Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Tusen takk til alle som gleder seg med meg som nybakt penthouseeier (hihi, Romsåsvarianten av godseier :lol: ). Om en måned er det hadet bra til Ytre Enebakk og hei hei til Oslo!

  • Like 14
  • Svar 6.3k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Nå har jeg vært ufin og skummet alt om er skrevet siden sist, men jeg vil så gjerne få dele noen gode nyheter med dere: Jeg sto på eksamen i dag! Og siden jeg har outet meg i en annen tråd, kan j

Jeg hentet kjole i posten i dag jeg

Noomi har HD-A.

Posted Images

Skrevet
....driver jeg banner i kirken og titter på en hannhund i Nederland som er 50% WK. Men ikke sånn østeuopeisk tull med D hofte avl o.l.

:lol:

Tusen takk til alle som gleder seg med meg som nybakt penthouseeier (hihi, Romsåsvarianten av godseier :lol: ). Om en måned er det hadet bra til Ytre Enebakk og hei hei til Oslo!

Godseier er godseier enten det er her eller der :D. Grattis igjen!!!

Tenk å slippe all den reisinga og gåinga der ute i Ytre Enfold, da :D.

Har jeg redigert bilder fra påske og fram til nå... godt jeg ikke har vært direkte overaktiv med kameraet :D.

Willy er klar for utstilling:

934658_643132975713915_281017378_n.jpg

  • Like 12
Skrevet

Fy flate, i tillegg til at jeg er mongolei av onecall-reklamene, så kommer Norwegian med den teiteste reklamen ever. Hos oss trenger du ikke betale for "alt inkludert", men for det du trenger. Åja, ja så det er derfor dere er dyrere enn de selskapene som har alt inkludert? Nolduslogikk :frantics: Og man har pinade ikke mye å komme med når man bare skal hakke på andre, og ikke fremme sine egne styrker...

På den positive siden er rude tube hillarious! :lol:

Skrevet
Irriterende med folk som ALLTID kommer senere enn avtalt...

Prøv å være lærer for en hel klasse med ungdommer på 16 - 18 år fra hele verden, de fleste med et helt annet forhold til tid enn vi har her i Norge! De kommer smilende og glade tjue minutter for sent til timen, i år etter år. Bra de er søte, det gjør at de fortsatt er i live.

  • Like 1
Skrevet

Her har det og vært forberedelse til utstilling. Var på plassen og hjalp til med å sette opp ringer og slikt i kveld, og jeg fant fort ut at det blir støvler eller lignende i morgen. En smule vått gitt! Og nå er det en liten tollerfrøken som er nydusja og fønet, selv mener hun at hun kunne klart seg uten begge deler. :P Gleder meg litt, utstillinga vår er ganske koselig syns jeg - og det kommer masse kjentfolk jeg skal skravle med. :ahappy: Resultatmessig blir det neppe noe høydare her, Bris stiller i årets sommermote og hun er ikke helt innafor dommerens type toller selv med pels (litt for lett), men vi skal kose oss uansett og noen må da bruke opp de blå båndene. :P

Skrevet
Fy flate, i tillegg til at jeg er mongolei av onecall-reklamene, så kommer Norwegian med den teiteste reklamen ever. Hos oss trenger du ikke betale for "alt inkludert", men for det du trenger. Åja, ja så det er derfor dere er dyrere enn de selskapene som har alt inkludert? Nolduslogikk :frantics: Og man har pinade ikke mye å komme med når man bare skal hakke på andre, og ikke fremme sine egne styrker...

På den positive siden er rude tube hillarious! :lol:

De få gangene jeg er ute å reiser får jeg det faktisk billigere hos norwegian enn hos sas ;)

Skrevet

Jeg er for øvrig middels irritert på jentene - jeg trodde vi hadde en deal på at de kan få begynne å røyte 19. mai, når hovedspesialen i pinsa er vel overstått. Men neida, det begynte å flagre på begge to etter dagens bad.

Heldigvis er påmeldingsfristen 10. mai, så en kan se an om det er noe pels igjen å stille noen uker til. Og om X'en mot enhver formodning blir champion i Ålesund, kan vi jo spare de pengene. Men, det er større sjanse for at jeg dømmer på NKK Ålesund neste år enn at X'en blir champion der i år.

Blir hun det, skal jeg farge håret mitt i en farge som dere kan få lage poll og stemme over.

Men en må jo prøve lell...

