Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Min tante og bestemor bor i Kvalsund, så der har jeg vært ofte. Er fra Finnmark jeg egentlig! Og joda, vi har masse trær!! bare ikke i hammerfest eller på vidda.. I Alta (hvor jeg vokste opp) er det f.eks masse masse skog :) Trærne blir riktignok ikke like svære som lenger sør, men de blir da til trær.

Koselig å få se mange flotte bilder fra en søt lita bygd! (men hvordan du klarer å bo der, aner jeg ikke) ;P

  • Like 2
  • Svar 84
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Det er bare stusslige mobilbilder da, men tenker dere blir litt sjalu på omgivelsene likevel Har jo flyttet, bor i den bittelille kommunen Kvalsund. Bittebiiiiiitte liten er den, men selv om jeg bor

Kanskje litt vinterbilder. Fortsatt mobilbilder altså, men dere ser greia. Det er ikke ille å gå fottur her ! Dog snudde vi da jeg la merke til himmelen på dette bildet.. Det finnes ikke dårlig

Vært på tur i dag, litt ymse bilder Eller, masse ymse bilder. Har gjort de små- skjønner ikke helt hvorfor noen ble små og noen er så svære Her er scooteren parkert for sommeren…. Sitter og ve

Skrevet

Nydelige bilder! Finmark er fantastisk, men jeg kunne aldri bodd der. Har vært der noen ganger da min samboer er derfra, og jeg savner trærne noe voldsomt. Jeg må ha skog!

Hvor i Finmark er det du bor? :)

Kvalsund ;) ved Hammerfest.

Min tante og bestemor bor i Kvalsund, så der har jeg vært ofte. Er fra Finnmark jeg egentlig! Og joda, vi har masse trær! bare ikke i hammerfest eller på vidda.. I Alta (hvor jeg vokste opp) er det f.eks masse masse skog :) Trærne blir riktignok ikke like svære som lenger sør, men de blir da til trær.

Koselig å få se mange flotte bilder fra en søt lita bygd! (men hvordan du klarer å bo der, aner jeg ikke) ;P

Haha, jeg heller vet ikke helt hvordan jeg klarer å bo her, men det går no rundt på et vis :P hihi. Blir nok bare ett år til tenker jeg. Er jo flott å være her, sånn i perioder :P
Skrevet

WOW! Flotte naturbilder. Ser ut som en knall tur det der, med verdens besteturkamerat :)

Ja, det er så flott natur her at det nesten ikke har noe å si at det er tatt med iphone! :) Turkameraten er det ikkeno å si på, han elsker å komme opp i høyden. Står ofte slik som på det ene bildet, bare speider utover :)

  • Like 1
  • 2 weeks later...
Skrevet

Er i Tana gjennom jobb, rotta er selvfølgelig med, fant en kjempe fin plass rett ved hotellet, så rotta har fått gå løs 1 time i dag. Måtte vasse i Tanaelva utpå en stor sand og stein"bank" eller hva man kaller det :P Der var vi helt alene, med litt folk rundt på andre siden av elven.

Noen litt kjedelige bilder av et fint område :D

Her er sand/stein "banken" :P Eller, halvparten av den :)

40624a38-af92-4d95-8c7a-4f9d23953d5d_zps

18599664-d76d-43e4-8ca5-b10e2505e918_zps

bb78afab-4fef-48f0-891e-2fecf039b91e_zps

395a3e57-4290-4b2f-82fc-a463ffc8ee94_zps

fb6441c6-c0e2-4593-a7d6-6762a8c70797_zps



Vi har kost oss i kveld iallefall :)
  • Like 3
Skrevet

Så morsomt at det faktisk er to soniser som kjenner til Kvalsund såpass godt :) Verden er så liten altså! Det er bare jeg som har rotte her (Aro altså :P) Så hvis dere er her og ser meg så MÅ dere si hei og introdusere dere med sonis navn ;)

Skrevet

Joda, trives da sånn tålelig :P Trives når jeg er på tur i alle fall ;) (og på jobb da!) Blir ikke her så alt for lenge kjenner jeg. Er jo ikkeno folk her :blink::P

Skrevet

Fin rotte i solnedgang!

Enig :heart: Han er ganske sjarmerende med de søte ørene sine :wub:

Tana er veldig spesielt geologisk sett, tenker meg dit en tur en dag ja! :)

Keep the pics coming!

Det vet jeg ingen ting om :P lol. Men morsomt å kjøre over Ifjordfjellet (glemte å ta bilder.....), der er det jo lilla stein, masse lilla stein!

Guest Snusmumrikk
Skrevet

Har lyst til å flytte nordover igjen jeg. Sånne bilder hjelper jo ikke akkurat på det :P

Skrevet

Har lyst til å flytte nordover igjen jeg. Sånne bilder hjelper jo ikke akkurat på det :P

:o

@LinL, du må slutte å legge ut sånne bilder :aww:

  • Like 1
Skrevet

Vært på tur i dag, litt ymse bilder :) Eller, masse ymse bilder. Har gjort de små- skjønner ikke helt hvorfor noen ble små og noen er så svære :(

Her er scooteren parkert for sommeren….
_DSC0267_zps8e01e147.jpg

Sitter og venter..

