Gå til innhold
Hundesonen.no

Furry Paws - hundeoppdrett- og treningsspill


Tabris
 Share

Recommended Posts

  • Svar 4.8k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Ja, eller du kan evnt. få mamman din hekta på spillet...Herrefred, moren min tar helt av, ringer meg stadig vekk, her om dagen kom hun for sent på jobb. Fått et kull, jo!

Skal jeg lage en sonenguild der?

Vi er sjette største guilden der nå.

Posted Images

Spiller dere Genie Test? Hvor mange riktige på rad har dere klart? Har ikke spilt det så mye, men tar en runde nå for å lære meg mer om genetikken siden jeg vil avle litt mer seriøst (og kunne velge farger bedre når jeg har kvalitet nok på pommene til å fokusere på det). "Jukser" med å ha genetikk-siden åpen også, men gøy å komme litt inn i det. :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Spiller dere Genie Test? Hvor mange riktige på rad har dere klart? Har ikke spilt det så mye, men tar en runde nå for å lære meg mer om genetikken siden jeg vil avle litt mer seriøst (og kunne velge farger bedre når jeg har kvalitet nok på pommene til å fokusere på det). "Jukser" med å ha genetikk-siden åpen også, men gøy å komme litt inn i det. :)

Jeg er Genie Master på en av sidekontoene mine. :P

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Klarte ikke å holde meg - da ble Saarlos-oppdrett også. Fant ei hann og tispe med ok begynner-stats og har fått første kullet allerede. Er så lenge til jeg kan avle på de andre rasene at jeg måtte bare. :P Ozu pensjoneres om fire dager, og satser på at jeg da snart får solgt den siste unghunden jeg har igjen av japanerne. Da er jeg nede i tre raser. Evt. kan jeg bruke den åpne kennelplassen til å bytte ut med en annen fjerde rase.

Jeg er hekta. :frantics:

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg fikk fram isabella med hvit og isabella med hvit og tan points på to forskjellige lappis kull i dag :D En gutt og ei jente tror jeg. Ble kjempe glaaad :D

Ups, ene var med light undersides, ikke hvitt :P

Edit 2; Og en blå og hvit gutt :)

Endret av Keiron
  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hehe, denne tråden fikk meg til å huske at jeg faktisk hadde konto der.

Sluttet å spille siden internettet var så dårlig så brukte så lang tid på alt.

Spilte faktisk beta versjonen også for mange år siden (2008).

Så da var det bare å begynne igjen, nå som nettet er bedre :) .

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Noen ganger er jeg mer sentimental enn fornuftig. I dag er Ozu 100 dager, så nå er han snart pensjonert. Da har jeg bare en unghund igjen, så er jeg helt ferdig med japaneren og vil ha ledig kennelplass til en annen rase.

Og hva velger jeg da å gjøre? Kjøpe ei tispe og lage et siste kull på Ozu sånn bare fordi jeg blir sentimental når han snart skal pensjoneres. Og velger å beholde ei tispe etter ham fordi det er jo Ozu, jo! :ermm: Nå har jeg satt både tispemoren og unghunden til salgs, så hva jeg skal med denne halvgode tispa aner jeg ikke.

Så nå har jeg tre kull - japaner, saarlos og BC. Får litt puppy mill-vibber her. :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hjelp:) Boosteren red rose: Det står at den lar deg avle en pensjonert hund en gang til. Og at du kan parre med en av dine egne hunder? Kan man ikke sende breeding request til andre ? Gidder ikke blåse så mye penger om det er fiasko

Du kan sende breeding request til andre :) Jeg gjorde det for ikke så lenge siden

edit: NM.. Det var mistletoe jeg brukte. Gikk litt fort i svingen her :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vurderer husky. :)

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk 4

Siberian Husky da håper jeg, de avler jeg også på :ahappy:

Ok, trodde det, men av og til er det jo sånn at det må være lavest mulig. Så måtte spørre. fant ikke noe om det på FP :P

Tror jeg vil gå for en fuglehund next, som ikke er retriever, men ikke helt sikker på hvilke enda :)

Syns du burde gå for Gordon Setter, eller Vizsla :) Jeg avler mest aktivt på Vizsla, men har en Gordon som maskott. Lola avler vel også mye på Gordon

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det er vanskelig å si uten å se hunden. Går dere på noe valpekurs? Isåfall er det et godt sted å spørre. Jeg tenker også at det er veldig viktig med god sosialisering med trygge hunder og folk, og på trygg avstand til "skumle" ting i ulike miljøer generelt, så ikke alt ukjent blir skummelt.
    • Hei! Har en 5 mnd gammel bc valp som knurrer og bjeffer på ting som kommer på avstand, samme om det er kjentsfolk eller fremmede.. hun syntes det er greit når de kommer nærme nok, da vil hun mer enn gjerne hilse og er fornøyd.   idag når faren min kom inn med caps knurret hun og bjeffet her inne, noe hun aldri har gjort før.. noe jeg bør gjøre for å forebygge? hun er dog lett å avbryte enkelte ganger, men mååå liksom bjeffe.. takk for alle svar
    • Jeg kaster lange blikk på Arrak sine jakker. Har brukt en 100-kroners Didriksons jakke fra Finn denne våren, og bra er det, for den har fått juling. Nå som hopping og biting og riving i klær ser ut til å være en ting i fortiden i nær fremtid.. Noen erfaringer med de?   Edit: advarer også mot Hööks sin jakke. Baklomma har rette kanter og er for smal. Lite plass og ting faller ut. Helt ok budsjettjakke, men har en råd til bedre, kjøp bedre. 
    • Henger meg på pinewood! Jeg har hatt herre/unisex vest og den passet meg godt i bredde. Ble dessverre litt for lang eneste så var uheldig å ødela glidelåsen og sømmen på en lomme i ett fall. Foreløpig eneste minuset med den er at den blir litt tung om man er ute i heftig regn.  Fikk sommerversjonen til pinewood i erstatning fra widforss og den bruker jeg hele tiden. Store gode lommer som rommer masse! ikke opplevd å miste noe utav, og i konkurranse setting så skal det ganske mye til for at leker ligger synlig for dommer også. Så sånn teknisk disk som det skal det godt gjøres at skjer også.    Har også en IQ Dogsport multifunctional jakke jeg bruker på vinteren og jeg elsker den!! Liker spesielt godt at det er linere til lommene så man kan vaske dem ofte om man bruker litt grisete godbiter. Ikke fult så dyp lomme bak som pinewood, men ok nok. 😊    Har også en eldre CRW vest fra hooks og den er jeg ikke så fan av. For små lommer og for lett å miste ting utav. Fordelen er stofftypen som ikke tar til seg så mye vann i regnvær. 
    • Kan være. Føler allikevel for å høre musikken sammen mens vi går. Han blir glad av musikk han liker, og den trafikkstøyen er ganske ubehagelig når en legger merke til den. Den er ujevn, uforutsigbar, og det er ikke behagelige lyder. Veldig til susing pga hastigheten. Kjent for å ha ugunstige effekter på helse. Å fokusere hørselssansen på Bob Marley istedenfor er antakelig sunnere for såkalt mental helse. Alternativt, så kan vi selvsagt busse de tre holdeplassene for å bare ha fuglekvitter og klukkende elv på øret siste delen av veien. Også en mulighet. Det er bare så mye mer lettvint å gå enn å styre på med buss som går 1-2 ganger i timen for de tre holdeplassene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...