Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 328
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Da var parringen i boks! Tre kjappe, lette parringer på like mange dager. Zaiko var en perfekt gentleman, og oppførte seg som om han hadde lang erfaring, og ikke var en førstegangs parrende hannhund.

Endelig er valget tatt, og jeg kan presentere kombinasjonen som planlegges. Foreløpig er løpetiden et stykke unna, men tiden går fort og jeg liker å være ute i god tid og å ha kontroll Mamman ti

Løpetiden startet forrige uke, og i morgen reiser vil til skåne for en date eller flere

Skrevet

Så hyggelig, Inga! Gratulerer, gleder meg til å følge, er mulig jeg må komme på besøk som sagt, klarer ikke å slippe tanken på mudi helt...

Og @Castella - her er det vel ingen grunn til å holde seg vekke? :)

Takk:) Det er bare hyggelig med besøk , bare å komme :)

  • Like 1
Skrevet

Det er jo nesten det samme som de langhåra greiene mannen vil ha da? :P

Sent from my iPhone using Tapatalk

Nja... Ikke helt :) Og desverre finnes det ikke blue merle pulier. Eller vakre Pulier. Seriøst, det finnes ikke en PEN puli. Søte ja, på samme måte som mopper er søte kanskje. ..

Skrevet

ÅÅååå! Bra man nylig har fått seg valp :santa-smiley-ho-ho-ho: Anya er seriøst den vakreste mudien jeg noen sinne har sett (har jo bare sett bilder og videoer men tviler ikke på hun er like vakker i virkeligheten!!!)

Skrevet

Det er jo nesten det samme som de langhåra greiene mannen vil ha da? :P

Sent from my iPhone using Tapatalk

Nå synes jeg du tok liiiitt hardt i :P De er fra samme land da :P

Det skulle vært forbudt å ha kull på sånne skjønnheter :aww: Jeg er så svak så svak for den fargen...

Takk:)

ÅÅååå! Bra man nylig har fått seg valp :santa-smiley-ho-ho-ho: Anya er seriøst den vakreste mudien jeg noen sinne har sett (har jo bare sett bilder og videoer men tviler ikke på hun er like vakker i virkeligheten!!)

Takk :) Og ja, hun er nettopp det, like vakker om ikke vakrere :wub:

Skrevet

Nå synes jeg du tok liiiitt hardt i :P De er fra samme land da :P

Takk:)

Takk :) Og ja, hun er nettopp det, like vakker om ikke vakrere :wub:

Pff.. Her prøver jeg å gi henne gode argumenter overfor gubben og så er INGEN enige!! :o

Sent from my iPhone using Tapatalk

Skrevet

Pff.. Her prøver jeg å gi henne gode argumenter overfor gubben og så er INGEN enige! :o

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ha ha, sorry :D , men om man har en forkjærlighet for snorer så er jo mudien et stykke unna. :P

Fellesbetegnelsen er jo plumdier. Ergo man kan påstå at det er nesten samme rase. :aww:

:D Fant du på det nå??? :blink::D:frantics:

Skrevet

DSC_0057.JPG
Bilde tatt i dag
Synes ikke man kan se noe på henne ennå. Men hun er strammere i buken en vanlig, og har økt en cm siden første måling.
Ellers er hun i storform :heart:

  • Like 5
Skrevet

Ha ha, sorry :D , men om man har en forkjærlighet for snorer så er jo mudien et stykke unna. :P

:D Fant du på det nå??? :blink::D:frantics:

Snorer, krøller, what ever. Alle vet jo at menn aldri ser om folk har klippet seg uansett, så han ser nok ikke helt forskjellen. :aww:

Det er fra en oppsamlingsring en gang. Hvor ringsekretæren stokket litt om på mudi, puli og pumi, og sa mye rart. Og til slutt så bare sa hun "Plumdier, kom her!". :lol:

  • Like 4
Skrevet

Snorer, krøller, what ever. Alle vet jo at menn aldri ser om folk har klippet seg uansett, så han ser nok ikke helt forskjellen. :aww:

Det er fra en oppsamlingsring en gang. Hvor ringsekretæren stokket litt om på mudi, puli og pumi, og sa mye rart. Og til slutt så bare sa hun "Plumdier, kom her!". :lol:

Ha ha, ja. Å skulle si dem fort kan slå krøll på tungen på de fleste. Og generelt så mikses jo navnene om hverandre og hvermansen klarer ikke å skille på hvem som er hvem selv om ingen av dem er spesielt like uteendemessig.

Skrevet

Gratulerer med kommende dragebabyer :D

Navneforslag!

Alle heter Sigerdrivas Drake ...
Da får du både bokstaven D og tema på D :D

Nidhogg (i norrøn mytologi ligger dragen Nidhogg og gnager på verdenstreet Yggdrasils røtter.)

Smaug (J.R.R. Tolkien har drager i sine historier, for eksempel dragen Smaug som vokter en stor skatt i historien om Hobbiten.)

Katla (i Brødrene Løvehjerte)

Norbert (I Harry Potter og De vises stein prøver Gygrid å oppfostre en norsk kamrygg, som han kaller Norbert.)

