Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har en Collietispe på 7 1/2 år som har fått påvist livmorbetennelse idag. Det er ikke på et kritisk stadie enda, så hun er satt på antibiotika for øyeblikket, men hun må mest sannsynlig kastreres (eller steriliseres som mange kaller det) innen ganske kort tid.

Det jeg lurer på er om det er noen som kunne delt litt priser og erfaringer her.

Dyreklinikken jeg brukte nå tar 9000,- for operasjonen, men jeg har lest om alt fra 3-4000 og opp.

Hunden veier 19,5kg, og det burde være i vestfold/østfold/akershus-området.

Dersom noen ikke vil dele navn på klinikken her, så send gjerne en PM.

  • Svar 74
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Litt dobbeltposting her med oppdatering (mod. må gjerne slå sammen om dette er feil). Nala har fått time til operasjon i ettermiddag hos Eiker, så da blir det spennende å se hvordan det går. Håpe

Da ringte jeg og hørte med Eiker dyreklinikk nå, og fikk svar at de jobbet ut fra ca. 4000,- for operasjonen, men at det fort kunne stige ved komplikasjoner mtp. livmorbetennelsen. Det er uansett

Nå er det noen år siden jeg undersøkte det så husker ikke tall lengre. Men det er en så pass stor andel av ukasterte hunder som får livmorkreft at jeg ikke tar sjansen på å vente til det eventuelt bli

Skrevet

Nå kan ikke jeg anbefale deg en dyreklinikk, men kan fortelle hva jeg betalte. Jeg betalte 4000 kr for en hund på 42 kg inkl alt.. En annen dyreklinikk ville ha 6000 kr inkl alt..

Skrevet

Det er stort sett dyrere om det er snakk om pyometra, og ikke bare en kastrering. Kan gjerne bli så dyrt som 8-12 000 kr. 3-4000 kr for kastrering av en tispe med pyometra høres altfor billig ut.

Skrevet

Tusen takk for alle svar hittil!

Jeg visste ikke at det inngrepet var annerledes ved livmorbetennelse, men det er kanskje pga. risiko eller komplikasjoner..?

Tror uansett at jeg må ta meg en ringerunde til klinikkene og høre litt. Det er sikkert også litt forskjell på hva som inngår i prisen, hvor mye oppfølging osv.

Skrevet

Var akutt livmorbetennelse her så da kostet det 5000 dagen før operasjonen med blodprøver å 12 000 dagen etter for selve kastreringen. Fikk gjenn mye på forsikringen pga sykdom da heldgvis.

Skrevet

Da ringte jeg og hørte med Eiker dyreklinikk nå, og fikk svar at de jobbet ut fra ca. 4000,- for operasjonen, men at det fort kunne stige ved komplikasjoner mtp. livmorbetennelsen.

Det er uansett under halvparten(!) av utgangsprisen som jeg fikk hos den første klinikken, så det blir nok til at jeg satser på denne.
Alt jeg har lest om klinikken har også vært positivt til nå :)

  • Like 2
Skrevet

Litt dobbeltposting her med oppdatering (mod. må gjerne slå sammen om dette er feil).

Nala har fått time til operasjon i ettermiddag hos Eiker, så da blir det spennende å se hvordan det går.

Håper og satser på at det går uten noen ekstra komplikasjoner :ermm:

  • Like 3
Skrevet

Operasjonen gikk helt fint, og det kom på ca 6000,-, men da hadde jeg allerede betalt for sjekk, ultralyd,blodprøve, antibiotika osv (2000,-) på den første klinikken jeg var hos. Sammenlagt kom altså alt på ca 8000,-.

Det jeg lurer litt på nå er om hun kanskje har klart å dratt løs ett sting fra operasjonssåret. Bakerst er ikke huden helt sammen, og du kan se at det er et lite hull der og litt klumpete, men ringte klinikken idag, og de mente det ikke var farlig så lenge det ikke kom noe puss ut.

Hun går med en slags body på seg for å ikke irritere såret, men igår og idag har den vært veldig våt bak, og det lukter veldig stramt (prøvde å vaske den i går). Det har ingen farge. Trodde først hun hadde tisset gjennom bodyen uten at jeg oppdaget det, men lukten passer ikke. Noen som har erfaring med det?

Spurte om det også på telefon da jeg ringte idag, men de mente at så lenge allmenformen var grei, så skulle det ikke være noe alvorlig.

Ellers er hun i fin form, mye bedre enn før operasjonen, og synes det er veldig kjipt å måtte holde seg i ro store deler av dagen :P

Skrevet

Nita er nettopp kommet seg etter en haste sterelisering (kraftig livmor betenelse)

Vi hadde noe liggende(kompres lignende ting) på innsiden av bodyen. for det er helt normalt at det vesker litt. Må følge med lukta, og fargen. forandrer det seg er det mulig det kan være betenelse. Nita sitt sår vesket litt i nesten 2uker.

Skrevet

Vi skal kastrere Bodil på Fredag, og da fikk vi prisoverslag på 6700 kr. Litt dyrt, men synes det er greit å bruke samme dyreklinikk som har annbefalt oss det og som har journalen hennes. Men hvor lang er rekonvalens tiden (skreives det sånn forresten? :P ) vi har kastrert ei tispe før, men der var det så mye komplikasjoner så husker ikke så mye av selve rekonvalensen. Mamma og pappa skal passe henne neste Fredag, burde gå greit det? Hu er jo vandt til å være der.

Skrevet
Vi skal kastrere Bodil på Fredag, og da fikk vi prisoverslag på 6700 kr. Litt dyrt, men synes det er greit å bruke samme dyreklinikk som har annbefalt oss det og som har journalen hennes. Men hvor lang er rekonvalens tiden (skreives det sånn forresten? :P ) vi har kastrert ei tispe før, men der var det så mye komplikasjoner så husker ikke så mye av selve rekonvalensen. Mamma og pappa skal passe henne neste Fredag, burde gå greit det? Hu er jo vandt til å være der.

Her gikk det ca en uke før hunden begynte å bli "normal" igjen. Men hun mistet mye blod under operasjonen. Har hørt flere sier hundene er i fin form igjen etter noen dager :)

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det er mange som har hund og katt sammen, men det kommer helt an på individene, rasene og tilvenningen. Det høres ut som du har kommet litt skjevt ut allerede, og som sagt tror jeg det kan bli krevende. Når du ikke har kompetansen selv til jeg anbefale å få hjelp (direkte, annet enn tilfeldige på nett) fra noen som kan komme og hjelpe deg der du er.
    • Er det noen som faktisk har fått til å få katter og hunder sammen?  Er bare redd det blir ett vanskelig prosjekt. Og hvor lenge bør man holde på å prøve å få det til?
    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...