Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Gale siden sier Kjør Kjør til stevnet og sats på at de ikke har gått de før deg enda... :-P

Men jeg sitter i sofaen og spiser toast og skal straks ut og bompe schafere.

  • Svar 7k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Æsj! Mannen ringte og sa at de andre bydde 250 tusen over det han gav, og han dermed ikke kunne by mer på det. Han var litt lei seg, og spurte om jeg var skuffet. Jeg sa neida, for å ikke gjøre han me

Hunden min er HD-friiiiii! Resultatet B tikket inn på dogweb i dag

Nixepixen er pen hun!! BIR-valp i dag :D

Posted Images

Skrevet
Skjer, Lill?

Akkurat nå sitter jeg på jobb, har en liten pause, og gleder meg sånn at det kiler i magen. :D

Gleder deg til hva da? *spent*

Skrevet

I dag skal Nommen ut å spore, og jeg kjenner jeg er meget glad for det. :P Hun er litt mye akkurat nå rett og slett. :P

Ser forøvrig på Masterchef Australia sesong 3 her. Med tekst. Og det er tydelig at den som har teksta programmet ikke akkurat kan så mye mat. :P

Skrevet

Endelig uthvilt! Diggers! Snart playdate med IW og Marvel, men først skal jeg rydde litt.

Skjer, Lill? Akkurat nå sitter jeg på jobb, har en liten pause, og gleder meg sånn at det kiler i magen. :D
Til hvA? :) Sent from my GT-S5830 using Tapatalk 2
Skrevet

Oppe, hundene har fått en liten tur og mat etterpå, så nå har de lagt seg til i sofaen igjen. Jeg venter på foreldrene mine så project home makeover kan fortsette. Tapetsering i dag. Håper vi blir ferdig med hele rommet...

  • Like 1
Skrevet
Ser forøvrig på Masterchef Australia sesong 3 her. Med tekst. Og det er tydelig at den som har teksta programmet ikke akkurat kan så mye mat. :P

Det blir som en serie jeg ser hos ei venninne (hun tar opp tre episoder og så har vi minimarathon over middag og godis) der policedetective er oversatt med oppdagelsesbetjent.... Greitt nok at det er det det het på begynnelsen av 1900-tallet, men heter det faktisk etterforsker!

Skrevet
Det blir som en serie jeg ser hos ei venninne (hun tar opp tre episoder og så har vi minimarathon over middag og godis) der policedetective er oversatt med oppdagelsesbetjent.... Greitt nok at det er det det het på begynnelsen av 1900-tallet, men heter det faktisk etterforsker!

De burde henge litt med ja. :lol: Noe ser litt ut som google translate. Type en film som var hadde tale a la "My honey left me", og det ble oversatt med "Min honning venstre meg". :P

Vi er forøvrig hos min mor nå. Hun har et hus som er bra for karrakteren, og det er litt kaldt her når det ikke fyres i vedovnen. Og Noomi har ikke klødd en eneste gang! :D Så konklusjonen min er at dette handler omtrent bare om midd... Siden det er så stor forskjell etter temperaturer bl.a. Og jeg håper det holder seg kun med midd, for det kan jeg faktisk leve med merker jeg...

  • Like 2
Skrevet

Akkurat nå hører jeg på Sans Soleil av Miike Snow, deilig sang! Også lurer jeg på hva jeg skal gjøre i dag... Jeg er litt sliten og tiltaksløs foreløpig, men det kommer til å bli mange lange og kjedelige timer hvis jeg ikke finner på noe som helst. Det er helt nydelig vær ute, men noen langtur er jeg litt usikker på om jeg er i humør til i dag. :P Æh. Nei, jeg vet ikke. Hva skal jeg fylle denne dagen med, da?

