Gå til innhold
Hundesonen.no

Film/serier/dokumentarer - hund, friluft, villmark


Recommended Posts

Skrevet

Holder på å laste ned Iditarod-serien fra 2008, Toughest Race on Earth. Har sett alt av Lars Monsen. Elsker Herzog sin film om pelsjegere i Sibir, Happy People: A Year in the Taiga. Så også en fin kanadisk film i høst, Le dernier trappeur. Filmene til Dick Proenneke, som bodde 30 år alene i Alaska, Alone in the Wilderness, er også veldig fine.

Tips til lignende ting? Filmer, serier, eller dokumentarer?

EDIT: Tar gjerne imot tips til spillefilmer á la de på denne listen: http://www.imdb.com/list/HDJbqLuRcj8/

  • Like 1
Skrevet

Vi så en som het "The Alaska experiment" som er tre eller fire forskjellige par/små grupper på tre som blir sendt til hvert sitt sted i Alaska og må overleve der i to eller tre måneder. Det er såklart tv-crew der men de får ingen hjelp og må jakte maten sin selv osv. Jeg syns hvertfall det var et interessant show og vi likte å se på hvor hjelpesløse man plutselig blir i naturen.

Tror de har hatt lignende serier også hvor de ble sendt til andre destinasjoner, f. eks jungel. Du kan jo se om du finner det streamet noe sted om du syns det høres interessant ut :) .

http://www.tv.com/shows/the-alaska-experiment/

  • Like 1
Skrevet

Er vel Sean Penn som har laget Into the Wild. Fin film.

Herzog har en del lignende ting, både spillefilmer og dokumentarer. Stod blant annet for Grizzly Man, en spesiell film.

Skrevet

Into the wild, er ikke det den skikkelig pretensiøse filmen med han som skulle være så friiiiika fri også daua han? Så den en gang, satt bare og irriterte meg over for en pretentious ass-bag han duden var :lol:

Skrevet
Er vel Sean Penn som har laget Into the Wild. Fin film.

Herzog har en del lignende ting, både spillefilmer og dokumentarer. Stod blant annet for Grizzly Man, en spesiell film.

Ah, sorry, jeg blanda de to filmene! Jeg har sett Grizzly Man, ikke den første.

Into the wild, er ikke det den skikkelig pretensiøse filmen med han som skulle være så friiiiika fri også daua han? Så den en gang, satt bare og irriterte meg over for en pretentious ass-bag han duden var :lol:

Jeg har alltid hatt lyst til å se filmen, jeg, men but you ain't paintin' a pretty picture... :P

Skrevet
Into the wild, er ikke det den skikkelig pretensiøse filmen med han som skulle være så friiiiika fri også daua han? Så den en gang, satt bare og irriterte meg over for en pretentious ass-bag han duden var :lol:

Sann historie er det også.

Skrevet

Satt på en fin film for litt siden, som jeg nå har sett ferdig. 180 grader sør. Klatring, surfing, og villmark. Tilbakelent, men samtidig reflektert, tar opp en del menneskets forhold til naturen, bevaring og konservering av villmark. Mye god musikk etter min smak.

Skrevet
Into the wild, er ikke det den skikkelig pretensiøse filmen med han som skulle være så friiiiika fri også daua han? Så den en gang, satt bare og irriterte meg over for en pretentious ass-bag han duden var :lol:

Haha, jeg har aldri gidda å se den nettopp fordi jeg har vært redd for dette. Er jo kjent med historien den er basert på, og kan jo ikke si at det frister så veldig. :P

Hermes: Iditiarod-serien, var den vanskelig å få ta i på nettet? Har ikke funnet den, men innser at det kan være min google-fu som er dårlig her.

Skrevet
Hermes: Iditiarod-serien, var den vanskelig å få ta i på nettet? Har ikke funnet den, men innser at det kan være min google-fu som er dårlig her.

Har ikke fått den ned, så ikke veldig enkelt, nei. Har funnet en torrent, men ingen som deler.

Skrevet
Har ikke fått den ned, så ikke veldig enkelt, nei. Har funnet en torrent, men ingen som deler.

Ja, da høres det ut som samme jeg prøvde på. Håpa du hadde funnet en som funka. :/

Skrevet

Haha, jeg har aldri gidda å se den nettopp fordi jeg har vært redd for dette. Er jo kjent med historien den er basert på, og kan jo ikke si at det frister så veldig. :P

Hermes: Iditiarod-serien, var den vanskelig å få ta i på nettet? Har ikke funnet den, men innser at det kan være min google-fu som er dårlig her.

Var visst en skriveleif, kanskje derfor du ikke fant Iditarod? Eller kasnkje dere heller ville laste ned, ikke streame? Kan se den på youtube viss den ikke skal nedlastes;-)

Skrevet

Det finnes mange hundefilmer jeg synes er bra!

