Gå til innhold
Hundesonen.no

Jeg er ny her jeg også!!


CarroB

Recommended Posts

Skrevet

Nå kommer det enda en ny mynde-elsker her på forumet!!

Jeg heter Caroline, er 24 år og bor i Østfold sammen med min samboer og barna våre:

2 nydelige Italienske mynder :D .

Den eldste er omplassert hos oss, heter Kanonen og er 7,5 år gammel.

Den lille babyen vår heter Mira og er 7mnd gammel.

Jeg er oppvokst med å ha hund rundt meg, når jeg var liten drev foreldrene mine en liten kennel m oppdrett av Tibetansk terrier, andre raser familien min har hatt er Newfoundlandshund og schæfer. Jeg har også en Islandsk fårehund (blandingshund m 25% Samojed i seg!) som ble boende hos mine foreldre da jeg flyttet hjemmenfra.

Gleder meg til å delta på et nytt forum!

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dyrebutikker har som regel dette.  Ville begynt med ørepudderet.  Hvis du har en smal pinsett, kan du bruke det istedenfor veneklemme.
    • Er det det samme hvor jeg kjøper sånn tang? Ja hvis det hjelper så er det verdt det men var redd å kjøpe enda en ting som ikke blir brukt. Hehe😉
    • Ja mente røytefri hund.
    • Dette har funket i alle år for meg og mine hunder.  Det er spesielt viktig for røytefrie hunder, der pelsen er mye finere og glattere enn andre pelstyper.  Ørepulveret gjør at hårene i ørene blir "trå" så det blir lett å få tak i dem og alle mine (har og har hatt mange) godtar dette. Det er viktig å få tak i de innerste hårene ellers kan det bli klumpete og da er det vanskelig og tar tid å få ut. Det er aldri feil å bruke hjelpemidler som er helt ufarlig og gjør jobben lettere.  Mindre plagsomt for hunden.
    • Det er vel nyttig uansett hva slags pels hunden har vil jeg tro. Du skrev i startinnlegget at du har en "ikke røytefri hund"? Mente du omvendt? Det er jo stor variasjon i pelstype på hunder som ikke røyter også, men uansett må jo ørene nappes.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...