Skrevet

Hundene og jeg har alene-hjemme-fest i hele dag og kveld - mannen er i utdrikningslag til broren sin. Nå er begge hundene luftet og jeg har vært en tur på butikken og handlet inn til lasagne jeg skal lage i kveld. Det luktet skikkelig skolebrød på butikken i dag og da tenkte jeg på Farfar og ble litt trist, for han døde i fjor. Han hadde vært syk lenge og var ikke seg selv de siste 4 årene han levde. Men da jeg var yngre og Farfar var seg selv så fikk vi alltid skolebrød når vi var på besøk. Farfar var så glad i skolebrød. Så jeg kjøpte et skolebrød og en lyngplante og kjørte på kirkegården og satte lyngplanten på graven og spiste skolebrød mens jeg snakket litt med ham og fortalte ham at han i hele mitt liv har vært verdens beste Farfar. Nå er jeg ikke trist lenger og skal ta meg et glass cola og se en film på Netflix :)

  • Like 6
Skrevet

Endelig er PC'en her :) Deilig å endelig få redigert litt bilder og slik! Tilogmed fått blogget fra MyDog!

Kanskje jeg tilogmed tar turen ut idag og knipser litt, er jo så fin sol ute!

Skrevet
Haha, det har blitt litt endring i planene, sånn helt plutselig, og det blir ikke rottweiler, jeg har gått for noe litt mindre. Mer info og bilder kommer når jeg er hjemme! :D :D

God tur! Lov å spam oss med bilder i løpet av kvelden da! :)

Skrevet
Hvorfor må ting skje når jeg er alene hjemme?!?! Gah.

Næmmen? Hva skjer?

Her er stressmonsteret tilbake. :cry: Hun var fullstendig tapt for all fornuft i går kveld... Heldigvis roa hun seg da hun fikk ligge på meg i natt. Tannpina er verre enn noen sinne, men heldigvis ikke verre enn at paracet tar det mest - så jeg må tilbake til tannlegen på mandag og finne ut om vi tok feil tann eller om jeg må rotfylle *dø litt* Oooooog tom for fine pillene mine, var inne hos svigers og spurte om han kunne kjøpe til meg om de skal avgårde - det kan han, om de skal. Hvis ikke så får jeg en slitsom helg.

Skrevet

Våknet i dag tidlig av en spyende Kamar. Orket ikke stå opp å fjerne det. Stod opp noen timer seinere, sambo tok spyet og trodde han hadde spydd opp tarmene sine. :lol: Etter en nærmere kikk, så hadde han bare spist rottehalen. Og litt Pøbelpels. Yummy.

Skrevet
Næmmen? Hva skjer?

Her er stressmonsteret tilbake. :cry: Hun var fullstendig tapt for all fornuft i går kveld... Heldigvis roa hun seg da hun fikk ligge på meg i natt. Tannpina er verre enn noen sinne, men heldigvis ikke verre enn at paracet tar det mest - så jeg må tilbake til tannlegen på mandag og finne ut om vi tok feil tann eller om jeg må rotfylle *dø litt* Oooooog tom for fine pillene mine, var inne hos svigers og spurte om han kunne kjøpe til meg om de skal avgårde - det kan han, om de skal. Hvis ikke så får jeg en slitsom helg.

Neida ikke noe krisefarlig, men ene dypfryseren har sluttet å fungere. Ikke sånn kjempefarlig og jeg fikk reddet det lille som var der, men utrolig megakjipt for jeg skulle hente slakteavfall hos gråtass idag og innmari synd å gå glipp av den muligheten :( Også er selvsagt ikke Lars her til å fikse det :P Føltes bare litt verre ut på morgen idag, jeg sover så dårlig "alene" også (Så mye som 3 hunder på soverommet kan være "alene" :P ) og savner barnet mitt så alt ble litt mye.

:hug: til Kahlo, tannverk er noe av det verste som finnes!! Håper svigers kan kjøre deg inn :)

Skrevet
:cry: Hadde en helt forferdelig drøm! Våkna innimellom, men den bare fortsatte når jeg sovna igjen! Handla om at vi skulle flytte inn i et rekkehus, som det spøkte noe helt hemningsløst i. Det skjedde så mye, og det var så skummelt :cry:
Skrevet

Noen som har noen fine HD/AA bilder? Jeg trenger noen til en annonse så fort som mulig, og hadde blitt suuuperglad for å få tilsendt noen på mail :) Mailen min er bhaukanes at hotmail.com

