Gå til innhold
Hundesonen.no

Furry Paws - hundeoppdrett- og treningsspill


Recommended Posts

Skrevet

Siden jeg fortsatt ikke har satt meg helt inn i dette har jeg en del spørsmål :P

Hvis man får et kull som ser slikt ut:

EGEE 17HH 1hh lala

EEEE 17HH

EEEE 16HH 4xstm

EEEE 18HH

EEEE 17HH 4xstm

EEGE 15HH 1hh lala 4xstm

Hvem velger man å beholde? Hvem er best?

Velger man kun EEEE og antall HH, eller kan man fire litt på kravene for å få med lala?

Og hva er egentlig greia med 4xstm, hvor "viktig" eller bra er det?

  • Svar 4.8k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Ja, eller du kan evnt. få mamman din hekta på spillet...Herrefred, moren min tar helt av, ringer meg stadig vekk, her om dagen kom hun for sent på jobb. Fått et kull, jo!

Skal jeg lage en sonenguild der?

Vi er sjette største guilden der nå.

Posted Images

Skrevet

Siden jeg fortsatt ikke har satt meg helt inn i dette har jeg en del spørsmål :P

Hvis man får et kull som ser slikt ut:

EGEE 17HH 1hh lala

EEEE 17HH

EEEE 16HH 4xstm

EEEE 18HH

EEEE 17HH 4xstm

EEGE 15HH 1hh lala 4xstm

Hvem velger man å beholde? Hvem er best?

Velger man kun EEEE og antall HH, eller kan man fire litt på kravene for å få med lala?

Og hva er egentlig greia med 4xstm, hvor "viktig" eller bra er det?

Jeg ville valgt den 16HH 4xStm og 17HH 4xStm - Jeg tenker at når noen i kullet har lala så vil det være enkelt for deg å få fram lala om 1-2 generasjoner. Ville alltid prioritere å få vekk hh over lala. 4xStm er jo en veldig god bonus også. Har disse 2 jeg valgte Lla eller lla kanskje? :)

Skrevet

Jeg ville valgt den 16HH 4xStm og 17HH 4xStm - Jeg tenker at når noen i kullet har lala så vil det være enkelt for deg å få fram lala om 1-2 generasjoner. Ville alltid prioritere å få vekk hh over lala. 4xStm er jo en veldig god bonus også. Har disse 2 jeg valgte Lla eller lla kanskje? :)

Begge de to du ville valgt har Lla :) men hva slags bonus er 4xstm?

Skrevet

Begge de to du ville valgt har Lla :) men hva slags bonus er 4xstm?

Det er jo rent Stamina, det går jeg for på mine BC, jeg husker ikke helt hva som var fordelen for dem, det booster vel staten stamina veldig da ihvertfall.

Kan være du finner noe om det i help section på spillet? :)

Med Lla får du jo minimum 4 valper og toppen 8 tror jeg, det ville jeg godt for og valgt å parre dem med andre hunder som har lala/Lla/lla

  • Like 1
Skrevet

Det går jo nesten ikke an å spille det der lengre :/ Det henger og snurrer og bruker en evighet pr hund.

Det gjør det ikke hos meg? Jeg må vente til i 11 tiden før alt er resetta, men ellers er det ikke noe treighet med mindre mitt eget nett tuller eller at pc'en min er full av dritt. Har du prøvd å ta en grundig scanning og opprydding på pcen?

Skrevet

Det gjør det ikke hos meg? Jeg må vente til i 11 tiden før alt er resetta, men ellers er det ikke noe treighet med mindre mitt eget nett tuller eller at pc'en min er full av dritt. Har du prøvd å ta en grundig scanning og opprydding på pcen?

Det er kanskje der det ligger.... Jeg har bare tid tidlig om morgenen på ukedager

Skrevet

Det er kanskje der det ligger.... Jeg har bare tid tidlig om morgenen på ukedager

Ja, siden er litt treig før alle scriptene er ferdige. Men når de er ferdig så går det stort sett på skinner.

Skrevet

Får sjeldent napp, men jeg prøver likevel! :ahappy:

Noe som har, eller vet om kenneler som har OK border collies med 2x eller mer INT eller SPD, gjerne ikke ll, LL eller under 18HH?

Skrevet

Hvordan regner folk ut prisen for utlån av hanner her? Vært utrolig usikker på hva jeg burde ta for hannene, og vet jo at lvl og MP har en del å si evt. det genetiske (lala, 4x stm o.l.). Jeg vet ikke helt hvordan jeg burde "regne" det ut for at jeg føler det er riktig :P Akkurat nå gjør jeg det bare slik at jeg tar ut i fra lvl'en deres (f.eks lvl 43 hund = 4300,-). Men jeg ser jo at det er andre hunder på samme lvl, lik MP (og relativt høy sånn sett) er dyrere.

