Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Vil ikke ha et værfenomen som navn :P. Dessuten er kullbokstav p. Så da må det bli Prim.... som er enda verre ;) Som navn, ikke pålegg!

Perma.

Permafrost ^^

  • Like 2
  • Svar 678
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Vi vart plutseleg medlem av denne gjengen    44      

Endelig kan jeg også bli med i denne gjengen Hils på Gába

Hurra! Ultralyd i kveld bekreftet at Tia er drektig  

Posted Images

Skrevet

Det kommer vel en gjeng med korthårede ovnsrør om halvannen uke. Blir det en OK tispe der, så blir den nok boende...Q-kull dette. Blir navn som Qrakelakk, Qrakel Spetakkel, Qraken - osv.... Tror jeg da. Er ikke mitt kull og mine valper :P

  • Like 4
Skrevet

Hei!
Ny forumbruker her på sonen, aktiv (eller kanskje mest aktiv tidligere) på Canis.
Har en leonbergertispe på tre år, og for en uke siden flytta Midas inn til oss. Han er en tre måneder gammel podengo portugues liten strihår.
Er det noen som har enten snille, voksne hunder eller valper på ca samme størrelse (sånn 3-ish kg) som har lyst til å treffes?
Vi bor i Bergen :-)

  • Like 3
Skrevet

Hei!

Ny forumbruker her på sonen, aktiv (eller kanskje mest aktiv tidligere) på Canis.

Har en leonbergertispe på tre år, og for en uke siden flytta Midas inn til oss. Han er en tre måneder gammel podengo portugues liten strihår.

Er det noen som har enten snille, voksne hunder eller valper på ca samme størrelse (sånn 3-ish kg) som har lyst til å treffes?

Vi bor i Bergen :-)

 

Velkommen! :D

Prøv å lage en tråd under hundetreff/Bergen ;) Kanskje flere bergensere som ser det da.

Får vi se valpebilder?? :D

Skrevet

Jeg er også med! :-D Henter valpis 16 april, ei schæfertispe :)
Om noen med valp i Vestfoldområdet ønsker å treffes, send meg en PM :-)

10247192_659398240774861_1109385427_n.jp

  • Like 12
Skrevet

Vi hadde det veldig enkelt med navn!

Ihugga Game of Thrones fans, og det skulle være et K navn, da måtte det jo bare bli Khal Drogo!

Så om 7 uker, kommer Nadjarahs Khal Drogo hit :D

  • Like 7
Skrevet

Bilder skal dere få! :D Her er et par av Midas (oppkalt etter MikroMidas, skurken i Andeby).

Så gøy med en liten Podengo her på sonen :D Vi bor i Bergen. Jeg har en papillon som er sikkert grei størrelse for valpen, men har også en kelpie som er vokst opp med papillonen og er dermed veldig forsiktig og snill med små hunder :ahappy:

Skrevet

Så gøy med en liten Podengo her på sonen :D Vi bor i Bergen. Jeg har en papillon som er sikkert grei størrelse for valpen, men har også en kelpie som er vokst opp med papillonen og er dermed veldig forsiktig og snill med små hunder :ahappy:

Det hadde vært supert for knøttet å treffe litt flere hunder enn bare leonbergere :ahappy:

  • Like 1
Skrevet

For en skjønn skapning :wub: og DE øra da :lol:

Sent from my iPhone using Tapatalk

Øra er helt fantastiske :teehe: De skal jo stå rett opp på sikt, men jeg syns han er ganske nusselig med rosenører og :ahappy:

  • Like 1
Skrevet

Jeg er også med! :-D Henter valpis 16 april, ei schæfertispe :) 

Om noen med valp i Vestfoldområdet ønsker å treffes, send meg en PM :-)

Postet bilde

Hodet mitt sa at du bodde lengre nord enn Vestfold :-P

Har en corgi som mener at schafere er det kuleste på jord :lol: hun har ikke skjønt at hun er liten enda :aww:

Skrevet

Min kjære Khal Drogo er rett over 2 uker nå! Får forhåpentligvis møte han i neste uke en gang!