_DSC0265_zps75f84e85.jpg

_DSC0257_zpsf399a3e9.jpg

_DSC0256_zpsf8a2d964.jpg

_DSC0251_zpsc1ddbffe.jpg

_DSC0249_zps87483351.jpg

_DSC0247_zps334f1296.jpg

_DSC0245_zps14c6c411.jpg

_DSC0243_zpsf4630887.jpg

Nussirvann :)

_DSC0242_zps8ddbc37e.jpg

Vært på tur i 4 timer i dag, så bare 2 stk- rotta fulgte de med øya leeeeeenge...
_DSC0233_zpsa3fd954f.jpg

Glaaaner
_DSC0219_zps4396616f.jpg

_DSC0218_zps86a71505.jpg

_DSC0213_zps7e9b3ed0.jpg

_DSC0210_zps0f7d2705.jpg
DSC_0207_zps3d65049b.jpg

  • Like 5
Skrevet

Rottelusa skulle posere litt.. Veeel, var litt for mye fluer til det

LOL! Er det svartfloga eller klegg? Er i Troms nå og det er så deilig fluefritt! :)

Skrevet

LOL! Er det svartfloga eller klegg? Er i Troms nå og det er så deilig fluefritt! :)

Var ikke klegg, bare disse stygge fjell fluene (aner ikke hva det er, men de ser ut som fluer og er sykt plagsomme). Gusj de er så ekle!! Ikke engang vinden tar de liksom!!!!!!!!

Skrevet

Var ikke klegg, bare disse stygge fjell fluene (aner ikke hva det er, men de ser ut som fluer og er sykt plagsomme). Gusj de er så ekle! Ikke engang vinden tar de liksom!!!!

Svartfloga altså :P artige småjævler.... urk.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Takk for svar 😁 Har vurdert labrador ja, men litt redd for at den hadde spist alt den kom over 😂  Har absolutt vurdert puddel på nytt, men fra en annen oppdretter. Jeg gjorde mye research og kontaktet flere oppdrettere da jeg fikk min første, men det endte ikke så bra allikevel. Var også ikke klar over at de brune var kjent for å være ekstra gal. Jeg startet en puddelgruppe i området da jeg fikk ham og vi dro på jevnlige treff der, så vet jo at ikke alle er like ikke, men det var en del av guttene som var vanskelige å ha med å gjøre.. så hadde valgt tispe om det ble puddel, tenker jeg. Springer spaniel har jeg ikke sett noe på, har ikke særlig erfaring med den type hund. Pelsstell går helt greit. Alle har jo noe stell. Puddel var ganske mye innimellom, men det var jo ikke verre enn at jeg bare kunne glattbarbere ham om jeg ikke orket en periode. Har også blitt klok av skade og innsett at jeg må prioritere trening på ro ute 🫣
    • Ah perfekt! Takk skal du ha for heads up! Hadde litt guffen magefølelse. Takk for tips, sjekker ut disse nærmere  
    • Nydelig puddel! Selv om du var uheldig med denne så finnes det nok stabile og roligere puddler av begge kjønn. Det handler mye om gener og litt om trening. Men jeg tenker med en gang standard labrador av beskrivelsen din. Det er sjelden mye lyd, de er arbeidssomme, men (som alle raser) tåler en rolig dag så lenge de ellers får det de trenger av aktivisering både mentalt og fysisk. Ellers ville jeg kanskje tatt en titt på springer spaniel, men de kan ha litt lyd. Faktorer som spiller inn er hvor mye aktivitet du ser for deg i hverdagen, og hvor mye pelsstell som er ok. Med puddel er du jo litt vant til pelsstell, så jeg antar det går fint?  Puddel med litt bedre research både på oppdretter og linjer kan jo også være en mulighet. De er flotte arbeidshunder, og det er jo en grunn til at de er brukt som servicehunder - da skal de tåle det meste av ulike situasjoner i ulike omgivelser. Hvis det kun var stresset hos denne hunden du ikke likte med puddelen så ville jeg dratt på noen puddeltreff og snakket med noen oppdrettere.
    • Fine puddelen som var min, for å få litt farge inn her 💚
    • Det er sikkert mer enn nok folk som stiller slike spørsmål, men den som intet våger intet vinner 😇 Jeg skal i løpet av de neste par årene få meg en ny hund, men sitter veldig fast når det kommer til valg av rase.. tidligere har jeg hatt Cardigan Welsh Corgi (fikk henne da hun var nesten 10, så ikke full erfaring her) og Storpuddel fra en oppdretter jeg ikke var helt fornøyd med (jeg ba om en rolig og stabil hund jeg kanskje kunne bruke som besøksvenn, fikk en stresset type som hun ville jeg skulle bruke til agility. Da det viste seg at jeg ikke kunne tilby ham en rik nok hverdag som enslig person i leilighet var hennes råd "legg ham ut på Finn). Jeg har noen ønsker til hund:  * Ikke en utpreget varsler. Vi blir to som er relativt sensitiv for lyd, så mye piping og bjeffing inne orker vi ikke.  * Lettrent hund som jeg kan trene lydighet med. Storkoste meg med puddelen og han ga meg mye suksess og mestring, dette vil jeg ha mer av.  * Stabil mentalitet med mulighet til å sitte i ro ute. Dette hadde ikke puddelen. Han er nå snart 6 år gammel og i nytt hjem, men kan fremdeles ikke stå i ro ute uten å få meltdown. Inne var han helt nydelig.  * Energi til trening, men tåler noen dager innimellom med mindre aktivitet. * Ok størrelse, helst rundt medium/"normal" størrelse et sted. Ønsker lydighet og kanskje sykling innimellom, men ikke så stor at den ikke kan være med overalt ellers (som ut i kajakk, kanskje). * Mulighet for å bo med katt uten at det skal være en reell risiko for at jaktinstinkt tar over.. Har vurdert å gå over til tispe etter dramaet med puddelen. Det virket som det slettes ikke var uvanlig med disse litt høyspente guttene som endte opp med å omplasseres fordi de ble "for mye" og jeg har ikke lyst til å gi gjennom det igjen. Har vurdert puddeltispe, feks. Corgien min elsket jeg, men de beina var utrolig upraktisk innimellom..
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...