Gå til innhold
Hundesonen.no

Whippetene (2)og "den der"


Recommended Posts

  • Svar 150
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Søster'n min (bikipile) ville jeg skulle lage en introduksjon av bikkjene mine, så da får jeg vel prøve på det. :-) Starter med min aller første hund: - Winnie. Født 28. april 2006 (Bildet er t

I dag er Fant 12 uker, og vi har vært hos dyrlegen. Det gikk helt fint. Noma var og tok nesedråpevaksina, og hun var også superflink, da det er første gang hun får noe i nesa. Men hu stod helt still

Tatt oppstilt bilde av barnebarnet og hans bestemor. Bestemoren er den minste altså, sånn for ordens skyld. Moro å se på likheter og forskjeller.

Posted Images

Skrevet

Tantes lille gutt begynner å se voksen ut :wub:

Sukk... ja! Gått fort!

Så stilige øyne han har :D

Takk! Blir kanskje litt vel intense når de er rettet mot solen?

Rålekker mannemann!

Tuuusen takk! Tihi... Mannemann :D

  • 3 weeks later...
Skrevet

Lurer litt på hvor det ble av disse og hvorfor de absolutt har det så travelt med å se så voksne ut (at Noma oppfører seg mer voksent nå har jeg derimot ikke noe imot)

post-11727-0-50802400-1383581077_thumb.j

post-11727-0-79824800-1383580773.jpg

  • Like 2
  • 2 weeks later...
Skrevet

Hahahahaha, så fantastisk bilde, tårene triller her! Og så fornøyde de ser ut (vel, fant ser jo faktisk ut som han synes det er litt kult) :P

  • Like 1
  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 5 weeks later...
  • 7 months later...
Skrevet

Ikke skrevet på lenge, og en del har skjedd. :)
Noma har jeg sluttet å trene agility med og fokuserer nå på Fant. Det ble rett og slett for dyrt for meg å trene begge på fast basis. Jeg føler vi snart er klare til å debutere med agility (ENDELIG etter 5 år med hund!!), og storkoser meg med det. :)

Kennelnavnet ble jo godkjent, så startet så smått å drømme om nr 4. Det er en ganske vanskelig prosess føler jeg, mye å tenke på og å ta hensyn til. Min rette kommer vel etterhvert. Foreløpig så kalles hun for Gneis - etter prinsesse Gneis i Donaldbladene. Om dette blir navnet når hun endelig kommer får vi se. ;) Jeg prøver ikke å stresse meg. For meg er det selvsagt viktig at hun har så mange gode kvaliteter som mulig, både eksteriørt og mentalt. Dessuten er jeg nå midt i bachelorskriving, hvilket selvfølgelig tar mye tid. Dette sammen med at Fant skal trenes og han ser ut til å bli bra, gjør at jeg tenker at neste sommer eller kanskje året etter vil være en fin tid. :)

  • Like 1
Skrevet

Dette sammen med at Fant skal trenes og han ser ut til å bli bra, gjør at jeg tenker at neste sommer eller kanskje året etter vil være en fin tid. :)

Da mener du trening i agility, eller har du oppdaga noe med ryggen hans som krever ekstra oppfølging "for å bli bra"?

Gneis er nydelig, og mtp at folk har 5-6 whippeten uten noe problem, så tipper jeg du fint kan ha tre + Noma. :)

Skrevet

Da mener du trening i agility, eller har du oppdaga noe med ryggen hans som krever ekstra oppfølging "for å bli bra"?

Gneis er nydelig, og mtp at folk har 5-6 whippeten uten noe problem, så tipper jeg du fint kan ha tre + Noma. :)

Mener agilitytreningen ja. ;)

Han ser ut til å bli dyktig da, om det var et bedre ordvalg :ahappy:

Ikke sant, vi håper på det og jeg tror selv at det vil gå greit. Whippetene mine er jo ganske aktive for å være whippets, så det er selvfølgelig noe jeg bør ha i bakhodet. En fra litt roligere linjer kan kanskje være noe denne gangen :ahappy:

  • Like 1
  • 3 months later...
Skrevet

Venter familieforøkelse!

Mens Gneis venter på seg, så har jeg nå bestilt meg to rottejenter. Har ikke hatt rotter siden 2007/2008, så gleder meg til å få to stk inn i huset igjen.

