Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 64
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Min vakre skogkatt, Maane, reiste til oppdretter på guttebesøk i vår, for hun ville låne henne i oppdrettet sitt. Hannkatten var en flott sølvspottet skogkatt, men Maane likte han ikke og bare freste.

Den hvite la seg inntil Bris her en dag Og slik skulle den mørke sove

Håper det Maane koser seg med barna og bryr seg ingenting om at Isak stikker hodet ned i esken og lukter og slikker. Men med en gang hun hører en av de andre kattene blir hun på vakt. Hun ser opp til

Posted Images

Skrevet

Synd jeg ikke skal ha en pus til nå, for de der blir sånn midt i blinken. :aww:

Nydelige!

Jooooda, du skal ha en nå :D

Den mørke er så søt, hun sitter i kassa og skriker, og når jeg plukker henne opp blir hun stille og slikker meg og bare ser på verden rundt. Om jeg setter henne i kassa igjen skriker hun, og blir stille når jeg plukker henne opp igjen, hehe :)

  • Like 2
Skrevet

Jeg har så utrolig lyst på kattunge, de er så søøøøøte! :D

Dessverre passer det dårlig, da vi allerede har problemer med å finne boplass med dyrene vi har fra før.. Tviler på mamma og pappa vil bli sittende med enda en katt :P

  • Like 1
Skrevet

I går ble de fire uker :D Jeg har vært borte i helgen og ikke sett de på tre dager, og fy så mye de hadde vokst på den tiden! Nå begynner de å bli ordentlige katter, de vasker seg, begynt å klatre litt, leker med hverandre og går mye bedre :D

IMG_5054_zpsf0bc6097.jpg

IMG_5057_zpsc291a7dd.jpg

IMG_5063_zps83222ab0.jpg

IMG_5069_zps4c36ab03.jpg

IMG_5089_zps826093d5.jpg

DPP_0001_zps63c69a4c.jpg

IMG_5096_zps635fceb8.jpg

Kooooose mamma

IMG_5116_zps828b3596.jpg

  • Like 1
Skrevet

her er våres katt som liten

Fin katt! Men denne tråden er for kattene til Frida :) Men du må gjerne lage en egen tråd der alle kan legge inn bilder av kattunger :)

Edit: Sier ikke du ikke har lov å poste her,men bare sånn at du vet :)

Skrevet

Ikke meningen å være frekk altså, men dette er en tråd om kattungene til Maane :) Dere kan jo lage en egen tråd for deres kattunger :)

Det var ikke meningen i det hele tatt! jeg var på telefonen i går når jeg la det ut, så det så jeg ikke! Da skal du få tråden din tilbake :D

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...