Skrevet

Asti ligger straks ute på finn.no. Dusten synes Doffen var veldig rotete og fortjente å bli satt litt på plass. Dessverre ble det ett sår ved øyet. Nå krysser jeg bare fingrene for at AnetteH slipper å dra til veterinæren med han. Stakkars Doffen, Uta å synes han fortjente litt napping og Nix bestemte seg for at AnetteH var hennes... Herregud for en "tur" *ler* En ting er sikkert, neste gang er det kun Uta som får være med ut med han! Han fortjener ikke schæferregler bare fordi han er så himla glad! Sånn da har jeg sladret på mine egne hunder og jeg håper Doffen ikke har varige men etter dette :(

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det er helst jeg som tar ansvar for fôr, tur og trening. Siden jeg jobber langvakter har jeg jo også mye fritid, så det blir veldig naturlig at jeg har hovedansvaret. Men skal prøve å få de andre i huset til å ta i mer.  Begynne med å få en av de andre i huset til å ta han ut når jeg kommer hjem, slik som du foreslår 👍
    • Har god erfaring med Baggen softbelt. Ser de har det hos Troll. Det kan oppleves som litt klumpete for jogging, men til gåtur er det supert. Vet ikke hva du tenker om frontfestet der men jeg har ikke opplevd problemer med det.  Jeg liker spesielt at dempingen er i selve beltet så jeg kan bruke det båndet jeg vil. Ikke alltid så praktisk med strikkbånd. 
    • Kan noen andre ta ham med ut når du kommer hjem?  Altså, når du kommer hjem, ignorere ham til du har fått tatt av deg og satt deg ned. Om han så begynner å mase om å få komme ut, at noen andre tar ham med ut litt. Det kan nok ta en del tid å snu denne adferden.  Det har jo også mye å si hvem som fôrer, går tur og trener med en hund. Gjør du det meste der, eller varierer det? Kan noen andre ta mer ansvar? 
    • Jeg har litt utfordringer med whippet hannen min på 5 år. Det er veldig tydelig at jeg er hovedmennesket til hunden, han søker til meg, det er meg han blir mest glad når kommer hjem men det er også meg han maser mest på. Jeg jobber langvakter, og når jeg er på jobb så er hunden helt rolig. De andre i huset forteller at han ligger å slapper av og er rolig og snill stort sett hele dagen. Når jeg kommer hjem blir han jo veldig glad for at jeg kommer, men jeg får nesten ikke satt meg ned før han  begynner med klynking/gråting og skal ha meg med ut - jeg tar han da som regel med meg ut, selv om de hjemme forteller at det ikke er lenge siden han var ute. Etter vi har vært ute, så kan gjerne klynkingen fortsette litt, og det kan til tider også være klynking på natten. Akkurat nå er vi i en ekstra tøff periode, da det er løpetid på byggefeltet og hannhunden har det veldig tøft, han spiser nesten ikke og sover ikke - noe som igjen gjør at jeg heller ikke sover, for jeg må være med han for at han ikke skal holde hele huset våkent om natten. Jeg har tilbrakt nettene på et rom med han i bånd og med hørselvern på for å få sove. Jeg begynner å bli rimelig desperat 🙈😭 Jeg har avtale med dyrlege om å prøve ut kjemisk kastrasjon, slik at vi kanskje kan slippe dette igjen. Men jeg er også redd for at han skal reagere dårlig på det - at han kanskje blir mer klynkende og "masete". I kveld når jeg kom hjem fra jobb så har jeg ignorert hunden, jeg har vært ute med han, men ikke "snakket" til han eller anerkjent han på annet vis, det føles ikke bra men tenker kanskje at det er noe jeg bør gjøre i en periode? Er dette helt feil tenkt av meg? Noen som har råd og veiledning for å kanskje få en litt mer selvstendig hund når også jeg er hjemme?
    • Bare det at noen har tenkt tanken er for meg helt på trynet. Og det er en herlig ironi i at de ikke tester produktene sine på dyr, men selger til dem... Hjelpes, hvem er disse folka😄
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...