Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Agurk!! Det går foran det meste altså:) hun kommer løpende når hører jeg skjærer opp det. Same med hvitost men,på 7 års bursdags kaka forrige lørdag var det nå hvitost,agurk og fiskekaker. Som forventet var det agurken som forsvant først:).

  • Like 1
Guest Maritus
Skrevet

Alt som kan spises :P Men pølse, gulost og leverpostei er alltid en hit, ellers går det meste ned.

Skrevet

Pølser bruker jeg mest når jeg trener.

Brukte noen sånne Markies i sted når vi trente litt triks og han ble helt i 100 :D Så det var nok litt stas det også.

Også elsker han rå gulrot :) Kokt er ikke så spennende, men rå knasende gulrot er tydligvis snadder. Han er heldigvis forholdsvis lett å belønne med godbiter, nesten uansett hva det er :P

Guest Michellus
Skrevet

Jeg pleier egentlig ikke å jakte på den ultimate godbit til hundene mine, men det kan jo ha noe med at de er såpass lettmotiverte at jeg ikke trenger det da. :)

Heldig :aww: Er det ikke "ordentlig" kjøtt her i gården kan jeg bare glemme det :aww::P

Skrevet

Vet ikke om det finnes noe ultimat gobit til lupin, han må ha smakt på ting før for å ta det ute, og selv da så er det ikke alltid så viktig at det gjør noe.

Det meste går i kasko, men tror det jeg har sett han respondere best på var kjøttdeig med hvitløkskrydder. DA var han gira.

Hottie er pølsespiser, kokt skinke gikk også godt ned. Frolic er litt "sånnder" og leversnipper er bare kjedelig. :aww:

Guest bikkje1
Skrevet

Tørkede kyllingbiter er i allefall det beste onkelen min vet om. Han er en dvergdachs. :')

Skrevet

For Aro er det V&h.. Selv i perioder hvor det er det eneste han får som mat blir han helgal om jeg forventer at han skal jobbe for det. Da kommer lyden frem i den ellers ganske stille rotta. Hos Linus vet jeg ikke enda :P Det meste er nok til å gå halvveis bananas, så her går det stort sett i tørrfor til vi får litt kontroll på galskapen :)

Skrevet

Ultimat godbit? Må si at bark scorer høyt på lista! Men av faktisk spiselige ting.. ALT. Veit han digger ostepop og pølse. Og fiskepudding. Og griseører. Han eeeeeeelsker griseører! Da blir da koko labbe med logrende hale. Og rumpe. Galskap. :wub:

Skrevet

Jaily: samme så lenge det kan inhaleres... :P Hun eeeelsker rått kjøtt, men jobber like gjerne for en tørr knekkebrødsmule... ;) Ost er også snadder.

Peace: egentlig ganske altetende, men veldig, veldig glad i kjøttboller.

Kean: potetgull med ost og løk. (Noe han ikke får av meg, men av sambo'n.) Går helt fra konseptene om en sånn potetgullpose åpnes. :P

Skrevet

Hjemmelaget levergodis (storfelever tørket i ovn) slo VELDIG godt an.

Kylling og leverpostei

AV gjengangere på godis fronten er :

Tubeost (reke eller bacon eller skinke)

Falunkorv kalkun

Gulost

Gulerot

Skrevet

Pølser - så enkelt som det! :ahappy: Ellers er kylling også veldig namnam. Han spiser mer eller mindre alt som er egnet for godbiter, men jobber bedre når det gjelder pølse/kylling :)

Skrevet

Nita liker alt, hun jobber gjerne for vanlig tørfor å. Bella liker beste pølser, skinke og sånn type ting. (men jobber egentlig best når vi hat tennis ball)

  • 3 weeks later...
Skrevet

Hehe, ja. Jeg har prøvd å tilby alt mulig av hundegodis, men den absolutte favoritten er faktisk maten hans V&H, og som godis den grønne posen med Softies fra Friskies kjøpt på Kiwi.

Han har også sans for griseører.

Ellers er han glad i ost, kylling, pølse, og vannmelon.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Håper på det. Behandler er iallefall positiv, jeg blir litt negativ merker jeg basert på tidligere erfaring. Men det er positivt at hun ikke halter eller noe sånt og tilsynelatende bygger fin og jevn muskulatur og ifølge behandler er myk og fin med god bevegelsesfrihet i ledd. 
    • Artig med rykk-og-napp-voksing😬 Håper vondt'er er forbigående🤞
    • Zelda vokser som ugress, dessverre i så stor grad at hun har litt problemer med muskulære spenninger (håper iallefall det er alt det er), men vi koser oss masse og hun utvikler seg fint tross alt og litt enkel behandling holder ting i sjakk. Gleder meg dog til hun ser litt penere og mer balansert ut, så fort fronten tar igjen bakparten så skyter bakparten fart igjen og vokser 5 cm "over natten".  Og håper hun ikke blir alt for stor. 🙈 Håper på mange fine valpevennlige turer ila høsten,  har så smått begynt å trene litt, lærer utrolig fort, men merker godt at det ikke er en rase som er avlet for bruk lenger. Iallefall ikke særlig målrettet. Men det bor en del i henne så tipper det blir en gøyal hund å trene på sikt når man bare får kanalisert det litt bedre.   
    • Det er hundrevis av hunderaser, så det er litt av en jobb å liste alle. I prinsippet er kanskje myndene de mest krevende fordi de er selvstendige, egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Men det er også individuelt.
    • Hvilke hunderaser er vanskeligst å ha løse utenom båndtvangen? Sikkert de med mye jakt. Men hvilke?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...