Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvilken av Freias melkesjokoladeplater liker du best?


Hvilken av Freias melkejokoladeplater liker du best?  

109 stemmer

  1. 1.

    • Melkesjokolade
      28
    • Firkløver
      5
    • Fruktnøtt
      14
    • Helnøtt
      6
    • Daim
      13
    • Boble
      12
    • Walters Mandler
      12
    • Toppris
      2
    • Jumbomais
      3
    • Kvikk Lunsj
      14


Recommended Posts

Skrevet

Etter en veldig viktig ( :whistle: ) diskusjon i akkurat nå-tråden, så stiller jeg dere følgende spørsmål:

hvilken av Freias melkesjokoladeplater liker dere best?

Har ikke tatt med de som har gått ut av produksjon.

  • Svar 53
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Eller i flytende form

Boble! Smelter på tungen. Mmm!

1) Fruktnøtt - utvilsomt! Kunne forøvrig droppet nøttene i den da, men ellers... 2) Kvikklunchen er en god nummer to 3) Melkesjokolade De andre er vel ikke sånn himla favoritter Jumboplass

Skrevet

Jeg stemte på fruktnøtt. Men det kommer litt an på situasjonen egentlig, er veldig glad i daim og kvikklunsjen og... og såklart bare den klassiske ute noe i.

Så...

Fruktnøtt/daim/klassisk på delt førsteplass

og kvikklunsj og walters på delt andreplass.

Stratos er eneste boblesjokoladen for meg!

Kunne ønske nidar eller freja hadde hvit sjokolade jeg, det er så godt. Eller som sjokolade med lakris som maribou har. Og mint! Og og og!

Skrevet

Fruktnøtt er den verste. Den kjøper jeg a l d r i! Ekkel ekkel ekkel :P

De andre spiser jeg i økende grad, boble er best :P

Skrevet

Det kommer innmari an på altså, noen ganger er det digg med Helnøtt, noen ganger vil man ha den litt mer saftig og tar Fruktnøtt. Firkløver er jo en klassiker og den er alltid god, og selvfølgelig helt vanlig Melkesjokolade... men den som er en skikkelig all-time favorite må jo være Kvikklunsj!

Skrevet

Det var melkesjokolade! Men det er spor av gluten i alle Freia sine produkter så jeg tåler ikke lengre :-( Eneste er melkehjerter! De tåler jeg. Så da vinner den!

Skrevet

Kvikk lunsj! Mmmmm.. Men jeg er veeeldig glad i den vanlige og.. Deilig, rein sjokolade som smelter på tunga.. Gah.. Enn at jeg har gitt opp sjokolade da! :bye:

Jeg kunne fint spise en hel plate på en halvtime... NAM.. Rart jeg ikke har vært feitere :P

Skrevet

1) Fruktnøtt - utvilsomt! Kunne forøvrig droppet nøttene i den da, men ellers... :wub:

2) Kvikklunchen er en god nummer to

3) Melkesjokolade

De andre er vel ikke sånn himla favoritter

Jumboplass blir det til Helnøtt og Firkløver - de er jo bare kjeeeeeedeeeeeliiiiiiiige :aww:.

  • Like 1
Skrevet

Har to favoritter: Walters og toppris. Stemte Walters i dag, hadde mest lyst på den akkurat nå :P

Skrevet

Daim og Walters ligger på delt førsteplass! Dæven så gode de er... Og deretter kommer vanlig! Men egentlig er alle gode. Elsker alt fra Freia stort sett. Serr, nå ble jeg godtesjuk!! :o Eneste jeg ikke har smakt er jumbomais. Den frister ikke. Erfaringer?

Skrevet
Daim og Walters ligger på delt førsteplass! Dæven så gode de er... Og deretter kommer vanlig! Men egentlig er alle gode. Elsker alt fra Freia stort sett. Serr, nå ble jeg godtesjuk!! :o Eneste jeg ikke har smakt er jumbomais. Den frister ikke. Erfaringer?

For meg kunne Jumbomais delt neste plassen sammen med kvikklunsj med havsalt.

Skrevet

Ren melkesjokolade, ingen over - ingen ved siden!

Når det gjelder fruktnøtt så virker det som om folk har et hat- eller elskforhold til den..og for meg havner den desidert nederst på lista. Så langt nede at jeg ikke engang hadde spist den om det var det eneste spiselige jeg hadde. Rosiner er godt, men ikke i sjokolade!

Skrevet

For meg kunne Jumbomais delt neste plassen sammen med kvikklunsj med havsalt.

Men hvordan smaker den? Ser for meg at maisen er hard som sånn upoppa mais til popcorn jeg. Haha. Men er kanskje ikke sånn?

