Gå til innhold
Hundesonen.no

Redadict Glossy brunette


MarieR
 Share

Recommended Posts

På tide å introdusere Ziva! :)

Ziva, eller Redadict Glossy Brunette som hun heter på papiret, ble født i Finland den 30.August i et kull bestående av fem tisper og tre hannhunder. Hun er etter FIN CH FI OB CH BH Kilobyte vom lech-Toller nest og Foxgrove's Moonlight Gunner, begge av tysk opprinnelse. Håpet er at denne kombinasjonen vil gi friske brukshunder med en passe blanding av motor og ro, men som også har et korrekt eksteriør. Ziva deleies med Tariks oppdretter, og skal få prøve litt av hvert i årene som kommer. Jeg kommer til å fokusere mest på lydighet, men hun vil også bli trent i jakt og spor, samt at hun selvsagt skal få løpe venstresvinger.

Så langt har Ziva vist seg å være en uredd, nysgjerrig og sosial valp, og jeg gleder meg til å se hva det blir av denne jenta etterhvert! :)

post-87-0-89550800-1354263698_thumb.jpg

post-87-0-45281200-1354263744.jpg

post-87-0-60756200-1354263765_thumb.jpg

7 uker på bildene.

  • Like 13
Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 1 year later...

Oi, her var det en stund siden sist oppdatering :P

Ziva er nå 20 måneder og er blitt en herlig hund på alle måter. Hun er en veldig ukomplisert hund, med et høyt aktivitetsnivå (som forventet - og ønsket). Noe av det jeg setter mest pris på med Ziva er at hun har så lite stress i seg, uten at hun mangler motor - for det har hun i massevis. Etter å tidligere ha eid to hunder som slet mye med dårlig stresshåndtering og skyhøyt stressnivå, oppleves Ziva som en veldig behagelig og balansert hund, noe hun også er. Vi trener lydighet, spor og jakt, og hun viser svært lovende takter syns jeg. Hun fikk opprykk til klasse II i lydighet 1 år gammel, og er for tiden under opptrening til å bli godkjent ettersøkshund på skadet vilt. Målene for i år er å få opprykk til klasse III i lydighet samt å spore oss fram til et viltsporchampionat. Ziva er det nærmeste drømmehunden jeg kommer tror jeg, hun har alt jeg vil ha i en hund og jeg gleder meg veldig til å se denne jenta utvikle seg i årene fremover! :)

For øyeblikket ser hun sånn ut:

eb7d6621-ffdb-4413-82cf-f7eb472634b0_zps

b3460516-7a2c-44d7-a9b8-7c662df24978_zps

ziva3_zpsa45e06b7.jpg

  • Like 4
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Fine og flinke Ziva. :) Tipper dere når målene uten problemer, og kanskje spesielt spormålene for hun er jo et råskinn av en sporhund som blir veldig veldig bra med mer erfaring. :ahappy:

Hmmm, var sikker på jeg hadde endel fine arbeidsbilder av henne, men finner de ikke akkurat nå. Tror jeg har vært for lite aktiv med kamerat på treninger siste året! :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg er enig med resten. Om man har økonomi selv til dekke mye er det jo veldig bra!   Dyrlege prisene har økt ganske så mye de siste årene da så det jeg betalte for operasjon av kreft kul i 2016 til forrvge hunden min var ca det samme jeg nylig betalte til hun jeg har nå for ørerens under lett bedøvelse og blodprøve 11300-,   Jeg har ikke økonomi til ikke ha forsikring med de prisene som er nå. Har hatt Agria siden 2006 og er godt fornøyd med de.Har ikke brukt de så alt for mye men,endel har det jo blitt. Årssummen øker jo jevnt og trutt der også selv om rasen jeg har ike er den dyreste forsikre. Var på litt over 4000,- for 8 år siden nå er den på 8000,-
    • Med tanke på ønske om terapihund, hundesport og familieliv så tenker jeg jo at retrieverene, eventuelt engelsk springer spaniel eller storpuddel, er generelt gode alternativer. Husk også at barn under 16 ikke skal ha selvstendig ansvar for hund. Det er litt rom for tolkning der, men jeg ville ihvertfall gjort en seriøs vurdering på hvordan barnet vil takle og håndtere en uventet situasjon på tur, om hunden kommer seg løs og skremmer noen, blir angrepet av en annen hund, jager vilt e.l.
    • Hei! Vi er en familie på 6, 4 barn fra 15år til 1år. Jeg er hovedsakelig den som har lyst på hund, og det vil nok jeg som hovedsakelig har ansvar for både luftig og trening. Håper også at de to eldste på 15 og 12 skal kunne lufte uten problem. Jeg har tidligere hatt flere hunder i hus, blant annet Border Collie, Rottweiler, Dobermann-blanding og Chihuahua. Jeg trives nok best med hunder i gruppe 1, men ønsker meg nå noe mer stødig, uten for mye risiko for mentale brister, vokt osv.  Jeg kommer nok heller ikke til å være like aktiv på trenings fronten, selv om jeg har et ønske om både lp og agility på hobbybasis.    Hunden vil hovedsakelig være familiehund, og være en del av hverdagskaoset, med masse lek og moro, følging på fotballtreninger, en joggetur i ny og ne, lengre turer i helger. Min store lidenskap er hund, så mentalttrening vil bli lagt inn litt hit og dit innimellom.    Den må tåle besøk, nye situasjoner og helst ikke ty til bjeffing ved hver minste ting. Vet at dette er ting som også må trenes på, men ønsker en rase der det er 90% sjanse for å lykkes enn 10%. Hvilke raser tenker dere kan passe inn hos oss? Har også en drøm om å utdanne denne hunden til terapi hund, men det vil tiden vise.
    • Har gjensidige og de er hvertfall aldri noe tull med!
    • Wohoo, da har løpetiden endelig startet! 🥳  14 mnd gammel
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...