Gå til innhold
Hundesonen.no

Kuldekrem for sart hud?


Recommended Posts

Skrevet

Jeg merker at jeg sliter veldig i kulda, alt jeg kan dekke til dekkes til, men de stakkars kinnene mine sprekker opp etter bare en kilometer i 10 minus, så ille har jeg aldri vært før, men det blir vel en vanskelig vinter.

Jeg tåler egentlig ikke fet krem i det hele tatt, men kanskje noen vet om noe jeg kan bruke for å kunne gå tur?

Jeg har finlandshette, og det hjelper, men den er litt tynn. Jeg orker heller ikke ha for tykk hette for da blir jeg alt for varm, så jeg tenker krem under hetten kanskje kan hjelpe noe?

Skrevet

A bruker Cleridal og han har ekstremt sart hud. Han får lett eksem og blemmer av diverse preparater da , vet ikke om det er ditt problem.

  • Like 1
Skrevet

Selv reagerer jeg på utrolig mye av kremer i ansiktet, men Elizabeth Arden Eight Houre Cream - den fungerer bra uten at jeg reagerer. Den er dyr, men effektiv, så og si på det meste.

  • Like 1
Skrevet

Regel nr 1 er å smøre seg iallefall 1 time før man går ut døren, helst 2. Da har det som skal trekkes inn i hudet gjort det, og evt fukt er borte. For også kremer uten vann har en viss fukt i seg for at det ikke skal være bare en fett kloss.

Skrevet

Regel nr 1 er å smøre seg iallefall 1 time før man går ut døren, helst 2. Da har det som skal trekkes inn i hudet gjort det, og evt fukt er borte. For også kremer uten vann har en viss fukt i seg for at det ikke skal være bare en fett kloss.

Kremer kan ikke være uten vann og ha fukt.. Fukt ER vann/væske, og det er mange oljer og vokser som ikke blir helt faste i romtemp.
Skrevet

Kremer kan ikke være uten vann og ha fukt.. Vann ER fukt, og det er mange oljer og vokser som ikke blir helt faste i romtemp.

Jada, men kan gi like mye frostskader om den ikke har trekt inn i huden og det overflødige er borte :)

Skrevet

Har A-creme. Aner ikke om det det er en krem folk reagerer på eller ikke, men den er uten parfyme- og fargestoffer og minimalt med konserveringsmidler (og ikke testet på dyr).

A får blemmer av A-krem. Merkelig nok. Det er noe i den han ikke tåler.

Skrevet

Jeg måtte bare logge på og si til TS at Ceridal er den beste kuldekremen som finnes. Kuldekremer skal ikke inneholde vann, for det er ikke en god kombinasjon med minusgrader og effekten det har på huden. Så gå på apoteket og spør etter Ceridal, det er en av de beste.

Skrevet

A får blemmer av A-krem. Merkelig nok. Det er noe i den han ikke tåler.

Det er sikkert retinolet (der er der A kommer fra, avitaminet retinol). Jeg tro ikke Kaja skal prøve seg på den...

Skrevet

Jada, men kan gi like mye frostskader om den ikke har trekt inn i huden og det overflødige er borte :)

Helt sant! Det er ikke noe man kletter på rett før man går ut døra.
Skrevet

En veninne av meg lager naturlige kremer o.l fra bunnen av. Jeg kan ikke beskrive med ord hvor godt de virker- beint ut fantastisk. Kuldekremen hennes er det eneste som holder familien fra å sprekke- bokstavelig talt:) Og jeg bor på " fjellet", med vind, lave temperaturer (-25 i dag) og ekstremt tørr luft. En annen ting er hvor vanvittig holdbare og drøye produktene er. Google Evas Hage ( eller- sikkert eva's- feil apostrofbruk som resten av Norge... :P ). Hun sender i posten :) Sitter på tlf, derfor ingen link.

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har du forsøkt med bare en hund alene med en kattunge? Jeg har heller ingen erfaring med dette, men fra å introdusere miniatyr valp til voksen mellomstor hund. Det tok litt tid før de var gode venner. Jeg ser for meg at kanskje senior alene med en kattunge i fanget..? Samtidig øker det jo stress veldig om den andre holder konsert i rommet ved siden av.   Edit: Har du forsøkt kattungene i bur med hundene fri? Jeg husker det sjalusidrapet en rottweiler begikk på en toåring for noen år siden, hvor jeg er hellig overbevist om at måten de brukte buret på var en tungt medvirkende årsak. Når ungen kom på besøk ble hunden satt til side i bur i sitt eget hjem, i stua, mens mamsen dens ignorerte den og begikk kos og lek med ungen på gulvet og i sofaen rett foran den. Drapet ble begått en dag hunden var forvist til hagen mens ungen var inne med matmor og fikk forsyne seg selv fra fryseren midt i glaninga på hunden, hvorpå det bikket fullstendig over for den. Jeg tror ikke det var jakt, men ren sjalusi og ressursforsvar.
    • Riesenschnauzer krever ihvertfall ganske mye. Kanskje ned mot en time i uka som rent kjæledyr for å holde tovefri, korte poter, rent skjegg, ren stump og visuell sikt. En time høres lite ut, men det er et minimum, og plutselig mye om en er vant til stellfri pels. Skal en holde i korrekt utstillingspels kreves en del mer tid. Typisk rase en ikke skaffer seg om en tenker at den må friseres, men flott om en har en indre frisør som liker at den kan friseres. Profesjonellt utstillingsstell på riesen er kostbart fordi det er tidkrevende, men kan være verdt pengene om en bare skal stille noen få ganger. Ikke bare, bare å få til et jevnt og pent resultat.
    • Ja, Edeward er uvurderlig support. Super fornøyd med ham. Fordi han er krypt vil det aldri skuffe meg at han kanskje ikke engang er bygget til en Very Good (trang i fronten, en merkelig bue i ryggraden og keivete potestilling), men mentalt er han bare super.  Vi har gode naboer også. Tror ikke jeg hadde taklet dette like bra om jeg bodde mer øde og alene. Han er en livsglad gutt som vet å ha det gøy      
    • Jeg følger med på lynkart hver gang men det kan snu fort. Og det tar ett stykke å kjøre hjem om jeg ser det er ille. Det er også ofte det er meldt torden og Lyn og jeg blir hjemme med hundene også kommer det ikke torden og Lyn i det hele tatt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...