Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet
Jeg har pawtrekker, og i den perioden hvor jeg bare haddde en hund som kunne bruke den, så sto den i garasjen... Mine hunder er 27 kg, og trekker meg lett når de er to.

Er ikke Pawtrekker beregnet for flere enn en hund(2-4), og ikke så beregna for at man skal hjelpe til så mye selv? :)

Også er Kickbiken beregna på 1-2 hunder, og at man kan hjelpe det man vil selv :)

  • Svar 70
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg har kickbike.. Har ikke fått benyttet den så masse enda, da jeg kjøpte den i høst. Men det er dritmorsomt! Jeg har en hund jeg sykler med, som varierer mellom å trekke og vimse litt. Hun er en

Er folk redde for å få muskler på lår og rumpe eller? Kickbiken er jo SUPER sånnsett.. Det er mer trening til de tobeinte og, og et liker jeg.

Jeg får den lett inn i baksete på bilen. Bare å sprette av hjulet og snu styret. Sommerbutikken er billig å bra

Skrevet

Er folk redde for å få muskler på lår og rumpe eller? :D Kickbiken er jo SUPER sånnsett.. Det er mer trening til de tobeinte og, og et liker jeg.

  • Like 2
  • 3 weeks later...
Skrevet
Noen som vet hvordan kickbike'n er på vinterføre?

Det var veldig glatt og vått på en måte :P Så da bør det kanskje være godt grusa på den veien du skal gjøre.

Skrevet

Jeg derimot, fikk meg kickspark i høst. satte to hunder foran. og så livet passere i revy. Foretrekker foreløpig den vanlige sykkelen jeg altså. Men alt har vel med vanen å gjøre. så jeg kvitter meg ikke med kickbiken ennå

Skrevet
Hm... der det er bratt og humpete også?

Ja til en viss grad. Den har jo ikke så høy klarering, så du må følge litt med på hvor du kjører, men jeg har iallefall ingen problemer med å bruke den på kronglete stier i skogen, over røtter og sånn.

Skrevet
Jeg derimot, fikk meg kickspark i høst. satte to hunder foran. og så livet passere i revy. Foretrekker foreløpig den vanlige sykkelen jeg altså. Men alt har vel med vanen å gjøre. så jeg kvitter meg ikke med kickbiken ennå

Jeg tenker stadig at pawtrekker/kickbike må stå på ønskelisten min i fremtiden, men slike utsagn får meg til å bli en tanke skeptisk. Kanskje jeg bør holde meg til sykkel?

Samtidig har jeg hatt turer med 2x30 kg hund spent foran en slik en:

70183_m.jpg

Og det uten å se livet passere i revy. :P Så kanskje jeg bare er en riktig daredevil? :lol:

  • Like 1
Skrevet
Jeg tenker stadig at pawtrekker/kickbike må stå på ønskelisten min i fremtiden, men slike utsagn får meg til å bli en tanke skeptisk. Kanskje jeg bør holde meg til sykkel?

Samtidig har jeg hatt turer med 2x30 kg hund spent foran en slik en:

70183_m.jpg

Og det uten å se livet passere i revy. :P Så kanskje jeg bare er en riktig daredevil? :lol:

jepp! :) Om du syntes det gikk greit med den der, så går det fint med kickbike. kjøp dog SKIVEBREMSER.

Skrevet

Jeg bruker også sparkesykkel og hund masse. Riktignok bare 2 eller 3 x 5 kg hunder. Men så lenge det er flatt går det kjapt, mye kjappere en jeg klarer å sparke selv.

Kanskje kickbike hadde vært noe til turer her i nærmiljøet, nå som jeg har fått meg whippet :ahappy:

Skrevet
Jeg hadde aldri turt med sånn liten sparkesykkel :lol: den er jo 100x mer utrygg.

jepp! :) Om du syntes det gikk greit med den der, så går det fint med kickbike. kjøp dog SKIVEBREMSER.

Har gått kjempefint det, og jeg har tilbakelagt ganske mange kilometer på den med hundene altså. :lol: Har fått noen rare blikk ute på tur riktignok. :lol: Bremsen er nå rimelig slitt, og hjulene likeså, så nå sykler jeg istedenfor. :P I fremtiden har jeg tenkt å satse på noe litt stødigere, hehe.

Noen ganger lurer jeg på om ikke jeg burde skaffe meg husky. Å trekke med hundene er noe av det gøyeste vi gjør. :D

  • Like 1
Skrevet
Det var veldig glatt og vått på en måte :P Så da bør det kanskje være godt grusa på den veien du skal gjøre.

