Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 549
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

DREKTIG!!!! :Grin: :Grin: :Grin: :Grin: :Grin: :Grin: :Grin: :Grin: :Grin: :Grin: :Grin: Tok ultralyd i dag, og vi så minst 3-4 fosterblærer :Grin: :Grin: :Grin: :Grin: :Grin:

Da kan jeg endelig annonsere "mitt" første kull. Pim skal parres ved neste løpetid, og som basenjier flest løper hun bare èn gang i året, og det på vinterhalvåret. Men det er aldri for tidlig å anno

Posted Images

Skrevet

Om noen befinner seg rundt i Oslo på fredag og kan gjøre meg en stor tjeneste, så rop ut :flowers: Pim har time på NVH kl 09.00. Det skal være studenter der, og jeg MÅ gå klokken 10.00 for å rekke obligatorisk labkurs på Blindern klokken 10:30. Jeg har med bilen. Det jeg er veldig redd for er at dette tar lengre tid, og rekker jeg ikke labkurset uten legeerklæring så får jeg ikke gått opp til eksamen :P Så om en supersnill sjel i Oslo har lyst til å være med meg på NVH den dagen, og bli værende med Pim på NVH når (om) jeg må løpe avgårde og deretter kan levere Pim til meg på Blindern, så hadde jeg blitt såååå glad :heart:

  • Like 1
Skrevet

Da har Pim vært på NVH og hatt brunstkontroll :) 12 studenter var med på å klå, ta blodprøve og ta vaginalt utstryk, og Pim fikk masse skryt for å være så tålmodig :) Jeg skal ringe ned i 2-tiden for å få svar på prøvene. Er veldig, veldig spent!

  • Like 8
Skrevet

Da ble Pim inseminert i går :) Det var unnagjort på 5 minutter, jo! Ble overrasket over hvor raskt det gikk :) Termin blir 15. januar.

Legger ved et bilde av Pim på dag 1. Hun er da 14 cm rundt buken :)

  • Like 8
Skrevet

Tusen takk dere! Når ville dere ha valgt å ta ultralyd?

Lykke til! Gleder meg til å følge dette kullet også. Ingenting søtere enn jodlevalper :D

Men 14 cm rundt buken? Hvordan måler du?

Tusen takk! Og jeg måler bare med målebånd rundt buken? :)

Skrevet

Fine valpepappa :D

Tusen takk! Og jeg måler bare med målebånd rundt buken? :)

Tenkte du hadde lest av feil, evt bare målt selve magen eller noe? :)

Min DP på 3,6 kg er ca 28 rundt buken, men da måler jeg rundt hele magen og opp på ryggen.

Skrevet

Fine valpepappa :D

Tenkte du hadde lest av feil, evt bare målt selve magen eller noe? :)

Min DP på 3,6 kg er ca 28 rundt buken, men da måler jeg rundt hele magen og opp på ryggen.

Buken er vel der de er minst, går ut ifra det er der Benedicte målte :) Der målte vi under drektighetene våre og.
Skrevet

Buken er vel der de er minst, går ut ifra det er der Benedicte målte :) Der målte vi under drektighetene våre og.

Jupp, der jeg også måler. Men håndleddet mitt er 16 cm liksom, derfor jeg lurte på om hun hadde målt feil, eller evt bare målt selve magen :)

Skrevet

Tusen takk dere! Når ville dere ha valgt å ta ultralyd?

Tusen takk! Og jeg måler bare med målebånd rundt buken? :)

