Gå til innhold
Hundesonen.no

Mana og Mayah på tur i Ås


pippin
 Share

Recommended Posts

Den lovte bildetråden fra dagens tur :whistle:

Stod opp tidlig idag og tok toget inn til Ås. Fint vær, fine jorder og fint turselskap. Kjempekoselig!

Hundene fikk herje i ca 3 timer og alt var bare fryd og gammen :D

Bryting - polarhundstyle
IMG_3743_zps1041d888.jpg

Sitte pent da

IMG_3759_zps62c185ff.jpg

IMG_3778_zpsf94af75a.jpg

IMG_3795_zps26167bfb.jpg

GaleMana :wub:

IMG_3814-1_zpsf0c8dadf.jpg

FineMayah

IMG_3829_zps05c57638.jpg

"Hva gjør du da?"

IMG_3843_zps7eddd669.jpg

Posere mer! Det er nemlig obligatorisk på slike turer

IMG_3861_zpsf23edfe5.jpg

IMG_3880-1_zpse8b3af46.jpg

IMG_3888_zps17b3bc66.jpg

Manas blikk :lol:

IMG_3892_zps8023a3e2.jpg

"Hah! Jeg tok pinnen din!"

IMG_3916_zps42714565.jpg

IMG_3948_zps16e02d91.jpg

IMG_3997_zps7865143d.jpg

Søøøøt

IMG_4037_zps5d4c1a19.jpg

IMG_4043_zpsa7397bbe.jpg

Sollys <3

IMG_4077_zps40862662.jpg

IMG_4102_zps8743f021.jpg

Enda søtere! :wub:

IMG_4128_zpsf33448bf.jpg

"Ropte du mammaaaa??!" Hun er blitt SÅ flink på innkalling! :D :D

IMG_4140_zps902756a2.jpg

Say whaaaat!?

IMG_4148_zpse7fb04ba.jpg

*dele opp*

  • Like 9
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
    • Er det noen som har kompetanse når det gjelder forvask av spisebestikk og servise før man setter det inn i maskin med kort vaskesyklus (steamer). Skal man vaske med håndoppvaskmiddel først, eller bare bruke rent vann? Finner ingen spesifikk beskrivelse hos mattilsynet. Har bare hørt at det kan ødelegge maskinen. Hvis noen har en link å vise til, helst fra produsent (Miele, Hobart el.lign.) hadde det vært fint.  
    • Huken multisele eller Troll nomesele. 
    • Avstand? Om hun kjefter, ta henne bort fra ham. Eller ham bort fra henne.  Dette er en prosess som tar mye tid, så jeg tenker at det kan være hun har større behov for rom og avstand en god stund til. Å ta igjen et par år med sosialisering som skulle skjedd fra valpestadiet vil ta lang tid og mye tålmodighet tror jeg.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...