Fått masse bildet allerede, og han er ufattelig tykk og søt :wub:

  • Like 3
Skrevet

Oppdateringene sier at valpene har lagt på seg ca 150 g (de to tispene er størst i kullet :| ) og at moren knapt vil ut og tisse fordi hun er så opptatt av sine søte små :)

  • Like 3
Guest Gråtass
Skrevet

Jeg er også med! :-D Henter valpis 16 april, ei schæfertispe :) 

Om noen med valp i Vestfoldområdet ønsker å treffes, send meg en PM :-)

Postet bilde

Fra hvor??

Sent from my ST27i using Tapatalk 2

Skrevet

Det ble valp til oss i det kullet vi i utgangspunktet ville ha valp fra! Fra en kryssparring. Ble en rød og en svart. Og en av hvert kjønn, og akkuratt den fordelingen jeg og oppdretter ønsket :D Så da blir det valp her om 8 uker ^^

Er det fra Linda og Ronny? :)

Skrevet

Plukker dere ut valp selv eller plukker oppdretter ut? Jeg vet liksom ikke om jeg har erfaring nok til å plukke ut riktig valp. Jeg er en sucker for utskudd liksom.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Kan også si at det er mellomstor hund i størrelse. Men man skal unngå helt hopp eller generelle store bevegelser uansett i starten vet jeg godt. Så da sperrer jeg av for sikkerhetsskyld heller enn så være for mye hauk så jeg også får beholdt roen samtidig som gitt ho omsorgen også roen ho trenger er planen da. Samtidig kan jeg si at ho er veldig sterk hund generelt psykisk også fysisk for så kun være mellomstor hund. Bevarer roen når trengs og når ikke trengs vet ho hva ho skal. Bare håper ho forstår legge seg bra for kroppen som nevnt og det er en av de siste tingene jeg er usikker på rundt dette etter operasjon. Ho har nok noen år til igjen asså, frisk som en fisk og aller første ting som noen gang skjedd ho som trengt oppmerksomhet fra veterinær dette mtp fysiske ting eller psykiske ting. Kun vaksiner ellers ho trengt.  
    • Snakket med veterinæren og fikk beskjed om så kun ha valpen bortreist i 7 dager i hvertfall var nok. Utenom det har jeg fått lite informasjon egentlig. De skal informere meg mere i morgen når jeg leverer ho der for operasjonen tidlig på morgenen. Jeg kommer sperre av inngang til sofaen også området foran sofaen helt ærlig bare uansett er planen også legge dyne så pledd i hunde sengene vi har rundt her så ho får komfort også kan lage sin egen om føler for det tenkte jeg. Men er usikker på om dyr generelt etter operasjon legger seg bra mtp der dem sydd bare og der er jeg litt usikker. Ho får body selvfølgelig. Og hvis ho så får en liten tisse ulykke eller gjør fra seg inne bryr ikke jeg meg noe om helt ærlig etter operasjon, da kan uhell skje tenker jeg sånn sett for det er trossalt fjerne livmor også fjerne svulst i 1 jur hvis ikke det er spredt mer enn de funnet da. De håpet det gikk over av seg selv men sist time for sjekk etter innbilt svangerskap fikk jeg time for operasjon temmelig fort så det har blitt noe bedre samtidig ikke borte så de tok avgjørelsen for operere. De tok ultralyd første gang også når sjekket så de er nok veldig nøye her tenker jeg og jeg har tillit til dem på dette også tillit til at hunden klarer seg nok bra. Men mer nervøs rundt dette med gode ligge plasser også gi ho riktig komfort så jeg driver på lager områder avsperret rundt eksempel sofaen og tenker jeg bare sover i sofaen med ho i hundesengen sin første natten eller nettene om så jeg asså for det gjør meg null så lenge jeg har oversikt også får fulgt med på at ho har komfortabelt litt når første døgnene. 
