Gå til innhold
Hundesonen.no

Thargelion sitt første kull, groenendael


Recommended Posts

Skrevet

Den siklingen er til å leve med altså, det er bare litt uvant på rasen :lol:

Dette blir fiiine valper!!! En terv ev en skikkelig grå må du vel unne oss? :P

  • Svar 272
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Har hatt besøk samt at været har vært crappy, meeen har tatt litt nye bilder i dag som jeg håper jeg skal få lagt ut. I mens så vil jeg bare vise dere den nye mannen i mitt liv. Det kom en eneste h

Hei! Ja, nå begynner de å bli store, de er 10,5 mnd gamle. De vil stort sett være ferdigvokst i høyden nå, bortsett fra det som eventuelt kommer fordi de legger seg ut. De har fått seg flotte hjem, m

Er det ingen andre enn meg som er forundret over at en hund kan gå fra å være en groenendael til å bli en flat bare ved å få seg et ligg?

Posted Images

Guest Belgerpia
Skrevet

GRATTIS!!!

Dette blir spennende :)

Jeg tipper hmm..... 9 valper (bare for å være snillere enn Tone) - seks tisper (hvorav en terv) og tre hanner (alle sorte)

Skrevet

Og siden jeg er snillere enn både 2ne og Belgerpia så tipper jeg 8 :aww:

4 av hvert kjønn, 2 tervgutter, 1 tervjente og resten sorte.

Lykke til med kullet! :D

Skrevet

Spent! Ikke minst på egenskapene til kullet.... og om det blir terver - og tenk om det blir 10 da! :)*kremter* Tipper fire svarte tisper jeg, tre svarte hanner og en terv jente...

Skrevet
*flir* Jeg tipper 10 valper, 7 sorte, hvorav 4 er tisper og 3 er hanner, og 3 terv hanner :aww:

:lol:

Med de linjene så kan det fort skje :lol:

Jeg tipper sju valper, fire tisper og tre hanner :)

Skrevet
2ne!! Vil ikke ha 10 valper! :P

Vi får det ikke alltid som vi vil, vettu :P

Jeg tipper hmm..... 9 valper (bare for å være snillere enn Tone) - seks tisper (hvorav en terv) og tre hanner (alle sorte)

Ja, det er jo en enorm forskjell på 9 og 10 valper, liksom :lol:

Med de linjene så kan det fort skje :lol:

I know! Og jeg syns det er morsomt å nevne det med jevne mellomrom :lol:

Skrevet
Den siklingen er til å leve med altså, det er bare litt uvant på rasen :lol:

Dette blir fiiine valper!!! En terv ev en skikkelig grå må du vel unne oss? :P

Ehm, jeg trenger ingen terver jeg, for jeg er frelst på de svarte. :aww::P

Med de linjene så kan det fort skje :lol:
I know! Og jeg syns det er morsomt å nevne det med jevne mellomrom :lol:

Mens jeg! Jeg prøver liksom å IKKE tenke på det. :P Uansett så sa veterinærdamen at hun trodde iallefall ikke det var så mange som 11-12, sååå det så. :aww:

Jeg tipper 75 tervhanner dessverre :-*

Jeg vil ikke leke med deg (eller Mari!) noe mer! :aww:

Jeg tipper 8 valper, der det er 3 sorte hanner, 4 sorte tisper og 1 grå tispe.... til meg. :D
Du vet at nå blir du pent nødt til å ta den tispen om den kommer?? :aww:
  • Like 3
Skrevet
Are they here yet??

Ikke riktig enda. :P

Gratulerer, Carina!

Jeg tipper seks valper - fire røde tisper, en sort tispe og en sort hannhund.

Takk! Jeg sier ikke særlig takk for gjettingen. *ler*

Jeg lurer på om det dukker opp et par trefargede jeg..med hengeører :whistle: :berner: .

Da! Dåner jeg. :lol:

Tusen takk for alle lykkeønskninger osv. :)

  • Like 1
Skrevet

Ikke riktig enda. :P

Takk! Jeg sier ikke særlig takk for gjettingen. *ler*

Da! Dåner jeg. :lol:

Tusen takk for alle lykkeønskninger osv. :)

Da.Dåner vi sammen :D .

