Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Vi har en Dalmatiner på 2 år, og har han forsikret i Agria. Vi betalte nettopp en regning på nesten 3500 kr for et år. Er ikke det sinnsykt dyrt? Jeg forsikret en Dalmatinervalp i fjor, og det kostet rett over 2000 kr i året tror jeg. Jeg syns det er helt merkelig at det skal koste så mye for å forsikre hundene.

  • Svar 92
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

De siste 4 hundene mine har alle vært forsikret i Gjensidige, har vært veldig fornøyd med de. Raskt ute med oppgjør og aldri noe krangling på hva som skal dekkes el ikke

Har Gjensidige og betaler mellom 3400-3800 kr per bikkje, men jeg har + forsikringen og jeg har dessverre brukt den mye. Veldig fornøyd med kundeservice og kjappe utbetalinger uten spørsmål!

ja, hvis jeg ser en dalmatiner så banker hjertet seg nesten ut av brystet, og jeg må slippe alt jeg har for å bli en innpåsliten fremmed som bare MÅ snakke! Det verste jeg vet er når folk ikke vet hvi

Skrevet

Forsikret dalmatineren min i agria i fjor, 1500 kostet det... i år har det steget med nesten tusen kroner. Surt. Byttet fra gjensidige som hadde nesten triplet prisen sin siden jeg tegnet, men nå var det jo nesten ingen vits lenger.

(Hvor har du dalmatiner fra? :-) )

Skrevet

Jeg har mine forsikret i Gjensidige, men prisene har virkelig skutt i været de siste årene :/ Virker som om det er fryktelig mange skader/sykdommer rundt om som gjør at det blir dyrere å forsikre de firbeinte..

Skrevet

Ja, mtp de kostnadene man kan få på en hund, helt irrelevant av/urelatert til avl og "rasesykdommer" har jeg havnet på mellom 40-50 000kr bare på 2 år nå. Kommer alltid til å ha hundene oppgjennom tiden forsikret.

Agria // 2400kr / året fullforsikret.

Skrevet

De siste 4 hundene mine har alle vært forsikret i Gjensidige, har vært veldig fornøyd med de. Raskt ute med oppgjør og aldri noe krangling på hva som skal dekkes el ikke :)

  • Like 1
Skrevet

Jeg tror kanskje jeg skal se litt nærmere på hvilke forsikringer som følger med. Jeg kikket kjapt over tidligere,og syntes liksom alle var kjekke å ha med. Denne hunden har jeg overtatt,så forsikringen er overført på meg. Jeg har tidligere hørt at Gjensidige ikke er så dyre, men de ligger vel kanskje omtrent likt som resten nå?!

Lola Pagola: Han er fra Kennel Basika og heter Anton til daglig. Hvis du ser på Dalmatinerforumet på Facebook,så skal det ligge bilder av han der. :) Hvor har du fra da?

Skrevet

Lola Pagola: Han er fra Kennel Basika og heter Anton til daglig. Hvis du ser på Dalmatinerforumet på Facebook,så skal det ligge bilder av han der. :) Hvor har du fra da?

Ah, det er deg ja! Har sett bilder av ham innpå der :-) Min er fra Curia i Danmark (curia's Bebop, aka Casper) :-)

Skrevet

Har hatt if i mange år på mine, men de har en absolutt grense på 15000 kroner i vetrinær-utgifter. Så det skal ikke store inngrepet til før den summen er overskredet.
Setteren ble derfor overført til Agria, som også var billigere enn IF. Men Agria sa først nei til å forsikre kortisen pga allergi-historien hennes. Men jeg kunne SØKE på nytt med vedlegg av hele vetrinærjournalen. Jeg rakk det ikke før fristen de hadde satt pga mitt eget langvarige sykehusopphold. Men så i går dukka det opp PURRING fra Agris, på forsikring av kortisen….

Snodig - siden de først forlangte ny søknad som aldri ble sendt….

