Gå til innhold
Hundesonen.no

Kuldekrem for sart hud?


Kaja
 Share

Recommended Posts

Jeg merker at jeg sliter veldig i kulda, alt jeg kan dekke til dekkes til, men de stakkars kinnene mine sprekker opp etter bare en kilometer i 10 minus, så ille har jeg aldri vært før, men det blir vel en vanskelig vinter.

Jeg tåler egentlig ikke fet krem i det hele tatt, men kanskje noen vet om noe jeg kan bruke for å kunne gå tur?

Jeg har finlandshette, og det hjelper, men den er litt tynn. Jeg orker heller ikke ha for tykk hette for da blir jeg alt for varm, så jeg tenker krem under hetten kanskje kan hjelpe noe?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Regel nr 1 er å smøre seg iallefall 1 time før man går ut døren, helst 2. Da har det som skal trekkes inn i hudet gjort det, og evt fukt er borte. For også kremer uten vann har en viss fukt i seg for at det ikke skal være bare en fett kloss.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Regel nr 1 er å smøre seg iallefall 1 time før man går ut døren, helst 2. Da har det som skal trekkes inn i hudet gjort det, og evt fukt er borte. For også kremer uten vann har en viss fukt i seg for at det ikke skal være bare en fett kloss.

Kremer kan ikke være uten vann og ha fukt.. Fukt ER vann/væske, og det er mange oljer og vokser som ikke blir helt faste i romtemp.
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Kremer kan ikke være uten vann og ha fukt.. Vann ER fukt, og det er mange oljer og vokser som ikke blir helt faste i romtemp.

Jada, men kan gi like mye frostskader om den ikke har trekt inn i huden og det overflødige er borte :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg måtte bare logge på og si til TS at Ceridal er den beste kuldekremen som finnes. Kuldekremer skal ikke inneholde vann, for det er ikke en god kombinasjon med minusgrader og effekten det har på huden. Så gå på apoteket og spør etter Ceridal, det er en av de beste.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

En veninne av meg lager naturlige kremer o.l fra bunnen av. Jeg kan ikke beskrive med ord hvor godt de virker- beint ut fantastisk. Kuldekremen hennes er det eneste som holder familien fra å sprekke- bokstavelig talt:) Og jeg bor på " fjellet", med vind, lave temperaturer (-25 i dag) og ekstremt tørr luft. En annen ting er hvor vanvittig holdbare og drøye produktene er. Google Evas Hage ( eller- sikkert eva's- feil apostrofbruk som resten av Norge... :P ). Hun sender i posten :) Sitter på tlf, derfor ingen link.

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har jobbet i kafé tidligere, og etter det jeg kan huske så benyttet vi oss av et spesifikt middel for å bløtlegge bestikk i noen minutter før steamer. Het vel «Dip-It» eller noe sånt.
    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
    • Er det noen som har kompetanse når det gjelder forvask av spisebestikk og servise før man setter det inn i maskin med kort vaskesyklus (steamer). Skal man vaske med håndoppvaskmiddel først, eller bare bruke rent vann? Finner ingen spesifikk beskrivelse hos mattilsynet. Har bare hørt at det kan ødelegge maskinen. Hvis noen har en link å vise til, helst fra produsent (Miele, Hobart el.lign.) hadde det vært fint.  
    • Huken multisele eller Troll nomesele. 
×
×
  • Opprett ny...