Hvis noen skjønner ha jeg spør etter?

Et eksempel, hva ville dere tatt for disse hundene (slik som de står, og gjerne svar på spørsmål/kommentaren under hver av dem):

#1 Border Collie
Level 37
MP 1.243
Ll agistm agiagi
- Hva/hvor mye ville evt. hunden vært dyrere for deg hvis den f.eks hadde "lala" i stedenfor?

#2 Saarloos Wolfhound (relativt ung enda)
Level 29
MP 1.270

Lla stmstm stmstm
- Hva/hvor mye ville evt. hunden vært dyrere for deg hvis den f.eks ar høyere level (eks. lvl 53)

Spør av ren nysgjerrig for å få noe tips til utregning, da jeg syns det er vanskelig å finne noe jeg føler meg komfortabel med :)
Noen som tar noe ekstra for sjelden farger på enkelte raser?

Skrevet

Jeg tar 1000 x level. Er sikkert noen her som gjør det annerledes. Setter heller ikke opp hunder under 20HH til utlån, og ikke før de har bikket level 50.

Skrevet

Jeg krever 50000 uansett egentlig. Mine hunder som får være studs har minst lala 4xStm 24HH, Herding Aptitude og er level 40, men den blir endret snart til 60 for ingen vil bruke de under 60 uansett.

Skrevet

Eh, når jeg egentlig ser på BC studs, ser jeg at det stort sett er mine egne som smykker seg med 4x av en stat... Tror jeg skal jacke opp prisen litt egentlig... Hvorfor gi bra greier når de andre til samme pris har 3-4 forskjellige stats? :s

Skrevet

Eh, når jeg egentlig ser på BC studs, ser jeg at det stort sett er mine egne som smykker seg med 4x av en stat... Tror jeg skal jacke opp prisen litt egentlig... Hvorfor gi bra greier når de andre til samme pris har 3-4 forskjellige stats? :s

Jeg har massevis med både 4xstm, agi eller cha, men glemmer å legge dem ut :lol:

Jeg fikk forresten melding fra ei som hadde en isabella hannhund hun ville låne til meg, 22HH ll/LL stmagi strstm med 1,1xx multi, 1,2mill, takk. Da måtte jeg nesten le litt, og linket til egne og dine isabella-hunder som ligger på 20-50k :lol:

20k for 24HH lala 4xstat frem til de bikker level 55, da setter jeg opp til 40-50k, avhengig av farge for eksempel. 3xcha hundene ligger somregel ute med 20k uansett, bare fordi det er startprisen min og det er veldig få av dem i spillet :)

Skrevet

Holy cow så forvirrende! Har dere spilt lenge?

