Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Fikk tatt ein del bilder, men einaste eg følte eg vart fornøgd med var bildene frå Coton-ringen :P

Må gå til anskaffelse av eit lyssterkt teleobjektiv snart tenker eg...

73292_10152284350640468_64838404_n.jpg

21718_10152284351280468_1874798080_n.jpg

63751_10152284351700468_1729815726_n.jpg

598353_10152284352310468_1099583199_n.jpg

156748_10152284352860468_1653413103_n.jpg

46438_10152284353550468_1571428_n.jpg

390197_10152284354055468_88616718_n.jpg

574583_10152284354300468_810316475_n.jpg

381716_10152284354595468_397562909_n.jpg

63166_10152284355355468_435749261_n.jpg

305674_10152284356280468_1694763841_n.jpg

603945_10152284357450468_1471271046_n.jpg

61391_10152281575410468_533053512_n.jpg

Så mange fine bomullsdottar! :D

  • Like 2
  • Svar 77
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Blush edited. Her er forøvrig 3 av de tekniske arrangørene

Tok litt bilder jeg og.. Er noe rart med linsa, og den likte IKKE lyset i hallen i år.. Fatter ikke...! Doffeloffen! Klima! Malle Peeeen

Søteste Kairo ! <3 Han er indeed en Yodel'er! Han var bare tilskuer og støttekontakt fro broren sin Haki, som gjorde det veldig bra, og ble 4 bhk, samt var en del av vår oppdrettergruppe Oppd

Posted Images

Skrevet

Mange fine bilder av flotte hunder som en ser på sonen, men dette var jo ei frøken jeg faktisk kjenner :-)

Hun var så utrolig kosete. Koste med henne leeeenge :wub:

Skrevet

Mange bilder på bloggen :)

Altså, bare for å være lott off-topic, hvordan får du sånn signatur? Den syntes, men syntes ikke liksom :P Jeg som har så langt navn ødelegger jo bildene skikkelig føler jeg hehe!

Skrevet

Her var jo jeg skriver!

Då må eg berre sei at eg syns du skulle satt fanta flaska ein anna plass, for den røde korken ville vere med på mangen av bildene nemleg :P

Skrevet

Åhh, blir så missunnelig på dere som har ordentlige objektiver :P Hva slags objektiver bruker dere? 50mm? 35mm?

(skal ønske meg nytt lyssterkt objektiv til jul skjønner dere :P )

Masse fine bilder :D

Skrevet

Då må eg berre sei at eg syns du skulle satt fanta flaska ein anna plass, for den røde korken ville vere med på mangen av bildene nemleg :P

Det var dommeren sin, jooo! :P

Du så ikke en Burn-flaske eller en Imsdal-flaske, for de var mine, og de stod på gulvet!

Så stilig du ble på håret, Soppen!

Takk! :D

Skrevet

Oj, det var"jeg har ikke fått mat på mange dager" blikket :whistle: Fine ulven min :wub:

Ja, hun var jo helt utmagret!

Kjempefin og nydelig hund, fikk jo ikke mindre lyst på mudi av den der... og med en pelstype jeg kan like også. Vakre Anya!

  • Like 2
Skrevet

Gidske? Du fikk ikke noen bilder i munsterringen da, av en tilfeldig Chico? :)

Mine bilder komme forhåpentligvis idag, driver og laster ned Lightroom på den stasjonære PC'en nå.

Ingen bra, men har sendt deg de to beste!

  • Like 1
Skrevet

Åhh, blir så missunnelig på dere som har ordentlige objektiver :P Hva slags objektiver bruker dere? 50mm? 35mm?

(skal ønske meg nytt lyssterkt objektiv til jul skjønner dere :P )

Masse fine bilder :D

Har et crappy objektiv, Sigma 18-200 3,5...

Skrevet

Auris til Gidske

DSC_4220.jpg

Rekker tunge :P

DSC_4221.jpg

HAHA, noen som ikke likte seg på utstilling ja. Hun har høyt ansatte ører altså, lover :D

  • Like 1
Skrevet

To tibetanske mastiffer som jeg fikk kosemose masse med :D

tib_mastiff1.JPG

Tispe:

tib_mastiff2.JPG

Junior hannhund (NJV12 Mimayin Lhak-Pa):

tib_mastiff3.JPG

Skrevet

Altså, bare for å være lott off-topic, hvordan får du sånn signatur? Den syntes, men syntes ikke liksom :P Jeg som har så langt navn ødelegger jo bildene skikkelig føler jeg hehe!

Hehe! Lagd i photoshop, hvor man bare bruker tekstverktøyet. Skriver navnet man vil ha. Setter opacity på 0%. Går inn på layer og velger bevel and emboss, og så justerer man der. Da får man kanter på den usynlige teksten, slik at den ser gennomsiktig ut. Kort fortalt :P Lett å lage :) Så legges den automatisk på når jeg eksporterer via Lightroom.

Åhh, blir så missunnelig på dere som har ordentlige objektiver :P Hva slags objektiver bruker dere? 50mm? 35mm?

Jeg har kun et 50mm. Ønsker meg vidvinkel ( 24-70mm) og zoom (70-200mm)... Meeeen har jo aldri nok penger til å kjøpe meg noe nytt! 50mm min er ikke SÅ lyssterk, men den fungerer greit.

