Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 169
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Endelig fikk jeg satt meg ned for å lage en tråd til vårt nyeste tilskudd i flokken. For de som ikke har sett i valpetråden min, så er Mynte en greyhound tispe som kommer fra Gotland. Hun har vært her

Hei alle interesserte. Tenkte jeg skulle gi en liten oppdatering på vofsen. Hun har passert 3,5 år nå, så hun er vel så god som hun kommer til å bli    Fortsatt aktiv og glad, heldigvis blitt mer voks

Takk for koselige kommentarer!  ?  enig i at det blir lite bilder. Her er ett av begge to. Har tenkt å oppdatere Nitro sin tråd og. Aaalt for lenge siden.  

Posted Images

Skrevet

Tusen takk for trivelige kommentarer! :D

Har laget album på hjemmesiden med bilder. Blir å legge inn flere etter hvert. Bildene som ligger her er også der, men det ligger en del nye bilder der også :)

http://galleri.livetinord.com/#!album-33

Hun er en veldig energisk valp. Og sterk egenvilje. Det blir spennende å se hvordan hun blir som eldre. Om hun beholder sin tøffe stil. Håper hun roer seg litt ned, for hun sover ikke så mye som jeg hadde håpet på. Vil ikke at hun skal bli overstresset, men antar de styrer det litt selv også og at noen bare har mer energi i seg enn andre. :) Vi har fått gjort en del forskjellige ting disse dagene. Må utnytte tiden godt nå før jeg begynner på jobb.

  • Like 1
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
Skrevet

Hun vokser og trives! I går veide vi henne og da var hun 13,7 kg. Hun har fått tatt 12 ukers vaksina si også.

Hun begynner å komme litt mer inn i rutinene her, Hun må opp på do i 6-7 tiden (når jeg pleier å dra på jobb i ukedagene), og så kan vi legge henne igjen og hun sover et par timer til (som oftest). Hun er med meg på kontoret på jobb hver dag og hun har vært veldig flink til nå, sover mest utover formiddagen. Det er kjempekjekt og ikke minst avgjørende for at hun kan bli med og ikke ligge så mye i bilen. Hun møter masse folk på jobben og hun er veldig sosial og imøtekommende. Og så er hun aktiv utover kvelden og legger seg i 10 tiden når vi legger oss. Og så piper hun når hun må på do eller går ut selv hvis døren er åpen. Det er bra, selv om uhell kan skje :)

Hun har møtt en husky (min svigersøster sin), en dachs på samme alder, to chihuahuaer,en cocker spaniel og en labrador til nå. Må prøve å få møtt litt flere hunder. Skal ta henne med på hundetrening så hun får sett flere hunder. Hun møter på sauer hver dag når vi går tur, og hun liker å se på hønene våre.

Hun og Nitro kommer mye bedre overens nå. De leker en del sammen inne, men ute må vi holde en i bånd av gangen, siden Nitro lett kan løpe henne overende. Har hatt et par uhell allerede så det tør vi ikke satse på mer!

Vi har begynt å trene og hun kan nå Sitt, Dekk, kontakt og Bli ganske bra :) Men må trene på dette ute også. Til nå har vi bare gått turer ute.

Hun har vært to turer til byen og er rolig i bilen, det er bra. Håper det fortsetter sånn!

Lenge igjen til jeg får like lange ben som storebror! :P

sssept1_zps83f0fe9a.jpg

sssept2_zpsabc52b82.jpg

sssept3_zps3ee95e74.jpg

sssept4_zps5c26a9c7.jpg

sssept5_zpsab5ca9a7.jpg

sssept6_zpse1d44420.jpg

Fortsettelse følger! :)

  • Like 10
Skrevet

guud så fin hun er! er hun relativt enkel valp? vi hadde jo inntrykk av at whippetvalpene kunne være ganske så greie fra start, men endte visst opp med noe litt heftigere :D

Skrevet

guud så fin hun er! er hun relativt enkel valp? vi hadde jo inntrykk av at whippetvalpene kunne være ganske så greie fra start, men endte visst opp med noe litt heftigere :D

Vil vel ikke si enkel. Men vi ønsket oss den mest frempå/tøffe valpen og det fikk vi. Har jo erfaring så det går greit, men kan bli litt svett til tider :P

Gud så fin!

Kommer vi til å møte dere på utstillinger fremover? Jeg vil møte henne! :lol:

Blir i hvert fall å prøve litt. Hun har haleknekk så hvis det ikke går så bra, orker vi ikke å bruke så mye penger på det. Blir vel å prøve i Bodø til neste sommer :) Håper vi treffes! :D

Skrevet

Hun er da skrekkelig nydelig Mynte! Og så hørtes det ut som mongo-valpen virkelig begynner å skikke seg også. Oppdateringer her er alltid populært for å si det slik!

