Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Mamma vil sy potesokker til Casper, men hun har ikke funnet noen borrelås til feste, det skal være elastisk (slik som på de fra dogbooties f.eks). Noen som vet hvor vi kan få tak billig?

Skrevet

Jeg har bare brukt elektrikerteip på mine. Den er passe elastisk, og når man tar den på holder man bare en finger mellom hundebeinet og sokken, og strammer til. Da blir det sånn ca akkurat passe!

035020-jpg.jpg

Skrevet
Jeg har bare brukt elektrikerteip på mine. Den er passe elastisk, og når man tar den på holder man bare en finger mellom hundebeinet og sokken, og strammer til. Da blir det sånn ca akkurat passe!

035020-jpg.jpg

men det kan man vel ikke sy på? *blond*

Skrevet
men det kan man vel ikke sy på? *blond*

Nei. :lol: Men om du ikke må ha noe som er sydd på sokkene, så er det et godt (og billig) alternativ. Jeg regner med at påsydd borrelås er bedre, sånn alt i alt, men om du ikke finner det er det altså ingen krise.

Skrevet

Jeg for min del finner en som selger billige potesokker så jeg gidder ikke sy. Billigste jeg ahr kommet over er 15 kr sokken. Tror ikke jeg klarer å sy billigere

Skrevet
Nei. :lol: Men om du ikke må ha noe som er sydd på sokkene, så er det et godt (og billig) alternativ. Jeg regner med at påsydd borrelås er bedre, sånn alt i alt, men om du ikke finner det er det altså ingen krise.

Nei det er sant! Så egentlig kan hun jo bare sette igang å sy, så kan vi bruke teip enn så lenge (eller har forsåvidt et lager med potesokker så haster ikke.)

Jeg for min del finner en som selger billige potesokker så jeg gidder ikke sy. Billigste jeg ahr kommet over er 15 kr sokken. Tror ikke jeg klarer å sy billigere

Det er det jeg sier til mamma og, at jeg bare bestiller fra dogbooties eller noe, men hun insisterer på å sy, så da får hun få lov til det :lol: (og det blir jo helt gratis for meg :P ) Men skal nok klare å komme under 15 kr sokken altså, et fleece-teppe koster 30 kr, og blir da vel 20 sokker eller noe (litt mer for tjukkere fleecetepper da.). Vet ikke hva festebåndet koster, men kan umulig koste mye det heller :-)

Skrevet
Det var jo billig iallefall (tror jeg, aner ikke hva slikt koster) :D spørs bare på portoen da. Takk ^^

Tror ikke dette var elastisk borrelås.

Ser ut som strikk og borrelås som to separate produkter.

Jeg kjøpte en rull på E-bay for noen år siden, blir ikke tomt i disse hundenes levetid i hvertfall. Tror jeg ga 70 kr. eller noe for den. Mener den var på 50 meter. Det går også fint an å sette ordinær borrelås i enden på en strikk.

Skrevet

Oj gjør de det ja! Er jo veldig fornøyd med sokkene derfra, så da kan jeg jo bare bestille derfra. Skal uansett bestille en batch med sokker nå så da kan jeg hive på litt slik.

edit: portoen ble jo helt sprø... 94 dollar! Så er fortsatt på leting.

  • 1 year later...
  • 4 years later...
Skrevet

Noen som vet hvor man får tak i sånne? Jeg har kjøpt noe restefleece som jeg tenkte å sy sokker av. De hadde det ikke på stoff og stil.

Skrevet
22 timer siden, Midas skrev:

Noen som vet hvor man får tak i sånne? Jeg har kjøpt noe restefleece som jeg tenkte å sy sokker av. De hadde det ikke på stoff og stil.

Jeg har let etter det og ikke funnet, så har sydd på borrelås på elastisk strikk. 

(forresten har jeg også sydd sokker av fleece og jeg anbefaler det ikke, de tålte ingenting kontra annet stoff) 

Skrevet
På 4/2/2019 at 11:55 AM, Kristiin skrev:

Jeg har let etter det og ikke funnet, så har sydd på borrelås på elastisk strikk. 