    • Hei! Høres lurt ut det du tenker synes jeg.Jeg har kastert 2 tisper (lukket livmorbetennelse til ei og veldig til innbildtnsvangerskap som gjorde at det ikke var noe særlig livskvalitet til nåhverenden hund.   Det er jo aldri noe moro når en hund må opereres men,heldigvis går det stort sett bra selv om det jo alltid er en risiko med det.   Til begge mine gikk operasjonen veldig fint. Selv med mye smertestillende er første døgnet etter operasjonen ikke noe særlig for hunden.    Etter det kom begge seg fint og vi slapp heldigvis noen komplikasjoner.Tok det med ro i 10 dager her.Selv om de var fryktelig fin form før 10 dager er det jo en stor operasjon så viktig med ro så såret gror. Mine er eller ikke vant til bur og vant til ligge hvor vil. Av seg selv så prøvde de ikke opp i sofa/seng den første dagen,dagene etterpå gikk det nå bra. Størrelse på hund spiller nok inn  om er lurt  hoppe opp i sofa/ seng jeg har gordon setter. Minder hund som hopper opp i sofa og seng er ikke nå lurt da. Dyrlegen har sikkert forklart at inkontinens er en mulig bivirkning av operasjonen?    Tenkte bare si at begge mine ble det kort  tid etter ( var 3 & 5 år da ble operert)    Jeg vet av mange kastrerte tisper ingen har blitt inkontinente så tror nok ikke det er så vanlig tenkte bare nevne det. Går på medisin mot det (Rinexin) som fungerer strålende nå er det faktisk 1.5 år siden siste uhell. Man vet selvsagt aldri når det skjer. Er under søvn/ hvile de tømmer seg helt ikke noe særlig for hunden oppleve det når de er så renslige.   Før startet på medisin for det gikk det så langt at var uhell flere ganger pr dag så det sier litt om hvor bra medisinen virker her. Masse lykke til hunden din med operasjonen & tiden etterpå så får vi håpe hun har mange gode år gjenn❤️
    • Tispen er ekstremt rolig av seg generelt og lydig heldigvis ja. Men er jo vandt til opp i sofaen på dagtid også sengen min for soving om natten. Og ja tenker selv lurt valpen er borte i det minste i kritiske fasen de første 3-5 dagene som er veldig avgjørende for at tispen skal få kommet seg litt først også at man får sett at stingene ikke får komplikasjoner. Første gang jeg også må igjennom slikt med tispen eller operasjon på hund i hele tatt sånn her så litt hjertet i halsen samtidig som tillit til både veterinæren også vennen som skal passe valpen er der heldigvis da så. Jeg har barnegrind jeg kan plassere da også tørkestativ eksempel for så sperre av slik at ho ikke prøver hoppe opp i ting, og tenker jo bur kan være en idé som er smart om natten jeg bare har ved siden av der jeg sover for så kunne ha litt ekstra kontroll over at ho ikke går rundt for mye. Stort bur så heldigvis også så ho kan snu seg inni det hvis behov også plass til god seng i buret pluss vann/mat. Problemet er at jeg er usikker på om ho anser bur som trygg "sone" når ho aldri vært i behov av bruke bur noen gang utenom når ho kom fra gaten i russland til norge så det er jo en liten faktor også tanke jeg sitter med rundt bur. Tenker også litt på at det er vinter nå pluss glatt ute for luftingen men samtidig må jo det etter hva jeg vet begrenses mye med tur gåing etter operasjon også begrenses kun til ut tisse så gjøre sitt benødne. Men ja skal kontakte veterinæren så høre mer også med dem. En ting er sikkert og det er at jeg vil ha beste løsningen for begge hunder sin velferd og valpen har jo vært med oss siden var 8 uker også så føles på dette.
    • Det høres veldig lurt ut om valpen kan være et annet sted en stund den første tiden ihvertfall. Dette er spørsmål du kan stille dyrlegen. Om hun er relvativt rolig av seg trenger hun kanskje ikke noen inngjerding eller bur for begrensning. Kan du evt. bruke kompostgriner for å begrense plassen litt?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...