Men er det er en jeg husker spesielt godt fra da jeg var liten, og det er Balto ! Mange år siden jeg har sett den nå, men dersom noen har barn, burde dere absolutt se den :)

(Prøvde å laste opp et bilde her, men det gikk ikke… Det er i hvert fall bare å Google "Balto" - så kan man se et tegnefilmcover under bilder)

Utover det er jeg stor fan av Animal Planet. Det går det jo ofte masse hundeprogrammer. Har sjekket tv guiden i dag, og det skal gå et program som heter: Alt om hunden. http://no.timefor.tv/i/1281360161000-alt-om-hunden-spesial.

Kunne jo være den er verdt å få med seg! :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
    • Kan også si at det er mellomstor hund i størrelse. Men man skal unngå helt hopp eller generelle store bevegelser uansett i starten vet jeg godt. Så da sperrer jeg av for sikkerhetsskyld heller enn så være for mye hauk så jeg også får beholdt roen samtidig som gitt ho omsorgen også roen ho trenger er planen da. Samtidig kan jeg si at ho er veldig sterk hund generelt psykisk også fysisk for så kun være mellomstor hund. Bevarer roen når trengs og når ikke trengs vet ho hva ho skal. Bare håper ho forstår legge seg bra for kroppen som nevnt og det er en av de siste tingene jeg er usikker på rundt dette etter operasjon. Ho har nok noen år til igjen asså, frisk som en fisk og aller første ting som noen gang skjedd ho som trengt oppmerksomhet fra veterinær dette mtp fysiske ting eller psykiske ting. Kun vaksiner ellers ho trengt.  
    • Snakket med veterinæren og fikk beskjed om så kun ha valpen bortreist i 7 dager i hvertfall var nok. Utenom det har jeg fått lite informasjon egentlig. De skal informere meg mere i morgen når jeg leverer ho der for operasjonen tidlig på morgenen. Jeg kommer sperre av inngang til sofaen også området foran sofaen helt ærlig bare uansett er planen også legge dyne så pledd i hunde sengene vi har rundt her så ho får komfort også kan lage sin egen om føler for det tenkte jeg. Men er usikker på om dyr generelt etter operasjon legger seg bra mtp der dem sydd bare og der er jeg litt usikker. Ho får body selvfølgelig. Og hvis ho så får en liten tisse ulykke eller gjør fra seg inne bryr ikke jeg meg noe om helt ærlig etter operasjon, da kan uhell skje tenker jeg sånn sett for det er trossalt fjerne livmor også fjerne svulst i 1 jur hvis ikke det er spredt mer enn de funnet da. De håpet det gikk over av seg selv men sist time for sjekk etter innbilt svangerskap fikk jeg time for operasjon temmelig fort så det har blitt noe bedre samtidig ikke borte så de tok avgjørelsen for operere. De tok ultralyd første gang også når sjekket så de er nok veldig nøye her tenker jeg og jeg har tillit til dem på dette også tillit til at hunden klarer seg nok bra. Men mer nervøs rundt dette med gode ligge plasser også gi ho riktig komfort så jeg driver på lager områder avsperret rundt eksempel sofaen og tenker jeg bare sover i sofaen med ho i hundesengen sin første natten eller nettene om så jeg asså for det gjør meg null så lenge jeg har oversikt også får fulgt med på at ho har komfortabelt litt når første døgnene. 
    • Hei! Høres lurt ut det du tenker synes jeg.Jeg har kastert 2 tisper (lukket livmorbetennelse til ei og veldig til innbildtnsvangerskap som gjorde at det ikke var noe særlig livskvalitet til nåhverenden hund.   Det er jo aldri noe moro når en hund må opereres men,heldigvis går det stort sett bra selv om det jo alltid er en risiko med det.   Til begge mine gikk operasjonen veldig fint. Selv med mye smertestillende er første døgnet etter operasjonen ikke noe særlig for hunden.    Etter det kom begge seg fint og vi slapp heldigvis noen komplikasjoner.Tok det med ro i 10 dager her.Selv om de var fryktelig fin form før 10 dager er det jo en stor operasjon så viktig med ro så såret gror. Mine er eller ikke vant til bur og vant til ligge hvor vil. Av seg selv så prøvde de ikke opp i sofa/seng den første dagen,dagene etterpå gikk det nå bra. Størrelse på hund spiller nok inn  om er lurt  hoppe opp i sofa/ seng jeg har gordon setter. Minder hund som hopper opp i sofa og seng er ikke nå lurt da. Dyrlegen har sikkert forklart at inkontinens er en mulig bivirkning av operasjonen?    Tenkte bare si at begge mine ble det kort  tid etter ( var 3 & 5 år da ble operert)    Jeg vet av mange kastrerte tisper ingen har blitt inkontinente så tror nok ikke det er så vanlig tenkte bare nevne det. Går på medisin mot det (Rinexin) som fungerer strålende nå er det faktisk 1.5 år siden siste uhell. Man vet selvsagt aldri når det skjer. Er under søvn/ hvile de tømmer seg helt ikke noe særlig for hunden oppleve det når de er så renslige.   Før startet på medisin for det gikk det så langt at var uhell flere ganger pr dag så det sier litt om hvor bra medisinen virker her. Masse lykke til hunden din med operasjonen & tiden etterpå så får vi håpe hun har mange gode år gjenn❤️
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...