Spilte når det var den gamle versjonen også hadde jeg en laaaang pause til jeg begynte igjen og har nå spilt i 2 år etter pausen :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Så bra du tenker på økonomien før du skaffer hund! Det koster en del, og som du har erfart kan det fort komme på ekstra kostnader. Når det gjelder timing så er det noen faktorer. Hvis du ikke allerede har vært i kontakt med oppdrettere så kan det ta tid å finne et valpekull med leveringsklare valper. Noen oppdrettere har reservert alle valpene før de er født. Så start med å kontakte ulike oppdrettere og sjekke tid for valpekull, om foreldrene oppfyller avlsrådene til raseklubben osv. Hvis dere skal flytte, slik jeg forstår det, så kan det være greit å ha kommet noenlunde i orden før en valp kommer i hus. Er huset "valpesikkert"? Er det hage/uteområde som er inngjerdet, er dette noe dere tenker å gjøre eller ha på plass før valpen kommer? Er det noen store oppussingsprosjekter i ny bolig som kan være greit å ha unnagjort før man får en nysgjerrig og aktiv krabat i hus? Personlig foretrekker jeg å få valp i sommerhalvåret, når man uansett er mye ute. Det gjør dotreningen så mye enklere enn å måtte pine seg ut i -15 annenhver time, og stå og vente på at valpen skal gjøre fra seg. Siden du kommer til å være hjemme så er ikke alenetrening et stort problem, men en valp er aktiv, så det kan være greit å få valp i en rolig periode, kanskje ikke rett før eksamensperioden f.eks. Når det er sagt så kommer jo alt an på når den rette valpen fra den rette oppdretteren er leveringsklar. Når valpen først er i hus så må man tilpasse seg det, men det virker jo som dere har gode forutsetninger tenker jeg.
    • Jeg synes golden virker som et bra alternativ for dere. Siden du er vant til husky så er du vant til høyt aktivitetsnivå, og det virker som du er forberedt på og klar over at golden trenger litt mer mental aktivisering, men også er mer førerorientert og lettere å trene. Den store negative faktoren for min del med golden er at de røyter MYE. Her er det enten mye børsting og støvsuging og/eller ofte bading. Men hvis dere fikser det synes jeg det høres ut som en golden vil trives hos dere. Det er mange raser som kunne passet, jeg tenker flatcoated retriever, belgisk fårehund, finsk lapphund eller setter. Men jeg synes golden virker som et veldig godt alternativ for dere.
    • Hei! Jeg (dame 23) og samboeren min (29) vurderer å gå til anskaffelse av en hund. Jeg er ganske turglad av meg og driver med friluftsliv som hobby (hengekøyeturer, fjellturer, teltturer, fisketurer osv.) samboeren min er mer hjemmekjær og liker å ta det mer med ro, det gjør også jeg i perioder. Pga. en kronisk sykdom kan hverdagen min være uforutsigbar, men så lenge jeg holder meg i aktivitet og med måte så pleier det å gå greit. Vi ser etter en hund som kan være med på alt. Alt fra familiebesøk til fisketurer til ferier med bobil og hele pakka. Vi ser etter en følgesvenn rett og slett, som ikke skal sitte alene hjemme hele dagen, men som kan inkluderes i våres hverdag. Vi bor ganske landlig og selv om leiligheten vår ikke er så stor, vurderer vi golden retriever som rase. Vi trenger en hund som kan være aktiv, men også tåler ett par dager på sofaen. Vi ser etter noe allsidig, en rase som er litt morsom og rampete, men også lett kan trenes og formes slik vi ønsker. Det er så utrolig mye å velge mellom og det er så mange raser jeg kunne tenkt meg. Jeg er oppvokst med støvere og jeg og min mor skaffet oss husky når jeg var 17, hun har vært min følgesvenn i så mange år allerede. Men nå har jeg lyst på en hund jeg kan forme litt mer slik jeg vil. Jeg er åpen for tips til hunderase som kunne passet annet enn en golden retriever også! Det viktigste for meg er at det er en rase som vi har kapasitet til å ha, slik at vi får en godt balansert hund som får behovene sine møtt. 
    • Hei! Jeg er ei jente på 23 år. Jeg og min samboer planlegger å flytte hjem igjen til bygda jeg opprinnelig kommer fra. Det er veldig landlig og utrolig fine fjell og skogsturer. Jeg er selv et friluftsmenneske og elsker alt av hengekøyeturer, teltturer, fisketurer og fjellturer. Samboeren min kommer til å være i jobb når vi flytter hjem og jeg skal starte lærerutdanningen min over nett. Vi har derfor snakket om å kanskje skaffe oss en valp til høsten. Vi har særlig sett på golden retriever som et alternativ for oss. Jeg kommer til å få hjemme og kunne ærlig trengt de rutinene som kommer med å ha valp. Samboeren min har ikke hatt egen hund før, men jeg er vokst opp med hund (Schiller støver, finsk støver, mops, malteser, sibirsk husky) jeg har selv vært med på å oppdra disse hundene (særlig huskyen da jeg var litt eldre når vi fikk henne) men sammen med familie. Jeg synes det er vanskelig å skulle vente på riktig timing. Jeg er selv i arbeid akuratt nå og sparer aktivt for å kunne ha råd til en hund i fremtiden. Vil jo såklart ikke gå til anskaffelse av en valp uten å ha nok oppsparte midler til forsikring og uforutsette avgifter. Vi har allerede en katt fra før som har astma som trenger oppfølging og behandling. Det er ikke slik at vi drar så mye på ferier, og om vi gjør det så har det vært hjem til bygda eller på Norgesferie, og da er pus med (han ble vandt til med reising fra ung alder), og det skulle hunden også fått være. Men er det riktig tidspunkt? Det er dette jeg sliter litt med å bestemme. Hvor lenge skal vi vente før vi evt anskaffer oss hund? Bare vet vi når det er tid for ett nytt familiemedlem? Jeg har egentlig allerede ventet tålmodig i 4 år, men det har aldri vært den rette tiden for ett så stort ansvar. 
    • Er det SÅ lett for dem å bytte ut en kjøper da? Som de forhåpentligvis har hatt et par møter med, snakket med og "godkjent"?   De kan faktisk heller ikke bare trekke kjøpet der og da, isåfall kan du anmelde dem for svindel. I motsetning til en del andre lovbrudd i "hundebransjen" mistenker jeg at det også vil bli tatt mer på alvor siden det er et økonomisk lovbrudd og ikke dyrevelferdsmessig.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...