Skrevet

Har Gjensidige og betaler mellom 3400-3800 kr per bikkje, men jeg har + forsikringen og jeg har dessverre brukt den mye. Veldig fornøyd med kundeservice og kjappe utbetalinger uten spørsmål! :)

  • Like 1
Skrevet

Jeg har agria å betaler 2100 året for blandings frøkena her. Har 3 tileggs forsikringer da som utgjør 450 kroner. Synes ikke det er noen ille pris jeg.

Skrevet

Nå har jeg papirene her og det som står er: Livsforsikring: 11.000 Medisin: 3000 også står det vetrinærforsikring 30 000.

Egenandelen er på 1400 ( noe jeg syns var mye) og 15 % bevegelig egenandel. Jeg syns det er rart at det skal være så stor forskjell på hund av samme rase bare fra i fjor.

Skrevet

Jeg betaler i Agris ca 2800 kroner per år for irsk setteren min, med maks vetrinærdekning og egenandel på 15 %, pluss rehabiliterings-dekning. Det syns jeg ikke er spesielt dyrt. I IF betalte jeg det dobbelte nesten.

Skrevet

Jeg har mine forsikra i Agria, og betaler rundt 4000 kr i året for begge to til sammen. Har da det meste av tilleggsforsikringer (unntatt Avl). Er veldig fornøyd! Med både pris og service.

Skrevet

Ser på alle svarene at det er litt forskjellig. Syns det er litt skummelt å ikke ha, da jeg selv fikk bruk for den på forrige hunden. Jeg var fornøyd med oppgjøret til Agria, men det direkteoppgjøret de skryter av merket ikke jeg noe til. Jeg mener at det er endel av poenget med å ha forsikring.

Skrevet

Ah, det er deg ja! Har sett bilder av ham innpå der :-) Min er fra Curia i Danmark (curia's Bebop, aka Casper) :-)

Casper har jeg fått med meg ja :) Han er fin da. Er du på noen utstillinger med han?

Skrevet

Ser på alle svarene at det er litt forskjellig. Syns det er litt skummelt å ikke ha, da jeg selv fikk bruk for den på forrige hunden. Jeg var fornøyd med oppgjøret til Agria, men det direkteoppgjøret de skryter av merket ikke jeg noe til. Jeg mener at det er endel av poenget med å ha forsikring.

Da har vi veldig forskjellige erfaringer :) Jeg har brukt direkteoppgjør veldig mye, både på små og litt større regninger :)

Skrevet

Nå skal det sies at jeg ikke har noen andre saker enn den ene i fjor. :) Jeg var fornøyd med alt annet fra Agria, men akkurat det direkteoppgjøret jeg ikke fikk var skuffende. Nå endte dessverre dette med avliving til slutt, men de betalte ut summen for hunden ganske kjapt.

Skrevet

Casper har jeg fått med meg ja :) Han er fin da. Er du på noen utstillinger med han?

Har vært på noen ja, men nærmer seg vel to år siden sist... oj! (Sorry at jeg begynte med off topic, når jeg ser at noen har dalmatiner klarer jeg ikke dy meg, må bare spørre litt :lol: )

Skrevet

Alt i orden. jeg er sånn selv :D Jeg var ute å kjørte i går da jeg ser noen med Dalmatiner i bilen, og jeg roper til de jeg snakker med i telefonen ( ja,jeg snakket i telefonen mens jeg kjørte :no: ) " ÅÅÅÅ, en dalmis!!! Jeg tror det er en kjent sak med oss Dalmatinerfolk.

Skrevet

Alt i orden. jeg er sånn selv :D Jeg var ute å kjørte i går da jeg ser noen med Dalmatiner i bilen, og jeg roper til de jeg snakker med i telefonen ( ja,jeg snakket i telefonen mens jeg kjørte :no: ) " ÅÅÅÅ, en dalmis! Jeg tror det er en kjent sak med oss Dalmatinerfolk.