Det er jo grusvei jeg hovedsaklig kommer til å kjøre på. Men de er veldig flinke til å strø, så derfor er ikke spark noe godt alternativ :P

Skrevet

Jeg har kickbike, den cross max, og kjører mest i skogen på kronglete veier med mye røtter og steiner, og helt ærlig, jeg hadde aldri kobla hundene på sykkelen og lagt ut på samme turen! Med kickbiken kan jeg bare slenge ut et bein, så har jeg brått balansen igjen :) og jeg har en sånn metallstang foran, den bøyer seg hvis hunden går til siden, og generelt så liker jeg den godt :)

Og dere som lurer på om den funker på vinterføre; ikke prøv den på slaps hvertfall :P men her har vi bytta ut kickbiken med akebrett nå på vinterføret :)

  • 2 weeks later...
Skrevet

Jeg har og kikka litt på Kickbike i det siste. Melvin fikk prøve å trekke meg noen meter på ski sist vi var på fjellet, og han virkelig ELSKET å løpe foran og dra. Han løp ved siden av og venta på at jeg skulle hekte på han kjørestrikken igjen hele veien tilbake :lol:

MEN, for noen forferdelige priser! Jeg vil ha en jeg kan bruke på skogsveier, og ser at jeg da må opp i godt over 4000 kr. Hva med den som er beregna for barn og ungdom, er den fryktelig liten i forhold? Jeg er ikke så himla stor, men ikke kortvokst heller :P Den ligger jo på nesten halve prisen..

Skrevet

Jeg sikler på kickbike, men er litt skeptisk siden hundene mine ikke er sååå glad i å trekke. De holder lina stram, men det er egentlig det :P Må snart ha ny sykkel, men kanskje kickbike er like greit. Trim på meg er jo ikke dumt- hva er best trim- sykkel eller kickbike? Har mye bakker her, så ser for meg kickbike blir veeeldig slitsomt?

Jeg er jo så kort at så vidt jeg kan se er det kun freerider som er tilpasset noen under 160cm (evig ungdom både når det gjelder ski lengde og kickbike :lol: )

Edit: Den stanga fra Canis, er den så stiv at den vil holde seg rett om man henger ett flexi kobbel eller to på den?

Skrevet
Jeg er jo så kort at så vidt jeg kan se er det kun freerider som er tilpasset noen under 160cm

Så de andre modellene er for folk over 160cm? Jeg er såvidt over, så det kan hende at barne- og ungdomsmodellen kanskje passer bedre :P

Skulle gått an å prøvd de et sted!

Skrevet
Så de andre modellene er for folk over 160cm? Jeg er såvidt over, så det kan hende at barne- og ungdomsmodellen kanskje passer bedre :P

Skulle gått an å prøvd de et sted!

Tittet over de som det er inket til på første siden og ser at en til er beregnet for folk under 160. Den står fra 150cm og oppover. City G4 heter den. Men jeg har ikke helt behov for en by sykkel her oppe mellom bakkar og berg ;)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hei! Vi er en bachelor-gruppe fra Høgskolen i Østfold som skal utvikle en applikasjon for hundeeiere. 🐶 Målet med appen er å gi en bedre turopplevelse for deg og din hund, ved å gjøre det enklere og raskere å finne turstier som passer deres behov. Vi vil derfor stille hundeeiere noen spørsmål, og håper du vil ta deg tid til å svare på vår undersøkelse. Det vil ta rundt 3 minutter 😊 https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdBufjg3yT9ZUTtD9Qd1aG_mtBd6xKl91J0VVUJpInzE_nh-Q/viewform?usp=header
    • Har gått helt fint med tispen min, ho spiste andre dagen mer normalt og nå spiser ho som før igjen. Ho går veldig bra også er veldig aktiv nå både før også etter fjernet stingene så tror det er temmelig individuelt det der egentlig fra hund til hund. Tispen min har endelig lagt på seg mer igjen også etter operasjonen da ho gikk ned i vekt før operasjonen ettersom tilstanden så det begynner bli veldig bra 😊
    • Har nylig vært gjennom det samme med min tispe på snart 9 år. Hun var for det meste i sengen sin den første uken, så vi gå henne våtfor og vann ved sengen (hun nektet å spise tørrfor, så hun fikk vårfor i ca 10 dager). hun beveget seg litt mer etter 7 dager, men ble ikke seg selv før stingene ble tatt av
    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...