Safira ( I Christopher Paolinis' Arven-trilogi har drager som en stor del av handlingene)

Midgardsormen ((norrønt Miðgarðsormr) i den norrøne mytologien er den enorme ormen som omkranser menneskenes verden (Midgard).)

Fåvne ( (norrønt Fáfnir eller Faðmir) er en voldsom drage eller slange fra norrøn mytologi)

Smerg (i "Den uendelige historien" finner Bastian opp en drage, Smerg, for at Hynech kan beseire dragen for å vinne sin elskedes hånd)

Fuchur (Michael Ende tar i bruk den kinesiske formen av dragen. En lang slange med et par små vinger som flyr rundt i luften. Mye tynnere og fredeligere enn våre nord-europeiske drager.)

Thorn (Thorn is the red male dragon bound to Murtagh.)

Fírnen

Inheritance Paolini[A 5] A green, young, and kind dragon who has Arya as his rider

Falkor

The Neverending Story A Luckdragon and friend of Atreyu and Bastian. He is the only luckdragon to appear, although five others are mentioned in passing. he has an elongated, winged body and many white scales and hairs on the length of his body that can appear pink. The form of his head is described less precisely, though his eyes are mentioned as being the color of rubies. Falkor has distinctive canine features.

Pyre

Mystic Knights of Tir Na Nog An ancient Dragon associated with the Mystic Knight of Fire. At first unwilling to tolerate any human presence, he soon comes to admire Rohan, and later recognizes the Knight as Draganta, the legendary hero. Fiercely the rival of Tyrune the Hydra. Pyre wears a gemmed cuirass, through which he presumably makes contact with his rider's Dragon's Breath Dagger. His likeness is worked into the Mystic Knights armor.

Fafnir

Thor #134
(Nov. 1966) Fafnir is first encountered in the guise of an old man by the warrior Volstagg, who with his companions is currently exploring the ruined realm of Nastrond, an extradimensional realm on the continent of Asgard. Fafnir explains he was the King of Nastrond, and that the King of the Norse Gods,Odin, destroyed Nastrond due to the evil nature of its people. Fafnir himself was left to die in a ruined wasteland, but survives by drinking from a pool of water with magical properties. The water, however, transforms Fafnir into a massive dragon. Knowing that Volstagg and his allies were sent by Odin, Fafnir uses the power of illusion and intends to devour the Asgardians. Odin's son Thor, however, defeats Fafnir by driving the dragon into a chasmusing his lightning, after which he frees Volstagg.[1]

  • Like 5
Skrevet

Nå skulle jeg lagt inn nyt bilde av Anya her, 6 uker drektig. Men det er noe pcen min ikke liker med hundesonen, så den nekter å gå videre om jeg prøver å legge ut linker eller bilder...
Hun er i allefall ikke spesielt stor, hun er 45,5 cm rundt det tynneste på buken, 2,5cm mer enn ved 3uker.
Jeg må gå tilbake i bloggen min for 2 år siden for å se om hun var større da...

Skrevet

Takk JeanetteH :flowers:

Skjønner ikke hva som skjer med dataen, får ikke lov til å quote heller :icon_cry:

Hunden ser bra ut da, nesten litt for bra! :blink:

:lol: Men er hun ikke bedre trent nå enn sist drektighet også?

Talli er feks umulig å kjenne valper på selv av veterinæren pga alt for god bukmuskaltur (veterinæren klaget med ironi i stemmen ;) )

Bilde av Talli 6 uker drektig, hun bærer de så høyt at UL har problemer med å finne valpene for de ligger nesten bak ribbena. Dette er hennes andre drektighet med 6 valper. Selv trodde jeg det var 2-3 til røntgen, det trodde veterinæren også :lol:

393845_10151246183970072_1884974303_n.jp

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Har hatt tispe med løpetid før, men dette er en ny opplevelse. Frøkna er 2 år, og har sin 4. løpetid nå. Og det er en helt annen opplevelse enn hennes tidligere løpetider, og andre tisper i heimen. De to andre løpetidene hennes har vært rolige, hun har vært nedstemt, men ellers ikke noe spesielt. Vi er på dag 9-10, og den litt triste hunden som har hengt med hodet i et par uker, har plutselig et stort,litt manisk glis, hun jukker på beina våre, og også på ryggen min da jeg skulle fyre i ovnen før i dag. Hun piper og synger,sutrer og er som en klistremerke på oss både dag og natt. Jeg antar vi er inne i stådagene. På tur tisser hun hele tiden,mens hun løfter beinet høyt, og tisser gjerne på gjerder og annet som stikker ut.(Hun får ikke lov til det) Vi har ei annen tispe i huset uten løpetid, men hun oppførte seg aldri slik da hun hadde løpetid, ikke en annen tispe vi hadde heller, så dette er jo en interessant opplevelse! Den andre tispa vår er nesten 10 år eldre, og ser ut som om hun tenker sitt om småen som er heelt smårar om dagen🤭 Jeg ser for meg at min lille neppe er den eneste som blir litt spesiell på denne tiden,hører gjerne om flere!
    • Det høres utrolig slitsomt ut, og dere har prøvd det meste jeg ville anbefalt. Både cocker spaniel og puddel er jo raser som kan ha en del lyd, og ved å kombinere dem med litt ulike forutsetnigner så kan det rett og slett være genetikk, og dermed veldig lite å gjøre noe med.  Jeg går ut fra at han også er sjekket hos veterinær og at stoff- og hormonnivåer er noenlunde normale? Antar dere også har prøvd Adaptil og lignende? Er det like ille om det f.eks. står på radio i bakgrunnen? Har dere prøvd å enten redusere mengden aktivitet betraktelig over en periode, eller å endre balansen mellom mental og fysisk aktivitet annerledes? Det er ikke alltid at mer aktivisering er løsningen, for noen er det også mindre. Er han kastrert? Det er ikke noe som anebfales som en første løsning, men for meg høres det ut som dere har prøvd det meste annet av profesjonell hjelp. Hvis han ellers er trygg og velfungerende ift. sosiale situasjoner med folk og andre hunder, så ville jeg forsøkt evt. kjemisk først for å se hvordan det går.  
    • Hei. Jeg har en cockapoo gutt på 5 år som har noen «problemer» som vi sliter med. Helt siden var liten har han hatt et skikkelig stort varsler innstinkt som har blitt værre med årene. Han varsler på hver minste ting som skjer utenfor huset (av og til inne), og sliter veldig med å roe seg ned igjen. Han varsler på naboer som smeller med bildører, folk utenfor i gata som snakker, hunder som bjeffer, tuting, folk som går forbi vindu, katter i hagen, lillebror som løper inne, om vi bruker høy stemme osv osv. Det siste året har han også av og til begynt å varsle at vi åpner ytterdøra, eller at vi bare sier så lite som «hei» i en telefonsamtale fordi han tror det kommer noen. Ringeklokka og banking på vindu/dør er også veldig vanskelig, og han stopper ikke å bjeffe før han får se hvem som kommer og får hilse. Hvis vi stenger han inne på et annet rom bjeffer han enda mer og slutter ikke. Det er værst på kvelden, ofte etter vi har gått lang tur. Han klarer ikke roe seg, og ligger ofte i flere timer å bare knurrer og bjeffer på ting vi ikke hører eller ser. Dette har også gjort han har har en forferdelig av-knapp fordi han alltid ligger på vakt. Selv etter flere år med konstruktiv rotrening hver dag, skal det mye til for at han går å legger seg av seg selv på kvelden. Vi har prøvd ekstremt mange måter å trene dette vekk, uten at noe har hatt noe innvirkning. Vi har snakket med veldig mange hundetrenere, hatt besøk av adferdskonsulent og prøvd stressreduserende tilskudd i maten. Vi har prøvd alt fra desenstering på lyder, ignorering, sladretrening, klikkertrening, sende han på plassen sin, sende han på et annet rom til han roer seg ned, vært streng, søksaktiviteter for å distrahere han og ros og kos når han roer seg. Det begynner virkelig å bli et problem, da det er stressende for oss, men ikke minst for hunden.    Han syns også det er vanskelig å roe seg når vi får besøk. Vi vet at dette ikke grunner i redsel fordi han vil rett opp på fanget til besøket og ha kos, men vi merker også at han stresser mye mer. Det er absolutt ikke noe vondt i han, og han ELSKER andre mennesker (vil helst hilse på alle), men vi merker at varsler innstinktet tar overhånd i hverdagen og gjør det vanskelig for han. Det skal også sies at han er verdens beste hund å ha med på tur og bjeffer aldri da, men med en gang han kommer inn inntar han rollen som vokter uansett om vi er i vårt eget hus eller et annet.    Sånn at det er sagt så vet vi også at problemene ikke skyldes for lite aktivisering da vi driver med hundesport og har en veldig aktiv livsstil sammen.    Vi er ganske rådville nå og begynner å bli rimelig lei av at vi sjelden får mer enn 10-30 min stillhet av gangen. Sliter også på oss mentalt da vi prøver så veldig hardt uten at vi får noe resultat. Heller ikke gøy å få besøk eller kommentarer om at vi ikke har trent hunden vår, når det er det jeg bruker største delen av tiden min på. Veldig usikker hva problemene bunner i, men virker som han har hatt et høyt stressnivå hele livet.    Noen som har erfaring med dette og har tips for å gjøre hverdagen litt enklere?
    • Det krysser vi også fingrene for. For akkurat nå er vi tidvis ganske slitne her hjemme🤪
    • Jeg er i prinsippet enig i at det er tidlig med løping og sykling, samtidig som jeg som sagt tror det ligger noe i balansen mellom fysisk og mental aktivisering her. Han er definitivt en ekstra utfordring i forhold til normalt, og jeg tipper det vil gå seg til med alderen, men det betyr jo ikke at det ikke bør jobbes med i mellom tiden. Håper dere finner nøkkelen etterhvert!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...