:lol: ja, hvis jeg ser en dalmatiner så banker hjertet seg nesten ut av brystet, og jeg må slippe alt jeg har for å bli en innpåsliten fremmed som bare MÅ snakke! Det verste jeg vet er når folk ikke vet hvilket oppdrett hunden er fra, da blir jeg gal av nysgjerrighet :lol: *psycho*

(Men synes Anton bør få en egen tråd, asap!)

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Bare det lille du beskriver om dognanny gjør at jeg vil fraråde hva som helst hun anbefalte ihvertfall. Som dere jo har oppdaget så er det å korrigere, rykke eller kjefte på en allerede frustrert hund ikke konstruktivt. Det er helt fint å høre hva dere har prøvd å hva som skjer. Men jeg lurer litt på, hva skjer om dere deler opp turene? Maks 15-20 minutter på en tur. Skjer det like ofte på morgen og kveld som på den lengre turen på dagtid? Et par enkle oppgaver i løpet av turen (som allerede er grundig innlært inne og som han kan), en enkel sitt, kontakt, håndtarget e.l. Da tenker jeg en kort stopp og en øvelse, maks to repetisjoner, og så rusle videre. Hvis dere får lært inn igjen grime så kan det være tryggere med å prøve halsbånd, men det er nok lettere for dere å få hjelp av en instruktør som ser dere og hunden. Jeg er helt sikker på at dette er løsbart, selv om dere er kjempetålmodige og har prøvd masse allerede! Håper vi får en oppdatering her også når dere har fått litt hjelp.
    • Takker igjen for godt svar! Vi har brukt både sele og halsbånd, med de siste 6 mnd har vi utelukkende brukt sele som sitter godt. Har flere ganger vurdert å bruke halsbånd i stedet men ser at vi ikke tørr da han helt sikkert hadde klart å vri seg ut av det når han klikker. Flere ganger har jeg vært redd for at han skal komme seg ut av selen når vi krangler. Han river å sliter, ruller å hopper. Eneste gangene jeg er trygg på at han ikke kommer seg ut av sele/halsbånd er om han er bundet fast, for da står han helt stille. Og både sele og halsbåndene vi har brukt er passer han og er justerbart. Vi brukte også retrieverkobbel i starten (fikk anbefalt det av oppdretter) men bruker ikke det lengre. En av teknikkene dognanny viste oss var å bruke retrieverkobblet til å "få han av oss" når han hopper på, ved å rykke i båndet, men det fungerte i en halv dag så trosset han det også å vi ønsker ikke å bli stående å rykke i et så tynt med kraftig bånd, det økte bare stressnivået hans.  Vi har ila året som har gått tenkt at han kan være både over og understimulert og gjort endringer i hverdagen i perioder for å justere aktivitetsnivået både opp og ned. Men det har ikke blitt bedre. I periodene vi har justert det ned ser vi at han blir verre, og gjerne mer pågående inne også. Noe vi mener taler imot at han er overstimulert. Og vi har siden han var liten forsøkt å gjøre tydelig skille på at lek og oppgirende aktiviteter skjer ute, mens inne er det ro.  Mulig jeg ordla meg litt feil i forrige kommentar, men vi krever stort sett ingenting av han ute. Det resulterer i at vi henger etter han å han drar som en galing. Men slik har det blitt fordi hver gang vi prøver å lære han noe ute (gå pent, søke kontakt med oss, sladretrening ol) så ender det etter et pr min med et nytt utbrudd. Så frustrasjoenen vår kommer av at vi føler vi er i en ond sirkel. Han vimser rundt å vet ikke hva som er forventet av han > vi forsøker å korrigere han å lære han noe/forstyrre han ved å gi han en oppgave eller mål med turen > han klikker > vi rykker tilbake til start. Slik har det blitt da vi har tenkt at vi kanskje bare må stå i disse episodene til han lærer seg hvordan han skal oppføre seg på tur, det er jo tross alt en rase som er lærevillig