Skrevet

Ida er i god form, men ting går litt i slow motion. Tror hun føler seg veeeeldig drektig stakkar. :lol:

Hun har lagt seg ut en hel del, ser og kjenner det godt ovenfra. Også har hun begynt å få mage, normalt sett har hun ganske oppsvingt buk. :wub: Gleder meg veldig til å treffe de om bare 3 uker. :wub:

post-1255-0-11883800-1361878214_thumb.jp

  • Like 9
  • 2 weeks later...
Skrevet

Nå er det omtrent halvannen uke igjen, og hun vokser og vokser. :) Har begynt å ville være litt i fred fra Hawannah, trenger litt mer rom og knurrer litt lavt hvis Hawannah kommer bompende. Godt å se at hun begynner å få litt grenser, hun som normalt finner seg i omtrent alt fra andre hunder. Veldig veldig kosete og oppmerksomhetssøkende ifht meg og moren min, og alle som kommer på besøk, enda mer enn normalt. Blir fort "sliten" og peser lett, men ellers i kjempeform. :)


Var vanskelig å ta et greit bilde, hun lå der og logret og sprellet og skulle bare kose. :lol:
130306-01.jpg

  • Like 12
Skrevet
Var vanskelig å ta et greit bilde, hun lå der og logret og sprellet og skulle bare kose. :lol:

130306-01.jpg

Nærmer seg jo :) Og: jeg er bare veldig svak for sånne fjes som det der :wub:

Skrevet

Du må jo ta bilde av henne når hun står, så vi kan si om det er 10 eller 12 valper der :P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Takk for mange gode tips 😌 Det er ikke noe problem hos veterinær, hun er veldig snill ved håndtering og sånn da  ☺️
    • Hun er ung, og har dårlige erfaringer. Jeg tenker at det kan hjelpe å gi henne tid, og trene i utstillingslignende settinger. Tren uten å stille opp for dommeren, belønn masse, og gå ut igjen av ringen uten å stille opp for visning. Tren også på oppstilling og visning for seg selv uten for ringen og i andre settinger, hjemme, på parkeringsplassen, i parken osv. Gå videre med å trene i utstillingsring og stille opp, men la treningsdommer bare belønne uten å ta på henne. Og selvfølgelig respektere alle signaler på at hun er utrygg, la henne selv ta initiativ. Om utstilling ikke er viktig for dere er det såklart like greit å droppe det, men det kan nok fint gjøres å gjøre positivt igjen med trening og tålmodighet. Og det er viktig at hun f.eks. kan stå på et veterinærbord og bli undersøkt også.
    • Har ei tispe på snart 2 år. vi har drevet litt med utstilling siden hu var valp fra 4 måneder til hu ble ca 1 år. Den første tiden på treninger gikk det veldig bra , hu er sosial hund utad og elsker oppmerksomhet og byliv. Etter en tid begynte hu å rygge fra dommeren i ringen , kunne sette seg og rygge unna men vi fikk allikevel satt hun opp igjen og fikk bra premier på utstillinger . Helt til vi kom til den 5 siste utstillingen, da gikk det bra første dagen men 2 dagen da vi gikk i ringen gikk det bra helt til vi skulle stille henne opp, hode og tenner gikk fint helt til dommer skulle kjenne mot rygg da rygger hun bakover og klappet med tennene mot dommer .  Så jeg tok en avgjørelse med å si vi trekker oss .. her innså jeg kanskje at hun har jo prøvd å gitt oss tegn litt hele veien med å sette seg og rygge unna, men folk rundt trodde det var kun trass siden hu er en bestemt tispe .  etter dette oppsøkte jeg fysioterapeut og tok MR og røntgen av henne og det ble påvist betennelse på begge sider i lysken/ hoften. Det vi så når fysio skulle gå over hu var at det var tydelig vondt . Men nå i dag 1 år etterpå med gjentatte behandlinger og styrke treninger har hu endelig blitt friskemeldt og vi kan gå tilbake til det normale. Vi har vært med 2 ganger på utstillingstreninger , første gangen gikk veldig bra . Men det var folk som hu kjenner i miljøet fra før  .2 gangen oppsøkte vi nytt sted , hu var veldig glad for å komme og se så mange hunder og mennesker og hu hilste og koste med flere .  Men da vi løpte i ringen og skulle stille henne opp før treningdommeren rakk å ta på henne «snappet « hun . Så da gikk vi ut av utstilling posisjonen ,da gikk hun bort til dommer og damen og nusset og koste med dem.. utenfor ringen er det heller ikke noe problem .  Så nå lurer jeg på om jeg bare skal droppe utstilling helt for hennes del, når jeg ser at det minnesbilde fra smerte fra siste utstillingene sitter i henne så sterkt ..  Hun er jo en fantastisk og glad hund ellers. Vi skal vertfall ha en lang pause og fokusere på  noe annet og bare være hund. Har noen opplevd noe lignende, og er det beste å bare droppe utstilling helt ?
    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...