Gå til innhold
Hundesonen.no

NKK Drammen 1 og 2.juni


Guest Jonna
 Share

Recommended Posts

  • Svar 258
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Kommer med Humle Kelpie

Meldt på 4 bikkjer Bekfreftet 23.52 i går. Lurer på hvorfor man absolutt skal vente til siste mulighet?

Lykke til med svømmeknappen og gjørmebryting i helgen alle sammen!

Geo skal meldes på i junior regner jeg med. Må jo prøve oss på storcert! Også kan jeg vel kanskje få øyelyst i samme slengen. :)

De er i grunnen over 15.mnd kom jeg på nå. Da kan de vel få Cacib og cert om du stiller unghund?

Pokker at jeg kom på det NÅ da *grrrrr*

Lenke til kommentar
Del på andre sider

De er i grunnen over 15.mnd kom jeg på nå. Da kan de vel få Cacib og cert om du stiller unghund?

Pokker at jeg kom på det NÅ da *grrrrr*

Sant det! Da stiller jeg nok i unghund tror jeg, bare så vi har sjansen. Kan jo hende at det kommer litt annen konkurranse og danker oss ut fra Cert-plassen uansett hvilken klasse vi stiller i, men det er en annen sak. :P

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Sant det! Da stiller jeg nok i unghund tror jeg, bare så vi har sjansen. Kan jo hende at det kommer litt annen konkurranse og danker oss ut fra Cert-plassen uansett hvilken klasse vi stiller i, men det er en annen sak. :P

Men sykt kjedelig om man stiller i "feil klasse" og faktisk kan ta det. (kjenner litt på den nå ja :lol: Men det kommer flere sjangser :P )

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Men sykt kjedelig om man stiller i "feil klasse" og faktisk kan ta det. (kjenner litt på den nå ja :lol: Men det kommer flere sjangser :P )

Sykt kjedelig å stille i feil klasse og vinne heile skiten og se den fine, hvite sløfa gå til den sure tispa på plassen bak. Nei, det der kommer jeg bare ikke over. :D

Knertis meldes på. Storcert, assa! Makan! Ender med at jeg reiser til et obskurt sted i Sverige i forsøket på å i det minste bli svensk champion, haha.

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Så teit jeg er. Zoe er jo ikke gammel nok til og stilles i Drammen.

Nåja, Bliss kommer uansett for og leke show-border og agilityhund:) også blir vel Ben med for litt agility også :)

Valper i alder 6-9 mnd kan stilles på Drammen, altså. :)

Pelsen er 22 dager for ung! :-/ Men drar nok og kikker!

Har du fått ny pels? :)

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det er nok definitivt en del av "spøkelsesalderen", men det er også viktig å ta på alvor så man ikke ved uhell forsterker adferden så den blir en uvane.
    • Er hun ikke i den alderen? Jeg har noe liknende problemer selv, også 5 mnd. Bjeffet plutselig på en dame på bussholdeplassen i dag, uvisst av hvilken grunn. Heldigvis bare sosial bjeffing, som han gjør når han vil noe, men hun ble dessverre ukomfortabel, så måtte fortelle henne at det var vennlig kommunikasjon for å få oppmerksomhet, ikke noen trussel eller advarsel. De høres veldig annerledes ut og serveres mot "inntrengere" på "eget territorium". Kanskje sammenlignbart med hva din gjør? Fordi min er avlet for å vokte, så belønner jeg ham for å være flink gutt og gjøre jobben sin tilfredsstillende når han serverer advarselbjeff på fremmede "inntrengere". Hadde han truet og ikke latt seg avlede hadde jeg kjøpt profesjonell hjelp, men foreløpig er han tilfreds med å få respons på varselet og tar min vurdering av situasjonen som god fisk.  Kjenner du til begrepet sladretrening? 
    • Det er vanskelig å si uten å se hunden. Går dere på noe valpekurs? Isåfall er det et godt sted å spørre. Jeg tenker også at det er veldig viktig med god sosialisering med trygge hunder og folk, og på trygg avstand til "skumle" ting i ulike miljøer generelt, så ikke alt ukjent blir skummelt.
    • Hei! Har en 5 mnd gammel bc valp som knurrer og bjeffer på ting som kommer på avstand, samme om det er kjentsfolk eller fremmede.. hun syntes det er greit når de kommer nærme nok, da vil hun mer enn gjerne hilse og er fornøyd.   idag når faren min kom inn med caps knurret hun og bjeffet her inne, noe hun aldri har gjort før.. noe jeg bør gjøre for å forebygge? hun er dog lett å avbryte enkelte ganger, men mååå liksom bjeffe.. takk for alle svar
    • Jeg kaster lange blikk på Arrak sine jakker. Har brukt en 100-kroners Didriksons jakke fra Finn denne våren, og bra er det, for den har fått juling. Nå som hopping og biting og riving i klær ser ut til å være en ting i fortiden i nær fremtid.. Noen erfaringer med de?   Edit: advarer også mot Hööks sin jakke. Baklomma har rette kanter og er for smal. Lite plass og ting faller ut. Helt ok budsjettjakke, men har en råd til bedre, kjøp bedre. 
×
×
  • Opprett ny...