Her er Kebab som jeg hadde før, ilag med 3 andre rottejenter; Bjarthilde, Pita og Tortilla. Pita kjøpte jeg og ei venninne (som jeg bodde med den tiden) i en dyrebutikk, og da var hun drektig. Hun fikk 13 unger. Vi beholdt da Tortilla. Tiden med rotteungene var helt fantastisk (og altfor kort!!).

post-11727-0-49782600-1422007029.jpg

De jeg venter nå er fra private og de kommer til å være "helt ferske", så satser på å få et par som blir som små hunder. ^_^

  • Like 1
  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Som sagt, få en instruktør til å komme hjem til deg og se situasjonene og få hjelp til et opplegg. Dette er en hund som trenger konsekvent gjennomgående trening og rammer i hverdagen. Men få utelukket først at det ikke er noe smerter eller andre ting som påvirker adferden også.
    • Men når jeg skiller dem så biter hun meg. Hun blir helt vill i blikket og i kroppen og alt. De kan aldri være alene sammen. Jeg kan heller ikke la hun være på ett rom og jeg ber hun bli når den andre er på andre siden av døra. Da løper hun og biter meg i bånda. Eller i armen. 
    • Jeg har kjøpt nye håndklær, nytt sengetøy, nødklær og et par mer brukbare klespakker fra Finn, men mange av de såkalt berikede klærne er helt unike og har høy affeksjonsverdi. Bl.a. den nevnte singletten, som var det første fairtrade sertifiserte plagget jeg fant. Original Max Havelaar, fra før de byttet navn til Fairtrade. Den kostet omtrent 250 kr for tjue år siden og har trofast holdt stand gjennom hver eneste sommer siden. Med alt arbeidet jeg har lagt ned i den nå, så er Gucci fast fashion for tacky træsh hoes til sammenlikning.  Fordi jeg har vært en så etisk bevisst shopper og bygget en garderobe jeg kunne gå moralsk rakrygget i, så er det ikke bare, bare for meg å handle nytt. Favorittbutikken Libe er nedlagt, og jeg liker ikke kolleksjonene de gode merkene (som Komodo og Monkee Genes) har for øyeblikket. Nudie har heldigvis jeans jeg liker, men utover dem ser det svart ut. Derfor velger jeg redde det som reddes kan.  Alt av ulltøy må byttes fordi proteinfibre går bokstavelig talt i oppløsning i høy pH. Ikke bare undertøy som ikke er så farlig hvordan ser ut, men affeksjonsverdi Komodo blazer, kåpe, skjerf og lue, kjole, skjørt og flere bukser. Det er virkelig en smerte å vente på plagg jeg vil ha fra de merkene jeg liker. Trendene for tiden faller ikke i smak. Nøstebarn har fortsatt de samme plaggene de alltid har hatt, men er selvsagt utsolgt for de riktige fargene.  Jeg drar det antakelig så langt at jeg demonterer en jakke vevd og sydd i Sverige, fra et svensk merke som gikk konkurs og ikke lenger tilbyr noe nytt, for å unngå skade elgskinnet på utsiden mens jeg renser innsiden.  ..ikledd pølsedrakt fra Biltema, fordi jeg ikke hadde nevneverdig lyst til å legge penger i kassa til noen såkalt grønn butikk da jeg trengte emergency beskyttelse mot klima etter den fanatiske grønnskallen fra den sekterisk klorofyllkommunistiske kloakken av ruspsykotisk økolååågiske fotsoldater fra MDG beriket både garderoben min og miljøet med det ufortynnede insektsmiddelet sitt. Biltema klær med pølsemotiv på var det mest aggressive motsvaret jeg kunne finne som traumeterapi. Made in China av helt ny polyester, fraktet fossilt fra andre siden av planeten og med bilder av svinekjøtt på. Jeg slo til og det føltes bra.     
    • Er det ikke bedre å kaste klærne og kjøpe nye, det burde dekkes av innboforsikringen? Litt jobb, men føles tryggere likevel?
    • Det hjelper også å legge den i glovarmt vann etter vask, for å drepe mikroorganismene før du tørker den hurtig et varmt sted med god ventilasjon. De formerer seg lett under tørkeprosessen om du ikke har kverket dem skikkelig. Vaskemiddel hjelper bare med å få hardføre mikroorganismer delvis ut av stoffet, det dreper dem ikke, mange blir sittende igjen, og vannet i maskinen holder ikke 60° lenge nok. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...