  • Like 2
Skrevet

Bikkjene er klare for morgen dagen på Leto så er vel kanskje på tide at jeg finner dusjen og senga også så slipper jeg store poser under øynene i morgen :innocent:

Skrevet
De få gangene jeg er ute å reiser får jeg det faktisk billigere hos norwegian enn hos sas ;)

Trur det ikke før jeg ser det! :P Bjørn Kjos er dritgod å "hjernevaske" folk, og de sjekker kun Norwegian uten å sammenlikne med SAS. Det er suggestiv markedsføring, og Norwegian er vanvittig gode på det. De utnytter at SAS er "businessman's airline" og prøver å appelere til "mannnen i gata" med å være så allright. Ekligt :P

Skrevet
Trur det ikke før jeg ser det! :P Bjørn Kjos er dritgod å "hjernevaske" folk, og de sjekker kun Norwegian uten å sammenlikne med SAS. Det er suggestiv markedsføring, og Norwegian er vanvittig gode på det. De utnytter at SAS er "businessman's airline" og prøver å appelere til "mannnen i gata" med å være så allright. Ekligt :P

Jeg sammenligner alltid prisene :P

  • Like 1
Skrevet

Vil se rutesammenlikningene før jeg går med på det, blir vanskelig å avgjøre bare på "jeg sammeliknet" :P

Skrevet

Jeg har ikke noe behov for at du går med på det, forteller bare min erfaring :) og det var to timer siden og sjekket både widerøe, sas, og norwegian . Sånn var det som regel i bodø også når vi skal fly opp alle sammen. Pluss til norwegian er at der får jeg alltid ha bilstolen med inn på flyet, og ha den i sete ved siden av meguten å måtte betale noe ekstra, helt utenkelig ifølge sas damen, selv om jeg prøvde å si jeg isåfall kan betale for det.

  • Like 2
Skrevet

Mmmmmmm. Mannskyllevann! Leto by night. Åja. Jeg liker egentlig justin bieber. Det får dere aldri vite i morgen!

Skrevet
Mmmmmmm. Mannskyllevann! Leto by night. Åja. Jeg liker egentlig justin bieber. Det får dere aldri vite i morgen!

Hvor full er du på en skala fra en til ti?

Skrevet
Mmmmmmm. Mannskyllevann! Leto by night. Åja. Jeg liker egentlig justin bieber. Det får dere aldri vite i morgen!
Mannskyllevann ... kjenner jeg egentlig ikke har lyst til å vite. :lol:
  • Like 1
Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Takk for mange gode tips 😌 Det er ikke noe problem hos veterinær, hun er veldig snill ved håndtering og sånn da  ☺️
    • Hun er ung, og har dårlige erfaringer. Jeg tenker at det kan hjelpe å gi henne tid, og trene i utstillingslignende settinger. Tren uten å stille opp for dommeren, belønn masse, og gå ut igjen av ringen uten å stille opp for visning. Tren også på oppstilling og visning for seg selv uten for ringen og i andre settinger, hjemme, på parkeringsplassen, i parken osv. Gå videre med å trene i utstillingsring og stille opp, men la treningsdommer bare belønne uten å ta på henne. Og selvfølgelig respektere alle signaler på at hun er utrygg, la henne selv ta initiativ. Om utstilling ikke er viktig for dere er det såklart like greit å droppe det, men det kan nok fint gjøres å gjøre positivt igjen med trening og tålmodighet. Og det er viktig at hun f.eks. kan stå på et veterinærbord og bli undersøkt også.
    • Har ei tispe på snart 2 år. vi har drevet litt med utstilling siden hu var valp fra 4 måneder til hu ble ca 1 år. Den første tiden på treninger gikk det veldig bra , hu er sosial hund utad og elsker oppmerksomhet og byliv. Etter en tid begynte hu å rygge fra dommeren i ringen , kunne sette seg og rygge unna men vi fikk allikevel satt hun opp igjen og fikk bra premier på utstillinger . Helt til vi kom til den 5 siste utstillingen, da gikk det bra første dagen men 2 dagen da vi gikk i ringen gikk det bra helt til vi skulle stille henne opp, hode og tenner gikk fint helt til dommer skulle kjenne mot rygg da rygger hun bakover og klappet med tennene mot dommer .  Så jeg tok en avgjørelse med å si vi trekker oss .. her innså jeg kanskje at hun har jo prøvd å gitt oss tegn litt hele veien med å sette seg og rygge unna, men folk rundt trodde det var kun trass siden hu er en bestemt tispe .  etter dette oppsøkte jeg fysioterapeut og tok MR og røntgen av henne og det ble påvist betennelse på begge sider i lysken/ hoften. Det vi så når fysio skulle gå over hu var at det var tydelig vondt . Men nå i dag 1 år etterpå med gjentatte behandlinger og styrke treninger har hu endelig blitt friskemeldt og vi kan gå tilbake til det normale. Vi har vært med 2 ganger på utstillingstreninger , første gangen gikk veldig bra . Men det var folk som hu kjenner i miljøet fra før  .2 gangen oppsøkte vi nytt sted , hu var veldig glad for å komme og se så mange hunder og mennesker og hu hilste og koste med flere .  Men da vi løpte i ringen og skulle stille henne opp før treningdommeren rakk å ta på henne «snappet « hun . Så da gikk vi ut av utstilling posisjonen ,da gikk hun bort til dommer og damen og nusset og koste med dem.. utenfor ringen er det heller ikke noe problem .  Så nå lurer jeg på om jeg bare skal droppe utstilling helt for hennes del, når jeg ser at det minnesbilde fra smerte fra siste utstillingene sitter i henne så sterkt ..  Hun er jo en fantastisk og glad hund ellers. Vi skal vertfall ha en lang pause og fokusere på  noe annet og bare være hund. Har noen opplevd noe lignende, og er det beste å bare droppe utstilling helt ?
    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...