Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvilken av Freias melkesjokoladeplater liker du best?


Hvilken av Freias melkejokoladeplater liker du best?  

109 stemmer

  1. 1.

    • Melkesjokolade
      28
    • Firkløver
      5
    • Fruktnøtt
      14
    • Helnøtt
      6
    • Daim
      13
    • Boble
      12
    • Walters Mandler
      12
    • Toppris
      2
    • Jumbomais
      3
    • Kvikk Lunsj
      14


Recommended Posts

Skrevet

Etter en veldig viktig ( :whistle: ) diskusjon i akkurat nå-tråden, så stiller jeg dere følgende spørsmål:

hvilken av Freias melkesjokoladeplater liker dere best?

Har ikke tatt med de som har gått ut av produksjon.

  • Svar 53
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Eller i flytende form

Boble! Smelter på tungen. Mmm!

1) Fruktnøtt - utvilsomt! Kunne forøvrig droppet nøttene i den da, men ellers... 2) Kvikklunchen er en god nummer to 3) Melkesjokolade De andre er vel ikke sånn himla favoritter Jumboplass

Skrevet

Jeg stemte på fruktnøtt. Men det kommer litt an på situasjonen egentlig, er veldig glad i daim og kvikklunsjen og... og såklart bare den klassiske ute noe i.

Så...

Fruktnøtt/daim/klassisk på delt førsteplass

og kvikklunsj og walters på delt andreplass.

Stratos er eneste boblesjokoladen for meg!

Kunne ønske nidar eller freja hadde hvit sjokolade jeg, det er så godt. Eller som sjokolade med lakris som maribou har. Og mint! Og og og!

Skrevet

Fruktnøtt er den verste. Den kjøper jeg a l d r i! Ekkel ekkel ekkel :P

De andre spiser jeg i økende grad, boble er best :P

Skrevet

Det kommer innmari an på altså, noen ganger er det digg med Helnøtt, noen ganger vil man ha den litt mer saftig og tar Fruktnøtt. Firkløver er jo en klassiker og den er alltid god, og selvfølgelig helt vanlig Melkesjokolade... men den som er en skikkelig all-time favorite må jo være Kvikklunsj!

Skrevet

Det var melkesjokolade! Men det er spor av gluten i alle Freia sine produkter så jeg tåler ikke lengre :-( Eneste er melkehjerter! De tåler jeg. Så da vinner den!

Skrevet

Kvikk lunsj! Mmmmm.. Men jeg er veeeldig glad i den vanlige og.. Deilig, rein sjokolade som smelter på tunga.. Gah.. Enn at jeg har gitt opp sjokolade da! :bye:

Jeg kunne fint spise en hel plate på en halvtime... NAM.. Rart jeg ikke har vært feitere :P

Skrevet

1) Fruktnøtt - utvilsomt! Kunne forøvrig droppet nøttene i den da, men ellers... :wub:

2) Kvikklunchen er en god nummer to

3) Melkesjokolade

De andre er vel ikke sånn himla favoritter

Jumboplass blir det til Helnøtt og Firkløver - de er jo bare kjeeeeeedeeeeeliiiiiiiige :aww:.

  • Like 1
Skrevet

Har to favoritter: Walters og toppris. Stemte Walters i dag, hadde mest lyst på den akkurat nå :P

Skrevet

Daim og Walters ligger på delt førsteplass! Dæven så gode de er... Og deretter kommer vanlig! Men egentlig er alle gode. Elsker alt fra Freia stort sett. Serr, nå ble jeg godtesjuk!! :o Eneste jeg ikke har smakt er jumbomais. Den frister ikke. Erfaringer?

Skrevet
Daim og Walters ligger på delt førsteplass! Dæven så gode de er... Og deretter kommer vanlig! Men egentlig er alle gode. Elsker alt fra Freia stort sett. Serr, nå ble jeg godtesjuk!! :o Eneste jeg ikke har smakt er jumbomais. Den frister ikke. Erfaringer?

For meg kunne Jumbomais delt neste plassen sammen med kvikklunsj med havsalt.

Skrevet

Ren melkesjokolade, ingen over - ingen ved siden!

Når det gjelder fruktnøtt så virker det som om folk har et hat- eller elskforhold til den..og for meg havner den desidert nederst på lista. Så langt nede at jeg ikke engang hadde spist den om det var det eneste spiselige jeg hadde. Rosiner er godt, men ikke i sjokolade!

Skrevet

For meg kunne Jumbomais delt neste plassen sammen med kvikklunsj med havsalt.

Men hvordan smaker den? Ser for meg at maisen er hard som sånn upoppa mais til popcorn jeg. Haha. Men er kanskje ikke sånn?

Rosiner i sjokolade er forresten driiiiitgodt :D

Skrevet
Men hvordan smaker den? Ser for meg at maisen er hard som sånn upoppa mais til popcorn jeg. Haha. Men er kanskje ikke sånn?

Rosiner i sjokolade er forresten driiiiitgodt :D

Er vel mer sånn som de små kulene som knaser vet du, kinagodteri eller hva nå de heter :D

edit:

451443-7-1288645697524.jpg

Skrevet
Er vel mer sånn som de små kulene som knaser vet du, kinagodteri eller hva nå de heter :D

edit:

451443-7-1288645697524.jpg

Er det SÅNN den er!? Da må den være god! Jeg så og for meg harde, upoppa popkornfrø, haha! Men smaker det ikke veldig likt kvikklunsj da, eller er den enda saltere?

Skrevet

Noen som forresten vet hvilke butikker som har kinagodis? Det er jo omtrent nowhere, og pops er ikke heeeelt det samme :o

Skrevet

Fruktnøtt er vel den eneste jeg ikke spiser. Men sånn ellers har jeg ingen klar favoritt, og det går mer på hva jeg har lyst på... Ellers savner jeg peanutcrisp eller hva den het. Var vel freia som hadde den?!

Skrevet
Noen som forresten vet hvilke butikker som har kinagodis? Det er jo omtrent nowhere, og pops er ikke heeeelt det samme :o

nordby senteret har, også meny har ofte. kiwi aldri :aww: hmf.. kina godt er veldig godt!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...