Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hei alle sammen! Jeg har vært registrert i et par måneder nå, men ikke skrevet så mye enda. Jeg har mest vært en litt sånn ekkel og skummel stalker som har lest innleggene deres og sett på bildene deres. Jeg er iallefall en jente (dame?) på 24 fra Bergen.

Fikk meg en liten Boston Terrier tispe i begynnelsen av november etter jeg mistet omplasseringshuskyen min i sommer (litt på grunn av alderdom, mest på grunn av dårlig stell hos de som har hatt ham før). Jawa Ra'ti heter den lille bebisen, og jeg storkoser meg sammen med henne og alle de rare nykkene hun har. Dette er min første valp, så det er en spennende tid!

Alltid på jakt etter lekekamerater (og turkamerater når den tid kommer) til Jawa, så skrik ut om det er flere fra Bergen her!

IMG_8202_zps0d8bf79b.jpg

  • Like 10
Skrevet

Takk for varm velkomst! Kjekt at det finnes en del bergensere her inne! :D

Og jeg er absolutt ikke vanskelig å be når det gjelder flere bilder av søtnosen.

IMG_8054_zpsacb4ab10.jpg

IMG_8098_zpsaa2ba162.jpg

IMG_8075_zps8b3c89fc.jpg

woops! Hun er en spretten liten sak!

  • Like 3
Skrevet
Velkommen hit! :) Spesielt navn hun har, er det en betydning bak det?

Takk! Ikke noe mer betydning enn at matmor (meg!) er Star Wars nørd - Jawa'er er små, rare, lager rare lyder og stjeler ting. Syntes det passet bra for en liten boston-rakker. Ra'ti er et ord på språket deres, det er bare slengt på fordi jeg syntes det klinget så fint. Må jo være forberedt i tilfelle hun vokser opp til å bli elegant og fisefin dame, selv om jeg tviler ;D

Åååhåå Halloooo :wub:

Jeg har en mopsvalp på 6 Mnd, hun er gjeeerne med å leker! :)

Åh, ja! Vi vil gjerne leke med flere flatneser! :D

Skrevet

Mest på Landås, litt i Fyllingsdalen! Men Jawa er veldig flink å ta busser og innimellom har vi tilgang på bil. Hva med dere?

Skrevet

Takk alle sammen! :D

Fana, nesttun her! Skal sjekke om set er noe sted "påveien" vi kan møtes ;)

Gjør det!

Vi er ganske fleksible iallefall, kommer oss rundt omkring de fleste steder og har en samboer som er godt kjent rundt i fanaområdet. Om ikke du kommer på noen passende steder så kan det jo være han vet om et eller annet sted!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
    • Jeg har forresten prøvd å ha en kattunge i litt lukka kattebur. Ikke sånt hundebur med gitter. Men så at kattungen da ble stressa når hunden gikk på utsiden. Men skal prøve flere ganger.
    • Takk. Ja har prøvd med en hund avgangen. Men da blir det konsert ved siden av på de andre hundene. Men prøvd flere ganger. Har dog ikke prøvd å ha kattungene i bur med hund løse. Men er redd kattungene da blir utrygge hvis de ikke kan klatre høyt eller gjemme seg. Og at hunden da skal bjeffe på kattungene utenfra.
    • Har du forsøkt med bare en hund alene med en kattunge? Jeg har heller ingen erfaring med dette, men fra å introdusere miniatyr valp til voksen mellomstor hund. Det tok litt tid før de var gode venner. Jeg ser for meg at kanskje senior alene med en kattunge i fanget..? Samtidig øker det jo stress veldig om den andre holder konsert i rommet ved siden av.   Edit: Har du forsøkt kattungene i bur med hundene fri? Jeg husker det sjalusidrapet en rottweiler begikk på en toåring for noen år siden, hvor jeg er hellig overbevist om at måten de brukte buret på var en tungt medvirkende årsak. Når ungen kom på besøk ble hunden satt til side i bur i sitt eget hjem, i stua, mens mamsen dens ignorerte den og begikk kos og lek med ungen på gulvet og i sofaen rett foran den. Drapet ble begått en dag hunden var forvist til hagen mens ungen var inne med matmor og fikk forsyne seg selv fra fryseren midt i glaninga på hunden, hvorpå det bikket fullstendig over for den. Jeg tror ikke det var jakt, men ren sjalusi og ressursforsvar.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...