Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvilket bilde beskriver din hund best?


Recommended Posts

Skrevet

Fra AN.. Hvilket bilde beskriver din hunds personlighet best?

Mana er definitivt en happy, go lucky hund. ALT er morro, ALLE er snille, og verden er et supert sted! Null bekymringer og man kan gjøre som man vil! :D Så når hun får et tryne som dette, et skikkelig gliiiiis, da vet jeg at hun storkoser seg! :D

IMG_3547.jpg

  • Like 2
  • Svar 56
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Skrevet

Nansen:

207853_10150569278860217_7489509_n.jpg

Dvs: glad i å trene, fryktelig søt, bruker mye tid på å tenke og grunne over ting - men litt mentalt utfordret :lol:

Scala:

8266151033_df77087057_z.jpg

Strålende glad og energisk, innmari søt og morsom men litt dårlig fokus ennå :lol:

  • Like 5
Skrevet

Det er mange som beskriver ham godt, han er tross alt en meget unik og sammensatt hund, men jeg tror ett av dem må være dette iallefall, smiletrollet mitt! Alltid blid og fornøyd. (Men han smiler jo i situasjoner han ikke er så fornøyd heller da, for å sjarmere seg ut av dusjing eller kloklipping f.eks. herregud, det må jeg få filmet så dere får se, det er urkomisk.)

tira-morgentur-010.jpg

  • Like 4
Skrevet

3810640865_a1a49cba41_b.jpg

Hahaha fantastisk! Jeg satt og tenkte på hva slags budskap du ville få frem ved å vise et bilde av en gylden labrador istedenfor din egen, men så så jeg Luna... og skvatt litt og faktisk, litt som når jeg ser på videoer som er laget for å skremme.

  • Like 1
Skrevet

253057_484524361560764_448289870_n.jpg

Kidnappa bilde frå Carro92, men detta beskriver vel litt av usikkerheten hennar.

525145_10152201002310468_815616871_n.jpg

Og her kor glad og lykkeleg ho kan vere rundt kjentfolk-/ dyr i frie omgivelsar :)

Skrevet

Tuva, ikke helt god i nøtta...

IMG_0357.jpg

IMG_9861.jpg

Trym, en livsnyter som elsker å kose.

IMG_9999.jpg

IMG_9503.jpg

Bodil er en prinsesse som ikke alltid oppfører seg som en.

IMG_9965.jpg

Men som regel sitter hun å skuer overlegent ut over kongeriket sitt.

IMG_0715.jpg

  • Like 2
Skrevet

Står mellom to bilder, så poster begge :P Tavi er sikkert verdens trøtteste sak, men denne dagen tok hun kaka. Hadde henne med meg på jobb, inne på basen (jobber i hjemmetjenesten). hun hadde aldri vært der før, masse ukjente folk rundt - og Tavi legger seg ned og SOVNER... Veldig utrygg valp.

69426_4038755851461_1149007041_n.jpg

Men sånn jevnt over er hun veldig uskyldig, og veldig "sorry" og glad i lekene sine :P Skikkelig baby.

539102_3739197202682_1111219017_n.jpg

Skrevet

Dette må vel beskrive Chingu best, alltid i farta. Løpe løpe løpe..skulle trodd det var mynde i henne hehe.

530494_10151103050540771_1309112908_n.jp

  • Like 3
Skrevet

Dette bildet synes jeg oppsummerer Vinnie, min første hund, veldig godt. Utrolig leken, masse energ, alltid glad og ekstremt fokusert. "Mor, skal vi leke? Leke? Leke nå?"

197549_18081561720_5832_n.jpg

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Kontakt raseklubben eller NKK for veiledning om dette. Det er ikke veldig vanlig, men det skjer at en oppdretter "leier" en tispe for et kull. De betaler da selvfølgelig alle utgifter i forbindelse med kullet,  men jeg er usikker på om de betaler noe mer enn det til eier, jeg mistenker det er tilsvarende prisen av en valp, evt. en av valpene. 
    • Spør for en jeg kjenner. Oppdretter ønsker at kjøper står som eier. Men vil ha ett kull på tispa. For vil ha genene videre. Hvordan foregår dette vs. forvert? Er ikke forvertavtale. Enten at kjøper har ett kull eller at oppdretter har kull der?
    • Ja, jeg «liker» jo å tro alderen har en stor rolle. Det sies jo at en bc trenger ett år på hvert bein, og ett for hode for å bli voksen. Vi gir oss ikke, men rimelig frustrende å se hvordan oppførselen hans har blitt, når jeg vet at han i bunn og grunn er helt super på alt annet.  Vi var blant annet på ferie ett par dager i sommer. Mye hunder å møte her og der, men ingen hilsing. Og det var ikke noe problem. Han lå fint ved siden av meg å så hunder og folk på 10-20 meters avstand, ingen reaksjon. Det er jo sånn sosialisering bør være. Bare se og observere, uten noe mer. Samme når han er med på jobb. Men det er vel som du sier at mye av det vil vel skinne igjennom da han får landet litt. 
    • Det høres ut som et bra hundeliv. For å svare direkte på spørsmålet så tenker jeg nok at alderen spiller en rolle for at det oppleves verre, men det kan gå begge veier avhengig av hva man gjør med det. Generelt er det greit å tanke at all adferd som hunden får erfaring med blir den bedre på. Hvis hovedregelen blir å utagere på andre hunder som passerer så vil det henge igjen når hunden modner og blir voksen. Hvis dere trener på å ha kontakt og slappe av rundt andre hunder så vil det etterhvert bryte gjennom hormontåka. Lykke til!
    • Mulig jeg formulerte meg litt feil. Men nei, han har nok ikke øvd på det i 18 mnd. Det har gått fint frem til 16-17 mnd alderen. Vi har også gått tur å kommet rett i ett hundestevne, da var det veldig mye hunder, men han brøy seg ikke merkeverdig da heller. Da gikk han bare å snuste. Mulig fordi det ikke var en enkelt hund å henge seg oppi. Han er ganske aktiv i form av søk, og vi trekker og sykler. Verken overstimulert eller understimulert vil jeg tro. Rolig og fin rundt baby på 4 mnd også.    Jeg er klar over at vi må trene passeringer med større avstand for å ha kontakt. Har lest en hel haug om det. Bare nysgjerrig på mer med tanke på alderen hans osv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...