Gå til innhold
Hundesonen.no

Crufts 2013 - resultattråd


Maria
 Share

Recommended Posts

Ja! Her vil jeg se bilde og navn på rasevinnerne "deres". Og kommentarer så klart :)

Jeg begynner med mine egne raser..

Rasevinner portugisisk vannhund: CH TRACKLEM TALK OF THE TOWN (tror dens fulle navn er Dring & Sword’s Tracklem Talk Of The Town)

Har ikke funnet ut så mye om denne ennå, faktisk. Hm... Men det var en eldre tispe på 7 år. Ikke noen wow-faktor i mine øyne, men den hadde gode bevegelser av det jeg kunne se i gruppen.

Bilde kommer

Rasevinner papillon: CH/AM/G CH LAFFORD FLY ME TOO FARLEYSBANE JW

Samme som vant i fjor :) Veldig flott, søt papillon synes jeg. Absolutt en god raserepresentant med flotte bevegelser og et uttrykk jeg liker. De klipper harepotene på dem der borte, da.. Skjønner det jo egentlig, for det ser litt mer trimmet ut. Men samtidig, litt feil :P

Jeg tar gjerne en kopi av denne jeg altså!

2013_PAP_BOB.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Svar 154
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Offordale Chevalier "Mr. Darcy" En veldig flott hannhund på alle måter synes jeg, vel fortjent. Han kunne godt blitt BIS for min del og... virker som han har et herlig temperament, skikkelig dalma

Hvilke strålende bakbeinsvinkler! Også så godt og ballansert musklet den var! Sikkert velutviklet bryst også, hvem vet! (No offence altså, tilgi min uvitenhet!)

Det slår meg at schäferfolk har veldig dårlig avreagering . Nå er det vel sånn at det ALLTID også kommer slike kommentarer når man viser bilder av mops, nappe, feite labradorer, bassets, engelsk bull

Posted Images

CH Crossguns Memphis Belle, Cert rekord holder i UK på tisper, dette var vel hennes 28 Cert, 2 gang BIR på Crufts, BIM en gang også. Haltet, og burde ikke fått dette certet og ihvertfall ikke BIR'et.

crossguns_memphis_belle2.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Irsk rød og hvit setter:

SH CH CORRANROO CONNEXION

2013_RWS_BOB.jpg

Irsk setter:

SH CH/IR SH CH NORTHAMBER JUST CAUSE FOR GLENAVNA JW

2013_ISE_BOB.jpg

Gordon setter:

SHANNAS WAVEDANCER OF TARCOULTER SHCM

2013_GOS_BOB.jpg

Engelsk setter:

MOORBROOK UPTOWN FLIRT AT PERNICKETY

2013_ENS_BOB.jpg

Tok like gjerne med alle setterne jeg, så blir det lettere å sammenligne. Især skuffet over irsksetteren. Var jo der i går, og de hadde definitivt penere eksemplarer enn det der. Dessuten var jo halvparten av setterne lubne. :aww:

Edit: Forøvrig interessant å se at alle er barbert på halsen. Raseklubben i Norge sier spesifikt at IRHS ikke skal barberes, men det er jo som sagt i Norge.

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Offordale Chevalier "Mr. Darcy"

En veldig flott hannhund på alle måter synes jeg, vel fortjent. Han kunne godt blitt BIS for min del og... virker som han har et herlig temperament, skikkelig dalmatiner :-)

Hvis jeg må pirke på noe er det kanskje bakbensvinklene, det er på grensen til å bli for mye (for min smak iallefall). Men igjen, han er utrolig flott, kunne gjerne tatt en kopi jeg altså. Ikke minst så er han veldig pent tegnet, i tillegg til å ha en flott kropp.

Egentlig ikke ofte jeg synes vinnerne på slike store utstillinger er så flott faktisk når jeg tenker meg om, innleggene mine er gjerne litt mer negative :lol: Liker han sikkert ekstra godt fordi første halvdelen minner litt om Casper :P

DSC04883.JPG

  • Like 7
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ch Touslefell Catch a Dream - CC og BOB:
l43036409.jpg

Foto: Max Jones

Denne tispen ble også beste tispe på Crufts i fjor, mener jeg. Her ser hun ganske bra ut, men virker litt tom i brystet. Hun så trasig ut i pelsen under gruppebedømmelsen i dag og jeg fikk vel ikke noen wow-opplevelse av å se henne der. Helt ok hund som fortjener sitt championat liksom :). Det er nok ikke en hund som blir mamma til min neste briard :aww:.

Jeg ville nok heller hatt denne som BIR:
CH/AM GRAND CH STORMFIELD SEISO AT CHARSON - han fikk CC og BOS:

484937_10151457735043490_1985059084_n.jp

Foto: Carla Viggiano

HAN kunne godt få bli pappa til min neste briard :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Belgerpia

....og jeg har googlet vinnerne på langhårsbelgere og plutselig likte jeg ingen av dem. Tispa har en helt forferdelig bakpart - hannen finnes det ikke kroppsbilder av, hvilket ikke er overraskende når man så hvor ****** dårlig konstruert han var i går. Begge har helt nydelige hoder da - men resten er jo bare trist.

