_A_Dog's_Tale

Skrevet

Du har jo de mer missforståtte heltene, de som egentlig ikke er "gode" men ender med å gjøre gode ting alikavel :P

Selene (underworld) - tispe

Riddick (Cronicals of Riddick) - hannhund

Ripley (alien) - tispe

Wolverine/Logan (X-men) - hannhund

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Haha, det blir nok meget lavterskel. Jeg vil jo helst ha pelsdyr, men selv kaniner eller hamster er for krevende (og jeg vil ha noe som er våken om dagen). En stor utfordring blir også dette med reising, selv om vi per i dag har en dyrepleier som leier i kjelleren vi kan spørre om hjelp. Mest aktuelt er kanskje å være fosterhjem for fugleteamet.no, da kan jeg reise bort om vinteren og ha fugler om sommeren.  Men ja, de er følsomme og intelligente dyr, som også krever sitt. Plass, og helst frivflyvning (inne), og så er det tusen ting man må være forsiktig med. Pyrolyse og teflon er frarådet i hjem med fugl, for eksempel. Selv mistenker jeg det er litt forskjell på en ettromsleilighet i en blokk og en stor enebolig med god ventilasjon, men forsiktig må man jo uansett være. Jeg har allerede lært at de vanlige frøblandingene som selges til fugl er "fast food" og at de egentlig skal ha pellets som er laget av insekter, mineraler osv. Og noen dager tenker jeg at jeg orker ikke mer ansvar for dyr. Jeg har hage, om jeg ikke orker å stelle den og noen planter dør er det ingen krise. Dyr er det verre med.  Vi får jo låne litt iblant også. Jeg skal heldigvis passe kanarifugl en måned til, så får vi se hvor lei jeg er etter det.
    • Fulger er veldig spennende dyr! Håper du finner en god vei inn i "miljøet". Også gleder jeg meg til nerdetråder om hvordan aktivisere/mosjonere/fore fugl. Du har jo hageplass nok til stort utebur (om det er innafor da, kan jo ingenting om sånt jeg), er vel viktig med variasjon for fugler også, så kan de få litt uteliv når forholdene er rett... Oi, kjente jeg ble litt engasjert nå😄  
    • Det kan jo være det. Den våkner av at du er oppe og sliter med å finne roen igjen etterpå kanskje. Det er ikke uvanlig at det kommer perioder med mer stress eller usikkerhet eller hvor hunden ikke hører etter el. Så i utgangspunktet hadde det ikke bekymret meg noe særlig, men du som eier og som den som kjenner hunden godt må jo kjenne litt på om du tenker det kan være noe mer eller noe annet, for det kan jo også skje. Isåfall får man jo vurdere en tur til veterinær.  Men sannsynligvis bare en periode som går over igjen. Blir hunden veldig urolig ville jeg forsøkt å ha den inne med meg for trygghet og lukket døra for å begrense muligheten til å tasse rundt.
    • Det er gull verdt ja å finne en gruppe, side eller lignende hvor man finner folk som har bra informasjon å dele. Så kan man sparre litt med ekte folk istedet for å måtte finne ut alt på egen hånd.  Kan ingenting om fugl dessverre, annet enn at det er fine (og litt krevende) dyr på sin egen måte. Veldig spennende da 😁
    • Det kommer jo en del brukere inn her som har fått sin første hund, eller planlegger å kjøpe hund, og ikke kan noe særlig fra før. De fleste her svarer så godt vi kan, og har ganske mange års erfaring etterhvert. Og de fleste av oss er vel klar over at vi ikke startet ut som eksperter, vi heller, og har lært av våre feil opp giennom tiden. Det er mye å lære og navigere, og ikke minst å gjenkjenne god og dårlig informasjon og råd. Nå er jeg selv i den situasjonen. For de som ikke har vært lenge på forumet så er jeg altså kronisk syk med ME. Jeg har vært frisk nok til å drive aktivt med hundesport i mange år, men blitt gradvis dårligere. De siste årene med hundene var det stort sett korte turer, og nå er jeg for syk til å ha hund igjen etter at de vi hadde ble gamle. Derfor har jeg begynt å se på fugl som mulighet for litt selskap hjemme. Jeg passer en kanarifugl nå, og prøver å lære meg mest mulig om fuglehold. Og det er jamen ikke lett! Jeg hadde undulater som tenåring (litt sammenlignbart med de som vokste opp med hund som barn?), men mye både holdninger og kunnskap har jo endret seg siden den gang. Det å finne grupper å stille spørsmål i (jeg er ikke på Facebook), finne miljøer, og lære meg å se hva som er gode og dårlige kilder til kunnskap er virkelig en jobb.  Det er veldig interessant å være "på den andre siden" av det jeg vanligvis er. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...