Gå til innhold
Hundesonen.no

  

153 stemmer

  1. 1.

    • Januar
      21
    • Februar
      22
    • Mars
      23
    • April
      27
    • Mai
      34
    • Juni
      25
    • Juli
      14
    • August
      21
    • September
      14
    • Oktober
      22
    • November
      18
    • Desember
      22
    • Ukjent
      3


Recommended Posts

  • Svar 77
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Casper er en fisk

Juni.

Jeg har høst-jenter, jeg. Fordelen er at jeg har fått valp når båndtvangen er over.

Skrevet

Av de hundene jeg/vi har/ har hatt har de vært født i desember, april, februar, april, september, januar, februar, november, mars, mai, november og mars. Ikke noe spesielt til mønster med andre ord. De kullene jeg har hatt er født i april, januar, november, oktober, mars, juli, mars og juni. Tispene mine løper med 6-8 mnds. mellomrom, så det er liksom ikke bare bare å planlegge at de skal løpe sånn at valpene kan leveres til sommerferien :P

  • 1 month later...
Skrevet

Med 140 stemmer så langt, ser det ut til å vere ein klar tendens: Det blir født kvalpar jamnt over heile året ;) .

Laffen er fødd 20. desember.

Skrevet

Min første hund ble fødd 15 Oktober og min andre hund ble fødd 16 Mars.
Min første hund het Nico Akilles, til daglig kalla Nico. Ble bare 1 år og ca 6 mnd.
Min andre hund heiter Santo Alex, til daglig kalla Santo. Han blir 6 år no om 8 dagar.

Skrevet

Februar og August :)

April var perfekt måned å få valpen hjem. Vi hadde litt tid før det ble full sommer, valpen ble vant til vann med en gang, og hadde mange måneder på å bade og lære seg å svømme.
Var forsåvidt greit med oktober også, men slitsomt å gå inn og ut med en valp som må tisse når det begynner å bli så kaldt.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Håper på det. Behandler er iallefall positiv, jeg blir litt negativ merker jeg basert på tidligere erfaring. Men det er positivt at hun ikke halter eller noe sånt og tilsynelatende bygger fin og jevn muskulatur og ifølge behandler er myk og fin med god bevegelsesfrihet i ledd. 
    • Artig med rykk-og-napp-voksing😬 Håper vondt'er er forbigående🤞
    • Zelda vokser som ugress, dessverre i så stor grad at hun har litt problemer med muskulære spenninger (håper iallefall det er alt det er), men vi koser oss masse og hun utvikler seg fint tross alt og litt enkel behandling holder ting i sjakk. Gleder meg dog til hun ser litt penere og mer balansert ut, så fort fronten tar igjen bakparten så skyter bakparten fart igjen og vokser 5 cm "over natten".  Og håper hun ikke blir alt for stor. 🙈 Håper på mange fine valpevennlige turer ila høsten,  har så smått begynt å trene litt, lærer utrolig fort, men merker godt at det ikke er en rase som er avlet for bruk lenger. Iallefall ikke særlig målrettet. Men det bor en del i henne så tipper det blir en gøyal hund å trene på sikt når man bare får kanalisert det litt bedre.   
    • Det er hundrevis av hunderaser, så det er litt av en jobb å liste alle. I prinsippet er kanskje myndene de mest krevende fordi de er selvstendige, egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Men det er også individuelt.
    • Hvilke hunderaser er vanskeligst å ha løse utenom båndtvangen? Sikkert de med mye jakt. Men hvilke?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...