Skrevet

Her kommer noen av mine bilder fra D4A, flest SH

Dette er en skotsk terrier tilhørende en jeg kjenner, junior tispe

Liisi05.jpg

Liisi04.jpg

Bildene av UK hanner og CHK tisper er det søstra mi som har trykt på knotten (jeg har satt instillingene)

Junior hanner

Carillo_SpeedZone02.jpg

Carillo_SpeedZone01.jpg

Carillo Speed Zone, ikke så ringtrent men happy happy ung gutt :)

Merrick_Bonusround02.jpg

Merrick Bonusround

ArcticPower_DeepBlueSky02.jpg

Arctic Power Deep Blue Sky

Unghund hanner

Pawfections_SonOfABitch01.jpg

Pawfections Son of a Bitch

Hightowers_FrekeWinterSpirit03.jpg

Hightowers_FrekeWinterSpirit02.jpg

Freke <3

Åpen hann

Okamis_MagicMoments01.jpg

Okami's Magic Moments

Junior tisper

Carillo_Sansa.jpg

Carillo Sansa

Merrick_BarbieGirl01.jpg

Merrick Barbie Girl

Libesol_NotAQueenAKhaleesi01.jpg

Libesol Not A Queen A Khaleesi

Unghund tisper

Carillo_SpiritOBlackMagic02.jpg

Carillo Spirit O Black Magic

Kalypso01.jpg

Kalypso

Åpen tispe

Okamis_JustTalkAboutAlva01.jpg

Okami's Just Talk About Alva

Champion tisper

ArcticPower_SilverSelect03.jpg

Arctic Powe Silver Select

Bedarra_IScreamForIceCream01.jpg

Bedarra I Scream For Ice Cream

Wolfmark_SilverBulletBaby02.jpg

Wolfmark Silver Bullet Baby

Hulduheims_LucyInTheSky01.jpg

Hulduheim's Lucy In The Sky

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Takk for mange gode tips 😌 Det er ikke noe problem hos veterinær, hun er veldig snill ved håndtering og sånn da  ☺️
    • Hun er ung, og har dårlige erfaringer. Jeg tenker at det kan hjelpe å gi henne tid, og trene i utstillingslignende settinger. Tren uten å stille opp for dommeren, belønn masse, og gå ut igjen av ringen uten å stille opp for visning. Tren også på oppstilling og visning for seg selv uten for ringen og i andre settinger, hjemme, på parkeringsplassen, i parken osv. Gå videre med å trene i utstillingsring og stille opp, men la treningsdommer bare belønne uten å ta på henne. Og selvfølgelig respektere alle signaler på at hun er utrygg, la henne selv ta initiativ. Om utstilling ikke er viktig for dere er det såklart like greit å droppe det, men det kan nok fint gjøres å gjøre positivt igjen med trening og tålmodighet. Og det er viktig at hun f.eks. kan stå på et veterinærbord og bli undersøkt også.
    • Har ei tispe på snart 2 år. vi har drevet litt med utstilling siden hu var valp fra 4 måneder til hu ble ca 1 år. Den første tiden på treninger gikk det veldig bra , hu er sosial hund utad og elsker oppmerksomhet og byliv. Etter en tid begynte hu å rygge fra dommeren i ringen , kunne sette seg og rygge unna men vi fikk allikevel satt hun opp igjen og fikk bra premier på utstillinger . Helt til vi kom til den 5 siste utstillingen, da gikk det bra første dagen men 2 dagen da vi gikk i ringen gikk det bra helt til vi skulle stille henne opp, hode og tenner gikk fint helt til dommer skulle kjenne mot rygg da rygger hun bakover og klappet med tennene mot dommer .  Så jeg tok en avgjørelse med å si vi trekker oss .. her innså jeg kanskje at hun har jo prøvd å gitt oss tegn litt hele veien med å sette seg og rygge unna, men folk rundt trodde det var kun trass siden hu er en bestemt tispe .  etter dette oppsøkte jeg fysioterapeut og tok MR og røntgen av henne og det ble påvist betennelse på begge sider i lysken/ hoften. Det vi så når fysio skulle gå over hu var at det var tydelig vondt . Men nå i dag 1 år etterpå med gjentatte behandlinger og styrke treninger har hu endelig blitt friskemeldt og vi kan gå tilbake til det normale. Vi har vært med 2 ganger på utstillingstreninger , første gangen gikk veldig bra . Men det var folk som hu kjenner i miljøet fra før  .2 gangen oppsøkte vi nytt sted , hu var veldig glad for å komme og se så mange hunder og mennesker og hu hilste og koste med flere .  Men da vi løpte i ringen og skulle stille henne opp før treningdommeren rakk å ta på henne «snappet « hun . Så da gikk vi ut av utstilling posisjonen ,da gikk hun bort til dommer og damen og nusset og koste med dem.. utenfor ringen er det heller ikke noe problem .  Så nå lurer jeg på om jeg bare skal droppe utstilling helt for hennes del, når jeg ser at det minnesbilde fra smerte fra siste utstillingene sitter i henne så sterkt ..  Hun er jo en fantastisk og glad hund ellers. Vi skal vertfall ha en lang pause og fokusere på  noe annet og bare være hund. Har noen opplevd noe lignende, og er det beste å bare droppe utstilling helt ?
    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...