Gå til innhold
Hundesonen.no

Harry Hole -hvem synes du bør spille ham?


Recommended Posts

  • Svar 51
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

IKKE Aksel Hennie! Kjenner jeg er litt lei han nå. Men ellers kan jeg for lite norske skuespillere til å kunne plukke noen...

Jo Nesbø, han er akkurat sånn jeg tror Harry ser ut. Og dem får **** meg ikke ødelegge bildet jeg har av han!

Vet ikke hvor gammel denne Hole er jeg, men hva med Viggo Mortensen? (jeg har bare hørt Snømannen på lydbok og har ikke dannet meg et bilde av denne fyren, men vet det var snakk om Seim for ett års t

Skrevet

Jo Nesbø, han er akkurat sånn jeg tror Harry ser ut. Og dem får **** meg ikke ødelegge bildet jeg har av han! :lol:

  • Like 4
Skrevet

IKKE Aksel Hennie! Kjenner jeg er litt lei han nå. :P

Men ellers kan jeg for lite norske skuespillere til å kunne plukke noen...

  • Like 6
Skrevet

Harry har liksom alltid vært en blanding av Jo Nesbø på steroider (altså høyere og mer kraftig) og Varg Veum med kort hår. Tror ikke det er noen som kan oppfylle mine krav :cry:

Skrevet

Aksel Hennie kan de vel ikke vurdere engang.. Han er jo 1 meter for lav!

Akkurat det glemte jeg i farten. :lol: Men han er jo bøtteknott. Traff han under en innspilling en gang, og måtte le over at han ikke var stort høyere enn meg. :P

Skrevet

Hvis vi skal se ut over grensene, hadde kanskje Mikael Persbrant passet. Hvis han ikke er for gammel.

Mikael_Persbrandt,_sk%C3%A5despelare.jpg

Også liker jeg Tobias Zilliacus, men han er jo opptatt som Joona Linna.

250px-Tobias_Zilliacus.jpg

Skrevet

Vet ikke hvor gammel denne Hole er jeg, men hva med Viggo Mortensen?
(jeg har bare hørt Snømannen på lydbok og har ikke dannet meg et bilde av denne fyren, men vet det var snakk om Seim for ett års tid siden)

  • Like 2
Skrevet

Han prater feil...

Ja, men en skuespiller kan vel prate østlending om det må være?

Vet ikke hvor gammel denne Hole er jeg, men hva med Viggo Mortensen?

(jeg har bare hørt Snømannen på lydbok og har ikke dannet meg et bilde av denne fyren, men vet det var snakk om Seim for ett års tid siden)

Hvem er Seim?

Skrevet

Ja, men en skuespiller kan vel prate østlending om det må være?

Hvem er Seim?

Trond Espen Seim, som spiller Varg Veum.

Siden det er Scorsese som det snakkes om at skal regissere filmen, så er jeg ikke helt sikker på at den ender opp på norsk ...

edit: Han trakk seg visst og er ikke helt sikker, så da er det blre sendt ut tilbud til Tyldum og Kormakur, men begge takket visst nei. Det er vel derfor det ikke er kommet så mye lengere med filmen, hverken cast eller crew.

edit en gang til: Hugh Laurie er også typ høy rufsete osv.

Skrevet

Hugh Laurie ville vært HELT merkelig å se som Harry Hole, han er jo han der legefyren (hjernteppe på navn).

Så det er ikke sikkert at den blir norsk? Hm, kanskje like greit. Og da er det jo straks flere skuespillere å velge i mellom!!

Skrevet

Må jo ikke tenke på han som House da. Jeg mener, da blir jo Seim Varg, og det går jo ikke. Han er jo så treg og kjedelig atte.

Nei, er ikke sikkert den blir norsk. Produksjonen er lagt litt på is, for det er mange som vil ha Scorsese, og en av klausulen som Nesbø hadde, var at Scorsese skulle regissere. Men, det kan tid, og først skal jo Doktor Proctor gjøres ferdig, så skal vel Nesbø være med på noe annet med Universal og mener jeg huske.

Jeg husker det også ble snakket om Alexander Skarsgård, Leonardo og Daniel Craig. Det ble også da nevnt Liam Neeson. Men, jeg har liksom ikke dannet meg et bilde av Hole, men med Liam i rollen vil jeg gjerne se filmen.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 4 Beta

Skrevet

Jo Nesbø, han er akkurat sånn jeg tror Harry ser ut. Og dem får **** meg ikke ødelegge bildet jeg har av han! :lol:

Egentlig ser Harry akkurat ut som BROREN til Jo Nesbø - sånn ser jeg ham for meg.... men han er jo død :(.

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det er veldig individuelt. Jeg har aldri hatt noe problem med hundene og sjelden kattene, men tok til oss en voksen omplasseringskatt som gikk etter hundene og angrep dem, han ble levert tilbake. Har tatt til meg både kattunger og voksene katter, men aldri prøvd med "ikke kattevante" voksene hunder. Har hatt Sheltie (gjeterhund) og aldri hatt noe problem, men har du hund med høyere gjeterinstinkter kan det bli problemer.  Noen ganger går det sånn også. Passhund (Jämthund) og ny ungkatt.  
    • Generelt sett, ja. Gjeterinstinktet er et "subsett" av jaktinstinkt. Det betyr ikke at det ikke kan gå, mange gjeterhunder lever jo for eksempel på gårder sammen med katter. Men å leve inne i samme hus blir fort noe annet igjen. Du kan jo snakke med oppdretter om hvordan foreldre og søsken evt. går med katt, og du vet kanskje selv hvordan hundene dine reagerer på katter og andre smådyr på tur? Selv om det er noe litt annet så gir det en indikasjon på hvor sterkt jaktinstinktet er.
    • Har gjetere høyt jaktinstinkt? Jeg har gjeterhunder.
    • Det kommer an på hunden og katten, gemyttene deres, og hvem som kom først i hus. Hunder med høyt jaktinstinkt (gjetere, mynder, terriere mm.) går generelt dårligere med katter fordi de trigges lettere til å jage dem. Vi hadde to katter da vi fikk hund, og det gikk aldri bra. Vi endte med å omplassere kattene. De var dog voksne omplasseringskatter som ikke var spesielt trygge i utgangspunktet, og vi kunne ingenting om hundetrening og fikk en rase med mye jaktinstinkt.  En voksen og trygg katt og en valp med mindre jaktinstinkt har større sjanse for at det går bra, eller en kattunge sammen med en voksen hund som ikke har vist mye interesse for å jage katter. De fleste kan trenes og tilvennes med litt kunnskap, men ikke alle. 
    • Blir det bare kaos om man har katter og hunder sammen i samme hus?  Hva slags erfaring har dere med det?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...