Rosiner i sjokolade er forresten driiiiitgodt :D

Skrevet
Men hvordan smaker den? Ser for meg at maisen er hard som sånn upoppa mais til popcorn jeg. Haha. Men er kanskje ikke sånn?

Rosiner i sjokolade er forresten driiiiitgodt :D

Er vel mer sånn som de små kulene som knaser vet du, kinagodteri eller hva nå de heter :D

edit:

451443-7-1288645697524.jpg

Skrevet
Er vel mer sånn som de små kulene som knaser vet du, kinagodteri eller hva nå de heter :D

edit:

451443-7-1288645697524.jpg

Er det SÅNN den er!? Da må den være god! Jeg så og for meg harde, upoppa popkornfrø, haha! Men smaker det ikke veldig likt kvikklunsj da, eller er den enda saltere?

Skrevet

Noen som forresten vet hvilke butikker som har kinagodis? Det er jo omtrent nowhere, og pops er ikke heeeelt det samme :o

Skrevet

Fruktnøtt er vel den eneste jeg ikke spiser. Men sånn ellers har jeg ingen klar favoritt, og det går mer på hva jeg har lyst på... Ellers savner jeg peanutcrisp eller hva den het. Var vel freia som hadde den?!

Skrevet
Noen som forresten vet hvilke butikker som har kinagodis? Det er jo omtrent nowhere, og pops er ikke heeeelt det samme :o

nordby senteret har, også meny har ofte. kiwi aldri :aww: hmf.. kina godt er veldig godt!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det kan jo være det. Den våkner av at du er oppe og sliter med å finne roen igjen etterpå kanskje. Det er ikke uvanlig at det kommer perioder med mer stress eller usikkerhet eller hvor hunden ikke hører etter el. Så i utgangspunktet hadde det ikke bekymret meg noe særlig, men du som eier og som den som kjenner hunden godt må jo kjenne litt på om du tenker det kan være noe mer eller noe annet, for det kan jo også skje. Isåfall får man jo vurdere en tur til veterinær.  Men sannsynligvis bare en periode som går over igjen. Blir hunden veldig urolig ville jeg forsøkt å ha den inne med meg for trygghet og lukket døra for å begrense muligheten til å tasse rundt.
    • Det er gull verdt ja å finne en gruppe, side eller lignende hvor man finner folk som har bra informasjon å dele. Så kan man sparre litt med ekte folk istedet for å måtte finne ut alt på egen hånd.  Kan ingenting om fugl dessverre, annet enn at det er fine (og litt krevende) dyr på sin egen måte. Veldig spennende da 😁
    • Det kommer jo en del brukere inn her som har fått sin første hund, eller planlegger å kjøpe hund, og ikke kan noe særlig fra før. De fleste her svarer så godt vi kan, og har ganske mange års erfaring etterhvert. Og de fleste av oss er vel klar over at vi ikke startet ut som eksperter, vi heller, og har lært av våre feil opp giennom tiden. Det er mye å lære og navigere, og ikke minst å gjenkjenne god og dårlig informasjon og råd. Nå er jeg selv i den situasjonen. For de som ikke har vært lenge på forumet så er jeg altså kronisk syk med ME. Jeg har vært frisk nok til å drive aktivt med hundesport i mange år, men blitt gradvis dårligere. De siste årene med hundene var det stort sett korte turer, og nå er jeg for syk til å ha hund igjen etter at de vi hadde ble gamle. Derfor har jeg begynt å se på fugl som mulighet for litt selskap hjemme. Jeg passer en kanarifugl nå, og prøver å lære meg mest mulig om fuglehold. Og det er jamen ikke lett! Jeg hadde undulater som tenåring (litt sammenlignbart med de som vokste opp med hund som barn?), men mye både holdninger og kunnskap har jo endret seg siden den gang. Det å finne grupper å stille spørsmål i (jeg er ikke på Facebook), finne miljøer, og lære meg å se hva som er gode og dårlige kilder til kunnskap er virkelig en jobb.  Det er veldig interessant å være "på den andre siden" av det jeg vanligvis er. 
    • Hunden min på 9 måneder har plutselig begynt å bjeffe og å stresse om natta. Jeg må ofte på do om natta og etter jeg er ferdig så bjeffer hunden på alt og alle. Bjeffer for seg selv og går urolig i huset. Er dette spøkelsesalderen? Tenåringsfase?
    • Shit, 17 år, det er virkelig en brukbar alder.    Kjipt når det blir sånn. Håper det går seg litt til igjen. ❤️ 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...