  • Like 1
  • 3 weeks later...
Skrevet

Om 1 uke er Mynte 4 måneder :) Hun har blitt 17,5 kg og vokser mye. Fortsatt veeeeldig aktiv og hun elsker å være ute i hagen. Hun er så selvstendig at hun kan være alene i hagen lenge, leke for seg selv, tusle omkring. Det er bare SÅ rart :P Er ikke vant til en slik hund overhode! Det var en del av gjerdet som var borte her om dagen og da dro hun opp i skogen alene og borte ble hun. Hun var lenge borte at vi måtte tilslutt gå ut for å lete. Men så kom hun tilbake etter en stund. Så hun virker jo veldig trygg til å være så lita!

Hun er fortsatt med mor på jobb, utsetter den første hjemme- alene dagen bare mer og mer :icon_redface: Gruer meg til den dagen, men må vel bare hoppe i det. Så lenge det ikke er så kaldt ute kan hun fint være i bilen og på jobb med meg (men snart kan hun komme seg lett over sperringen på kontoret, et tegn på at nå er hun stor nok til å bli hjemme hehe. :lol: De liker henne veldig godt på jobb. Hun elsker å bli koset med og det er rett opp i fanget på alle som kommer for å hilse. Veldig sosial frøken. :)

Hun er så skjønn og nydelig, men hun kan være litt fustrerende til tider med å være så STA. Tester reglene skikkelig, plager seg mye på Nitro (hennes favoritt tygge-leke), og noen kvelder vil hun ikke slå seg til ro og maser og piper. Så litt negativt er det, men mest positivt og det er jo bra :ahappy: Vi gleder oss til hun kan være løs med Nitro og være med på lengere turer. (og gå bedre i bånd, hun begynner å bli sterk..) På lørdag skal hun passes av en nabo familie med små barn, da vi skal ha stor bursdagsfeiring Det blir spennende å høre hvordan det går.

Her er for et par uker siden ca

sssept9_zpsdefed3b3.jpg

Her er i fra helgen

sssept13_zpse3f2f2ba.jpg

Her også:)

sssept12_zps97beb0a8.jpg

  • Like 14
Skrevet
Hun er så selvstendig at hun kan være alene i hagen lenge, leke for seg selv, tusle omkring. Det er bare SÅ rart :P Er ikke vant til en slik hund overhode! Det var en del av gjerdet som var borte her om dagen og da dro hun opp i skogen alene og borte ble hun. Hun var lenge borte at vi måtte tilslutt gå ut for å lete. Men så kom hun tilbake etter en stund. Så hun virker jo veldig trygg til å være så lita!

Hun er fortsatt med mor på jobb, utsetter den første hjemme- alene dagen bare mer og mer :icon_redface: Gruer meg til den dagen, men må vel bare hoppe i det. Så lenge det ikke er så kaldt ute kan hun fint være i bilen og på jobb med meg (men snart kan hun komme seg lett over sperringen på kontoret, et tegn på at nå er hun stor nok til å bli hjemme hehe. :lol:

Har du prøvd å ha henne noe alene overhodet? For selvstendige hunder er vel ofte de som er enklest å ha alene hjemme. Labradoren min er jo selvstendigheten selv, og pga denne selvstendigheten har jeg egentlig aldri trengt å trene alene hjemme med henne annet enn for å venne henne til å ikke luftes hver 4 time ifht. do-gåing :P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Skriver litt i frustrasjon og oppgitthet. Vi har verdens fineste valp og morsom å trene, men… han er en liten nøtt. Dette er en jakt cocker og bare for å informere så får vi veiledning fra oppdretter og atferdsspesialist. Men vi føler vi stanger hode i veggen. Valpen vår finner ikke roen når vi andre er hjemme, står kun å bjeffer og blir til slutt desperat og løper i ring mens han bjeffer. Han har ikke seperasjonsangst da han fint klarer å være alene hjemme 4-5 timer på dagtid og ligger da stille i buret sitt som han kan gå fritt inn og ut av(vi følger med på kamera). I tillegg så kan han angripe oss med biting når han kjeder seg eller blir frustrert på tur. Sitter da fast i armer og ben og det er ikke napping, men biting på høyt nivå og kraft. i samråd med veterinær og adferdsspesialist har han fått sitt eget rom slik at han kan være i fred fra ro og mas og slippe å mase på oss om at det skal skje noe hele tiden. Dette er prøvd i 2 uker uten hell. Vi har også prøvd både mer og mindre hjernetrim, uten at det gir effekt.   hverdagen hans ser ellers slik ut: på morgen får han en tissetur før han få leke og tygge litt. Så får han en lengre tur 20-35min hvor han får halve frokosten sin i søk og trening. Så når vi kommer inn går han resten av frokosten sin før han er alenehjemme fra ca 07:45- 12/12:30. han får da en snusetur på 15-20min og en kong fylt med mat før han er alene hjemme igjen til 15/15:30. og det er nå problemene starter. Når vi kommer hjem får han den lengste turen 40min ca. Den består i lek, søk og trening, før han får litt middag. Og etter dette er det bjeffing og biting både inne, i bilen og på kurs(går nosework og unghundkurs) han blir frustrert hvis han ikke får oppgaver og lar det da gå utover oss med å angripe. Han er høyt i stress og klarer ikke å roe ned, selv om dette er trent mye på. Han blir svart i øynene og umulig å avlede med godbiter, leke eller kommandoer.    etter at han får kveldsmaten sin ca kl 20, så slokner han og er da veldig medgjørlig på alt. Men da kommer problemet om natten, han sover kun til kl 04-05 og så er dagen igang igjen med bjeffing som varer i evigheter til vi står opp.    Noen som har noen tips? Vi holder på å bli gale og har prøvd mye hittil, men er åpne for forslag og er villig til å prøve det meste!
    • Takk! Vi har vurdert Toller, Flatcoated Retriever og husky faktisk! Synes selv at huskyer er så fantastiske, men ville ha noe litt mer førerorientert. Tror selv at en flat og belgisk fårehund blir for mye hund igjen. Men tusen takk for gode tips! Og når det kommer til røyting har vi tatt dette i betraktning ja! Fordelen med husky er jo at de har røyte perioder! Så satser på at robotstøvsugeren vår får kjørt seg!
    • Tydeligvis. Har snakket med mange som har blitt "tvunget" til å kjøpe hund.  Personlig så ble jeg paff, og skuffet- fra en seriøs oppdretter som kydde så og vær så imøtekommende til skikkelig skarp sur stemme...    
    • Så bra du tenker på økonomien før du skaffer hund! Det koster en del, og som du har erfart kan det fort komme på ekstra kostnader. Når det gjelder timing så er det noen faktorer. Hvis du ikke allerede har vært i kontakt med oppdrettere så kan det ta tid å finne et valpekull med leveringsklare valper. Noen oppdrettere har reservert alle valpene før de er født. Så start med å kontakte ulike oppdrettere og sjekke tid for valpekull, om foreldrene oppfyller avlsrådene til raseklubben osv. Hvis dere skal flytte, slik jeg forstår det, så kan det være greit å ha kommet noenlunde i orden før en valp kommer i hus. Er huset "valpesikkert"? Er det hage/uteområde som er inngjerdet, er dette noe dere tenker å gjøre eller ha på plass før valpen kommer? Er det noen store oppussingsprosjekter i ny bolig som kan være greit å ha unnagjort før man får en nysgjerrig og aktiv krabat i hus? Personlig foretrekker jeg å få valp i sommerhalvåret, når man uansett er mye ute. Det gjør dotreningen så mye enklere enn å måtte pine seg ut i -15 annenhver time, og stå og vente på at valpen skal gjøre fra seg. Siden du kommer til å være hjemme så er ikke alenetrening et stort problem, men en valp er aktiv, så det kan være greit å få valp i en rolig periode, kanskje ikke rett før eksamensperioden f.eks. Når det er sagt så kommer jo alt an på når den rette valpen fra den rette oppdretteren er leveringsklar. Når valpen først er i hus så må man tilpasse seg det, men det virker jo som dere har gode forutsetninger tenker jeg.
    • Jeg synes golden virker som et bra alternativ for dere. Siden du er vant til husky så er du vant til høyt aktivitetsnivå, og det virker som du er forberedt på og klar over at golden trenger litt mer mental aktivisering, men også er mer førerorientert og lettere å trene. Den store negative faktoren for min del med golden er at de røyter MYE. Her er det enten mye børsting og støvsuging og/eller ofte bading. Men hvis dere fikser det synes jeg det høres ut som en golden vil trives hos dere. Det er mange raser som kunne passet, jeg tenker flatcoated retriever, belgisk fårehund, finsk lapphund eller setter. Men jeg synes golden virker som et veldig godt alternativ for dere.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...