Røde/hvite OG tricolour...??? GUUUUUD....! Lykke til. Ultralyd tar vi rundt 6 uker etter paring, og røngten en uke før fødsel. Jeg er litt sånn "jeg håper det er mange inni der/ herregud hva om hun er skinndrektig/hjelpe meg, hvor skal vi plassere dem" *ler* :frantics::frantics::baby: -mulig det kun er meg som er hysterisk bestemor...hahaha!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det er avtalebrudd. Jeg har aldri hørt om eller vært borti det, men hvis de har annonsert en "vare" til en pris så er de forpliktet til den prisen hvis de har inngått en avtale med kjøper uten at noe annet er nevnt.  Hvis de FØR avtale om kjøp sier at annonsen bare er veiledende og valpen koster så mye mer så er det noe annet.  Jeg ville uansett tenkt meg grundig om før jeg evt. kjøpte av en slik oppdretter.
    • Jeg har opplevd det selv, nær familie har opplevd det, og mange jeg kjenner.    De er interessert i et kull, setter seg på valpeliste, blir godkjent som valpekjøpere, møter oppdretter. Oppdretter kyder av kjøper,og forteller at det er akkurat slike kjøpere hen er ute etter, og er veldig nøye med hvem hen selger til. Så skal valpen hentes, penger overleveres- og da har prisen vært en annen en det som sto i annonsen.  Oppdretters unnskyldninger er: Det er veldig gode valper Alle andre tar de prisene Raseannonsen er bare veiledende De har så mange på liste at de velger de som betaler mest   Og hvis en setter spørsmåltegn med det så: Ja hvis du ikke gidder å betale så mye så har jeg mange andre i kø Disse linjene selges ikke til hvilken som helst pris har du  et problem med det så er du ikke rett kjøper..   Har dere vært borti dette? 
    • Det kommer an på hunden, treningen og målet.Jeg vil alltid belønne innkalling og innkallingstrening med noe av de beste godbitene hunden kan få, fordi det er den absolutt viktigste treningen. Men belønning er ikke bare godbiter. Belønning er alt hunden vil ha. For noen hunder er det kos, mange liker leker, men godbiter er ofte den beste måten å belønne presist på. I valpe- og unghundtiden ville jeg alltid hatt en godbitpose tilgjengelig på meg, og gjerne en draleke/tauleke. De fleste som driver aktivt med hund bruker godbitposer som er enkle å åpen og lukke, og som flyttes over i lommen på det man har på deg. De første par årene er det mye godbiter "hele tiden", fordi hunden skal lære så mye nytt. Hva slags godbiter kommer an på hvor matfokusert hunden er og hva den liker. Her må du prøve deg fram litt. Til enkle hverdagsøvelser som "sitt", "gi labb" osv. kan du godt bruke tørrfõr fra dagens matrasjon hvis hunden er matglad. Godbiter fra butikk eller dyrebutikk er som oftest helt ok, men å skjære opp rent kjøtt fra påleggsskiver eller ost for eksempel er gjerne billigere. Rester av pannekaker, fiskepudding, pølser osv. er fint. Skinkeost på tube er en annen variant. Variasjon er også generelt fint. Ferske godbiter er ofte mer populært og sterkere enn tørre godbiter.  Når valpen/hunden har lært en øvelse kan man fase ut belønningen, men det kan være lurt å belønne innimellom og forsterke øvelsene over tid. Om belønningene plutselig forsvinner kan hunden miste motivasjonen for det, om den ikke finner belønning i øvelsen i seg selv. Jeg belønnet fortsatt mine hunder på 13 og 17 for innkalling (alltid), og innimellom for kontakt, lydighetsøvelser osv., men ikke hver gang slik jeg ville gjort med en valp eller unghund for eksempel.
    • Hei!  Sikkert dumt spørsmål, men jeg er likevel usikker. Det står at man skal bruke godbiter og belønne alt i starten, det er jeg helt med på, men hva slags godbiter belønner man med? Tenker på helseaspektet, dette kommer jo i tillegg til for. Hva slags godbiter bruker man til valp, og har man alle lommer fulle til en hver tid, belønner man hele tiden i lang periode? Når faser man ut? Hva slags godbit bruker man? 😊
    • Bare det lille du beskriver om dognanny gjør at jeg vil fraråde hva som helst hun anbefalte ihvertfall. Som dere jo har oppdaget så er det å korrigere, rykke eller kjefte på en allerede frustrert hund ikke konstruktivt. Det er helt fint å høre hva dere har prøvd å hva som skjer. Men jeg lurer litt på, hva skjer om dere deler opp turene? Maks 15-20 minutter på en tur. Skjer det like ofte på morgen og kveld som på den lengre turen på dagtid? Et par enkle oppgaver i løpet av turen (som allerede er grundig innlært inne og som han kan), en enkel sitt, kontakt, håndtarget e.l. Da tenker jeg en kort stopp og en øvelse, maks to repetisjoner, og så rusle videre. Hvis dere får lært inn igjen grime så kan det være tryggere med å prøve halsbånd, men det er nok lettere for dere å få hjelp av en instruktør som ser dere og hunden. Jeg er helt sikker på at dette er løsbart, selv om dere er kjempetålmodige og har prøvd masse allerede! Håper vi får en oppdatering her også når dere har fått litt hjelp.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...