(forresten har jeg også sydd sokker av fleece og jeg anbefaler det ikke, de tålte ingenting kontra annet stoff) 

Takk for tips. Jeg tenkte egentlig mest bare for å prøve det. Hvis jeg får det til skal jeg kjøpe cordura ☺️

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • 🐾 Hva du kan gjøre nå 1. Start helt på nytt i bittesmå steg Gå ut av rommet i 1–5 sekunder, kom tilbake før valpen rekker å pipe. Øk tiden sakte. Målet er at valpen aldri kommer over terskelen sin. 2. Tren “alene, men ikke alene” La valpen være bak en grind, i et annet rom, eller på en seng litt unna mens hun fortsatt er hjemme. Dette bygger trygghet uten at valpen føler seg forlatt. 3. Lag et fast “nå skjer det ingenting”-rituale Rolig stemning, tyggeleke, litt kos → så legger hun fra seg valpen og gjør noe annet i huset. Rutiner skaper trygghet. 🧠 IQ-leker som passer for 15 uker •     Snusematte (super for å roe ned og gi mestring) •     Kong med litt valpevennlig fyll (f.eks. våtfôr eller litt leverpostei tynnet ut) •     Enkle aktivitetsleker der valpen må dytte eller løfte en klaff •     Tyggeleker som varer litt (tygging gir ro) Poenget er ikke at leken skal “holde valpen opptatt alene”, men at den skal gi positive assosiasjoner til ro og selvstendighet. 4: du kan også `gni`deg selv inn med noe valpen din kan ligge på  for da vil han føle og lukte at du er i nærheten av deg enda du er borte. 🐶 Når valpen din piper med angan du går ut Det betyr at du har gått for fort frem. Da må man tilbake til nivået der valpen fortsatt er trygg selv om det bare er 2 sekunder. Det er ikke et nederlag, det er helt vanlig. du kan også lage en plass der som er *hjemmet* til valpen din. sånn at du øver når du går ut skal han slappe av der. men husk dette kan gå en stund, det går ann også at valpen din aldri kan være alene heller. alle hunder er forskjellige og ikke like enkel. 💛 Litt oppmuntring Valper er som små barn: noen sover gjennom natten tidlig, andre bruker litt tid. Det betyr ikke at du gjør noe feil det betyr bare at valpen din trenger litt mer støtte akkurat nå. Hvis du vil prate mer, få flere tips eller bare ha litt støtte underveis, kan du gjerne ta kontakt med meg på Instagram. nordicquietland 🐶
    • Alenetrening tar den tiden det tar, det er umulig å si noe på forhånd om hvor lang tid det tar før akkurat din valp er klar for å være alene hjemme en hel arbeidsdag. Det er individuelt. Og en oppdretter som påstår at en 12 uker gammel valp kan være alene hjemme i mange timer høres virkelig ikke seriøs ut. Det er jo en baby. En ting som i hvert fall er sikkert, er at jo mer erfaring valpen får med å føle at det er ubehagelig å være alene, jo større er sjansen for at du ender oppmed en hund med separasjonsangst.
    • Det ønsker gjerne forslag. Hundebarnehage kan jeg klare å google meg frem til selv.
    • Det høres ut som du virkelig har tenkt gjennom ansvaret, og at du gjør så godt du kan innenfor et skiftarbeidsliv som ikke alltid spiller på lag. Det er helt normalt at dagvakter blir den kinkige biten mange hundeeiere kjenner seg igjen i akkurat det. Og ja… oppdrettere kan si mye. Noen ganger stemmer det, andre ganger sier valpen ganske tydelig: “12 uker? Jeg? Alene? Nei takk, menneske prøv igjen.” Til syvende og sist er det jo du som lærer å lese din valp, og valpen som bestemmer tempoet. Det betyr ikke at du har gjort noe feil, eller at treningen din er dårlig. Det betyr bare at han er en liten fyr med egne meninger og akkurat nå sier han at han ikke er helt klar for lange økter alene. Det viktigste er at du prøver å finne løsninger, og det gjør du jo allerede. Det viser ansvar, ikke det motsatte. Hvis du vil, kan jeg hjelpe deg med forslag til hvordan du kan trene videre på en måte som passer både deg og ham. eller om jeg kan hjelpe deg å finne dyrebarnehage eller noe slikt  
    • Hvis du ikke har vært borte mer enn en time nå, og så plutselig øker til en hel arbeidsdag så er det klart at det blir problemer. Jeg vil også påstå at de færreste valper takler greit en arbeidsdag alene ved 12 uker, og synes det er ganske dårlig av en oppdretter å påstå det. Det er også litt raseavhengig, men jeg ville aldri regnet med at hunden var klar til hele dager alene hjemme ved 12 uker, uansett rase. Man henter vanligvis valpen ved 8-10 uker. Den første uken bør man være sammen med valpen og legge et trygt grunnlag, og så gradvis legge til rette for at valpen takler at man går unna, enten det bare er i et annet rom, ut og hente posten, osv. Da er det veldig individavhengig hvor fort man kan gå fram, og går man for fort fram må man ofte gå mange steg tilbake igjen. Det ER mye jobb å ha hund, og uansett hvor forberedt man er så tror jeg mange får seg en overraskelse. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...