og gjerne vil ha en oppgave. Men selv etter lengre persioder der vi prøver igjen å igjen så later det ikke som at han forstår tegningen. Så de siste pr månedene så har vi ikke krevd eller forventet noe av han. Å selv når han er løs å kan løpe som han vil, feks på inngjærdet hundepark (Maridalen hundepark og Nordkisa hundepark) å vi forsøker å kalle han inn, så kommer han løpende (som jo er bra) men kommer da flyvende med sine 40 kg rett på oss å begynner å bite. Så kort sagt så klikker han både av for mye frihet, for lite frihet, lite/ingen forstyrrelse fra oss og for mye forstyrrelse fra oss... Mulig jeg høres ut som jeg bare kommer med motargumenter til alle forslag, å det mener jeg ikke! Men vi har virkelig prøvd alle vinklinger og teknikker vi kan tenke oss til og finne ut + litt til.  Men tusen takk for konkrete tips til adferdskonsulenter og fysio 😀
    • Nå vet jeg ikke om alle instruktørene til Norges Hundeskole, men jeg har ikke kjent eller møtt mange instruktører derfra med adferdskompetanse. Dognanny kjenner jeg ikke til, men jeg synes bakgrunnen kanskje var litt tynn. Selv om dere ikke ser noe mønster i adferden og han er røngtet fri så kan det godt være muskulære eller skjelett-problemer som bygger seg opp over tid og trigger på ulike tidspunkter, når det bare renner over. Og når du nevner at han har hatt ryggproblemer så blir jeg raskt mye mer oppmerksom på at det kan være noe uoppdaget der.  Bruker dere halsbånd eller sele? Hvis dere bruker halsbånd ville jeg forsøkt en godt tilpasset sele. Om dere allerede gjør det ville jeg faktisk forsøkt halsbånd, for å se om det gjør noen forskjell. Som du sier, ut fra det du beskriver, kan det høres ut som stress, frustrasjon og overtenning. Har dere forsøkt å kutte langt ned på kravene? Og kutte ned på aktiviseringen? Det er ikke det vanligste, men det hender også at hunder er overaktiverte og overstimulerte. Og selv om det er en aktiv rase så finnes det alltids unntak.  Korte, rolige turer, med litt løping om det ikke trigger for mye, og mer ro og hvile hjemme. Prøv å ikke stille for mye krav, gi ham litt mer slakk, litt mer "forberedelse" på at "nå skjer ting", og om mulig la han heller gå en kort tur i lengre bånd og gå hjem før det smeller. Alt dette er såklart forslag til ting å prøve ut, uten at jeg har sett hunden og situasjonene. Dere trenger definitivt en kompetent adferdsekspert til regelmessig oppfølging. https://www.atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund#Innlandet-hund Kjersti Bjøntegaard kan jeg personlig anbefale. Vi brukte henne mye med vår til dels krevende ridgeback unghund. Turid Hovland kjenner jeg bare såvidt til, men i likhet med Kjersti har hun en solid og god utdanning og mye god kompetanse ser jeg. Ta kontakt med en av dem, og de kan sannsynligvis anbefale andre om de selv ikke har kapasitet. De kan godt mulig også anbefale en fysioterapeut. I Oslo kan jeg anbefale smarthund.no (Hilde Iren).
    • Går det an å bruke kickspark i langrennsporene? Eller der de har oppkjørte løyper? Finnes det ski på dem? Har lyst på men må se om jeg kan kjøre det først da de vanlige veiene her jeg bor blir strødd. Hvordan trener man da hunden til å trekke? 
    • Glemte å legge til at vi gjør daglig korte økter med søk, hjernetrim, lek, «skattejakt» etter godbiter og leker både inne og ute. Øver mye på håndteringstrening ol.  Å han mestrer alt annet som en drøm, ingen problemer med å være hjemme alene, stueren på 1-2-3, trygg og veldig fin hund på alle andre måter, akkurat det vi så for oss. «Bare» dette ene problemet som skygger over så mye av det som har gått bra..
×
×
  • Opprett ny...