Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg sliter med å finne tyggebein hunden liker, han er ikke veldig glad i feks: griseører, haler etc. fra dyrebutikk/matbutikk. De fra felleskjøpet er han hakket mer glad i, men som oftest slikker/tygger han litt på de før de blir liggende. Han liker ikke sånne tyggeknuter og bein av sammenpresset hud, det har vi gitt opp helt!

Noe han ELSKER er f.eks ribbein og andre rå bein, men de blir alltid enten spist opp med en eneste gang eller så er de så harde at han tygger kjøttet av de, og så blir de ikke rørt mer.

Men jeg tenkte at her kan vi dele tips om gode tyggebein til kresne hunder, som varer en god stund, og som hunden ikke blir lei.

Noe jeg har funnet: Viltbeinet fra canis.no :) Sykt bra! Han tygger på det i sikkert 15-30 min hver dag, selv om alt det gode fettet/kjøttet er spist av. Skjønner han godt, det lukter godt faktisk :P Nå har det vart i 2 uker, interessen er det fortsatt!

Har noen andre gode tips?

Skrevet

Tørrfisk! Begge mine elsker det. Ellers går det i struper og okse"muskel" av tørkede ting her i gården. :) Ingen av mine liker hudbein eller slike "kjedelige" ting.

Skrevet

Har du prøvd de hvite av presset hud? Her i huset går de unna. Småen spiser det meste etter at han ble kastrert, mens ridgebacken er mer kresen på det. Men spiser de hvite.

10-20 kr på Sparkjop.no. :)

Skrevet

Bra tråd... jeg lurer på det samme! Casper liker omtrent ingenting han. Hudbein blir liggende i månedsvis,og blir bare tygd på om det kommer hundebesøk, da ble det plutselig veeeldig godt liksom.

Jeg har og en veldig veldig lite fryser som egentlig ikke fryser noen ting, bare holder det veldig kaldt, så jeg kan ikke kjøpe inn pakker med div. kjøtt...

Alt av hudbein, slike hvite bein, i det hele tatt alle bein fra dyrebutikken er æsj. Griseører kan til nøds spises, grisehaler er litt mer nam. Slike helt tynne hudpinner spiser han da, så egentlig litt rart at han ikke vil ha de store.

Skrevet

Jeg kjøper bruskbein av okse hos slakteren og hundene går helt av skaftet her! De forsvinner ganske fort, men som sagt, hundene elsker dem!

Skrevet

Har du prøvd de hvite av presset hud? Her i huset går de unna. Småen spiser det meste etter at han ble kastrert, mens ridgebacken er mer kresen på det. Men spiser de hvite.

10-20 kr på Sparkjop.no. :)

Det er vel det eneste Fanta aldri ville ha. Og Monti gidder ikke kaste et blikk på de en gang :P Fylte margbein derimot er en slager her!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Min golden (jakt) røyter bare to ganger i året, men de vanlige goldene jeg vokste opp med røyta helt sykt mye😅 Ellers er de veldig fine hunder, så lenge de får brukt hodet nok. 
    • Jeg har min med på trening i all slags vær, og da kan det fort bli timer i bilen. Men ved å parkere i skyggen (hvis mulig), silvershade duk og alle vinduer åpne pluss glippe på bagasjerommet (med krok) så er det alltid behagelig i bilen, selv i 30 varmegrader. 
    • Det kan være mange grunner til at en hund ikke fungerer i hundemøter. Mye av grunnlaget legges i valpekassa, hvordan mor og søsken interagerer, og sosialisering med andre hunder i valpe- og unghundtiden. I tillegg kommer rasetypisk adferd og arvelighet. Avhengig av adferden til mor og hva slags sosialisering hunden har fått i ung alder så har hunden lært seg hvordan den skal eller kan oppføre seg rundt andre. Eller ikke lært det, forsåvidt. Det er aldri for sent å trene på sosialisering, men er viktig å lese språket til alle de involverte hundene og gå inn og avbryte adferd som ikke er greit. Hvis andre hunder sier fra og setter grenser uten at hun respekterer det er det ditt ansvar som eier å fjerne henne fra situasjonen. Om hun får fortsette lærer hun jo bare at det er greit å holde på slik.
    • Kan en hund ha null sosiale ferdigheter med andre hunder? Hun har konflikter med alle hunder hun møter. Akkurat som hun ikke skjønner at hun er for mye og ikke tar til seg til at andre hunder sier i fra til henne? Hun tar jo ikke hintet.
    • Det er nok ikke pga navnene du ikke har fått svar🙂I mange år nå har det vært fryktelig liten aktivitet på forumet her. Syntes alle navnene var fine jeg likte Lilly best. Masse lykke til med valp!!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...