Laeken og mallen - vakre.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Apropos pelsen til aussien, siden det ble nevnt at den var så bamsete. Den har ikke rett pels, men bølgete, og en sånn type pels vil alltid se mer bamsete eller fluffy ut enn en helt rett og stri pels. Avalon og Tonks har helt rett pels, og så/ser dermed utrolig slanke og heller skranglete ut i ung alder i forhold til en med nettopp mer fluffy eller bølgete pels. Begge deler er tillatt, men rett pels er mye lettere å holde pen synes jeg. De med bølgete pels har som regel også mer beinhår, og ser dermed ut til å ha kraftigere beinstamme enn de faktisk har. Etterhvert lærer man seg å se forbi pelsen :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Belgerpia
har ikke sett bilder av BIR og BIM Siberian husky... funnet navnene på resultatsiden til Crufts, men skulle gjerne sett dem også :/

BIRen var ett trist syn - ikke bare var den ikke pen, men den var pisseredd i tillegg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Apropos pelsen til aussien, siden det ble nevnt at den var så bamsete. Den har ikke rett pels, men bølgete, og en sånn type pels vil alltid se mer bamsete eller fluffy ut enn en helt rett og stri pels. Avalon og Tonks har helt rett pels, og så/ser dermed utrolig slanke og heller skranglete ut i ung alder i forhold til en med nettopp mer fluffy eller bølgete pels. Begge deler er tillatt, men rett pels er mye lettere å holde pen synes jeg. De med bølgete pels har som regel også mer beinhår, og ser dermed ut til å ha kraftigere beinstamme enn de faktisk har. Etterhvert lærer man seg å se forbi pelsen :)

Ah, der lærte jeg noe nytt. Jeg har alltid tenkt at Yippie har feil pels og har prøvd å gi oljer o.l. for å få den mer glansfull og "stri"! Den er supermyk som bomull og står liksom rett ut, slik at hun blir 5 cm tykkere rundt hele kroppen. Jeg synes ikke det er fint med sånn pels, fordi hun alltid ser feit ut! Dessuten blir det hvite veldig fort møkkete og det tar litt tid å tørke pelsen. Men de blir jo noen søte bamser da.

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Ikke som jeg kan se. Du vil få beskjed hvis en tråd fjernes, med mindre du åpenbart er en spam-bot. Simira med Moderatorhatt
    • Kan hende det bare er jeg som er fullstendig glemsk her altså, men jeg var så sikker på jeg hadde laget en «min hund» tråd til Karma, men isåfall er den borte nå. 🙈  Kan dere se på «bakrommet» om tråder har eksistert og er blitt slettet av en eller annen grunn? Eller er den sporløst borte isåfall?  Vil jo gjerne unngå at det skjer igjen om det er en grunn til at den er borte og det ikke bare er jeg som innbiller meg at jeg laget den tråden. 😂
    • Om du får til å taime vekkerklokke og morgenrutine sånn at valpen sover når dere forlater bilen den første tiden, så får du mer tid til å trene den mer forsiktig og gradvis på å være alene.  Meninger om tyggesaker uten tilsyn er delte mellom teoretikere og praktikere. (Det meste KAN i verste fall drepe hunden ved kvelning eller blokkering av tarm, men barn kan brekke nakken av å falle skeivt ut av en høy seng også, og en bekjent snublet på en skogssti og døde momentant av å lande med hodet på en stein. Det er mye potensielt veldig farlig som veldig sjelden skjer.) Fra flere tiår med skadefri altmuligtyggere våger jeg banne i kirka og trosse de mest forsiktige ved å anbefale en fordøyelig tyggesak, f.eks. okse*****, eller en fryst Kong, så har valpen noe annet å fokusere på enn at den er forlatt alene. Beste er selvsagt om den sover i bilen i starten, så du får mer tid til å venne den til å være i buret alene.   
    • Ved henting tenker jeg at stoffburet er helt greit. Når dere kommer hjem ville jeg hatt transportburet inne, hjemme, med et mykt pledd og noen godbiter i. La valpen utforske buret og oppfordre den til å være der litt, uten å lukke. Så ville jeg prøvd å ta med buret i bilen allerede første dag, og kaste noen godbiter eller legge inn en god tyggeting de 10 minuttene du skal levere. Hvis valpen kommer fra en skikkelig oppdretter bør den har erfaring med bilkjøring fra før, selv om det ofte er med mor og/eller søsken. Hvis valpen IKKE er trygg alene de 10 minuttene så er den tryggere i et solid bilbur enn et stoffbur den kan tygge seg ut av... Hvis det viser seg å være et problem ville jeg fått noen til å sett etter den den korte tiden leveringen tar.
    • Jeg får valp imorgen. Vi er godt forberedt og skal ha fem uker fri.    Det jeg stresser med er at barnet mitt skal i barnehagen neste uke for å gi valpen litt mer ro den første uken. Det jeg bekymrer meg for er at jeg må ha den med i bilen når jeg leverer i barnehagen. Er det innafor å la den være i bilen de 10 minuttene det tar å levere barnet?    til vanlig skal jeg ha hunden i et transport bur bak i bilen, men tenker at den skal få være i et Stoffbur i passasjersetet ved siden av meg når jeg henter den imorgen og den første uken.  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...