Gå til innhold
Hundesonen.no

Furry Paws - hundeoppdrett- og treningsspill


Recommended Posts

Skrevet

har fulgt hele greien!

Men var så sykelig mye TEKST! herregud! :P:lol: men bladde igjennom hele og fikk mer penger for å ha sett hele toturialen.

Men da skal du jo ha fått utvidelsen. Det var en del av tutorialen. :)
  • Svar 4.8k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Ja, eller du kan evnt. få mamman din hekta på spillet...Herrefred, moren min tar helt av, ringer meg stadig vekk, her om dagen kom hun for sent på jobb. Fått et kull, jo!

Skal jeg lage en sonenguild der?

Vi er sjette største guilden der nå.

Posted Images

Skrevet
Den må gjøre det bra i konkurranser.

Det har Nirm skrevet tidligere i tråden, en side eller to siden :)

Jeg støttet deg (litt i allefall) tidligere i dag ved å kjøpe lukisen din :D

True that :D Han Solo! Middelmådig men veldig snill :lol:

  • Like 1
Skrevet

Jo men kan jo hende Synnøve har for mange hunder selv etter å ha oppgradert?

Ja, det kan være. Da må hun oppgradere igjen.

Skrevet

Dette spillet likte jeg! :D Har en golden til jakt, en pyreneerhund til utstilling, to malamuter og to siberians til trekk. Malamutene mine har fått et kull nå. Beholder den beste av disse valpene og :)

  • Like 1
Skrevet
Det har Nirm skrevet tidligere i tråden, en side eller to siden :)

Så det :) Og ble enda litt klokere når jeg prøvde meg litt frem på den kalkulatoren som ble postet tidligere :)

Fikk forresten også til å beholde en valp og reservere en annen. *prøver seg frem*

  • Like 1
Skrevet

Jeg fikk jo et AH kull, beholder ene tispa med Exc på alt unntatt albuene(good). Og så kjøpte jeg meg nettopp en AH hannvalp, og når jeg gentesta han hadde han alt Exc :D Jippi!

  • Like 1
Skrevet

Valpene som blir solgt til "pet homes" forsvinner ut av spillet bare. Så man trenger ikke å tenke på de overhode. Bare husk å reserver valper før de blir solgt, ellers forsvinner alle.

Og ang genetikken er den kalkulatoren som ble posta fin å bruke. Ellers er genetikken en veldig forenklet versjon av reell genetikk (selvfølgelig, det skal være mulig for alle å spille det), men det følger vanlige "regler" som at store bokstaver er dominante og små recessive. HH er da friskt, Hh/hH bærer og hh syke. Hver av helsedelene styres av 6 genpar, 24 tilsammen. 24HH vil da kun gi EEEE valper da, uansett hva de parres med.

Kullstrørrelser er også inne i genetikken der LL er små kull, og lala er store kull.

Noen drev før i hvertfall "genetic labs", og avlet kun på genetikken. Da kunne man finne hunder med gode gener for en rimelig penge på public sale. Greit om man vil fokusere litt på genetikken og få litt framgang i det. Ellers tar det noen generasjoner å få fram 24HH hunder.

Bare disse valpene mine kan bli 12 dager nå, så jeg får stilt de ut, så skal jeg bli fornøyd. :lol:

Edit: Jeg kjøpte meg visst en 23HH Malinois tispe. Hadde en case med å bare har to hannhunder bare, og det blir det lite valper av. :P Jeg ender vel opp med en hel masse hunder igjen. :P

Guest Michellus
Skrevet

Det er en ting til som jeg ikke skjønner med genetikken da. Hh, bærergenet, la oss si hunden har 24Hh. Det vil da fortsatt ha E på alt da H går over h?

Edit: Det er 7 år siden jeg hadde om akkurat dette i naturfag, so bear with me :lol:

Skrevet
Det er en ting til som jeg ikke skjønner med genetikken da. Hh, bærergenet, la oss si hunden har 24Hh. Det vil da fortsatt ha E på alt da H går over h?

Edit: Det er 7 år siden jeg hadde om akkurat dette i naturfag, so bear with me :lol:

Ja, men avkommene kan få "feil".. Det slipper du me hunder som har HH..

Sent from my GT-I9100

Skrevet
Hvordan legger jeg til folk? Har skrevet ned alle ID deres, men finner ikke hvor jeg add'er :P

Min ID er 1091495

Inne på den enkeltes hovedside kan man "add friend" om jeg husker rett :)

Edit: la deg til. Og du får det til ved å gå inn på brukerens kennel, inn på "owner", og der kan man legge til :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Eurasierene er selvstendige hunder som kan være krevende å trene, særlig til å holde seg i nærheten/være løs. De kan ha en del jaktinstinkt også. Det har vært en del svakheter på rasen med frykt og usikkerhet, men jeg vet ikke hvordan status er for tiden.
    • Det er individuelle forskjeller, men alle disse må børstes regelmessig og bades innimellom for å holde pelsen ren og fin. Corgi krever mindre pelsstell, men røyter ganske mye. Alle er jo gjeterhunder som er mest brukt som selskapshund, men corgi og sheltie har nok en del mer vakt/varsling enn de litt større rasene, og corgiene har erfaringsmessig mer gjeterinstinkt. Alle rasene er hunder som bør få brukt seg utover å være familiehund og gå på tur.
    • Er det greie mentale instinkter på Eurasier? Noe rusk der? Har vurdert rasen lenge siden virker som om det er en grei allroundhund.
    • Er det like mye pelsstell på langhåret collie, Shetland sheepdog og bearded collie? Og er det noen forskjell i mentalitet? Evt.Corgi
    • Zelda røyter å vi trenger en børste. Jeg kommer ikke på hva vi har brukt før. Det er kun for å få av litt hår nå under røyting, ellers får pelsen greie seg selv her i gården. For øyeblikket virker det som det er mest dekkhår type pels hun har.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...