Gå til innhold
Hundesonen.no

Resultattråd NKK Lillestrøm 2012


Synnikken
 Share

Recommended Posts

  • Svar 177
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Malle er nå juniorvinner, og var blandt de 2/17 som fikk ck, og fikk også certet. 10 mnd folkens, 10 mnd!! :-D

Sting norsk vinner! Skal inn i BIR og BIM snart :-) Han heter nå NUCH NordV 10 NV 09-10-12 Haugtuns CRC Sting! :-D

Gratulerer igjen med Sting! Jäger vant juniorklassen med ck og ble dermed Norsk Juniorvinner 2012:D

Posted Images

Kritikken til superstabijen:

"V. fem. bitch of exl type. fem well ch. sled head (huh, hva betyr dette?). Nice dark eyes. Nice neck and topline. Very nice prop. Well balanced ang.

Body and forechest still needs development. Moderate bone. a bit open in elbow otherwise moves very well. Exl coat qual. Very promising bitch"

  • Like 4
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ikke helt vår dag i dag :P

Smula fikk excellent og ble plassert først i klassen, men uten ck. Men lurer fælt på hva dommer og ringsekretær rota med for de sto og ropte oss opp for å skulle inn i beste tispeklasse :rolleyes2: Fikk påpakning på at jeg løp med henne og ikke gikk også :lol: Kritikken er relativt lite forståelig, men skal prøve å få tatt bilde av den så noen kan hjelpe meg med å tyde etterpå. Kort oppsummert fikk jeg i alle fall høre at hun er en j@vlig bra hund, bare synd hun er hjulbeint (ja, hun er det, men ikke så utpreget - det er ikke kommentert på utstilling før, men det fine er jo at hvis jeg blir flinkere til å stelle pelsen så vises det ikke for det hadde han lært av en annen dommer *flir*).

Litt mye surr og rot, men har uansett hatt en kjempefin da g. Og lillebror ble Norsk Juniorvinner!

Gratulerer til alle som er fornøyde, superhundene på sonen :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Gratulerer til alle som er fornøyde! Nå skal jeg kjøre to kompiser på fest, og så skal jeg krype opp i sofaen med en kald øl, og litt godt på tallerkenen, før det er natta og vi gjør oss klare for en ny dag i morgen, med raseparade og masse titting! Sukk. For en dag!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Knertis tok storeslem og blei juniorvinner, BIR og N S UCH i dag!

Kødda. :P/> Blått, dritstygg, men har gudskjelov "tilstrekkelig" hals. :teehe:/> Cert schmert sier bare jeg. Skulle tru jeg stilte en italiensk mynde eller noe. :D/>

Kiyomi har også tilstrekkelig hals. I tillegg er hun tilstrekkelig vinklet bak og har bra pels. :lol:

Kiyomi ble plassert som 3. beste i åpen klasse, med VG. Relativt mye blått i dag.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Kritikken til superstabijen:

"V. fem. bitch of exl type. fem well ch. sled head (huh, hva betyr dette?). Nice dark eyes. Nice neck and topline. Very nice prop. Well balanced ang.

Body and forechest still needs development. Moderate bone. a bit open in elbow otherwise moves very well. Exl coat qual. Very promising bitch"

Innnnmari merkelig å forkorte det sånn (eller, forresten, kanskje det bare er stygt skrevet), men regner med det er chiseled. :)

Selv har jeg vært skriver i hele dag. Virkelig hele dag! Var ferdig noen få minutter før tre! Skrev for dvergschnauzer, og jeg tenkte "jaja, får ihvertfall en sonis i ringen!" Men neida, for jeg hadde jo salt og pepper og sort/silver! Så da var det bare kjedelig. :P

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Gratulerer så masse til alle fornøyde :D Sonenhundene gjør det bra!

Koda ble BIR veteran og 2.BHK (slått av sønnen sin) :D Han har nå følgende titler: INT N S UCH NV-06 WW-06-08 NORDV-06 og NVV-2012 :)

Kritikken: "vakker veteran som stilles i super kondisjon. Viser med hele seg at dette kan han. Super overlinje. God hale. Velvinklet og velgående. Gratulerer til eier" :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Selv har jeg vært skriver i hele dag. Virkelig hele dag! Var ferdig noen få minutter før tre! Skrev for dvergschnauzer, og jeg tenkte "jaja, får ihvertfall en sonis i ringen!" Men neida, for jeg hadde jo salt og pepper og sort/silver! Så da var det bare kjedelig. :P

Kanskje jeg hadde fått en mer forståelig kritikk da :lol:

Noen som kan hjelpe med denne?

378776_10151191057086985_125466518_n.jpg

Edit: byttet bilde

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det er alltid så stas å komme hjem og lese resultat-tråd, alltid masse fine resultater! Gratulerer til alle fornøyde :)

Min Nemi ble BIM av 5 amstaffer (akkurat det jeg ville ha hehe) og heter nå: INT NORD DK UCH NS VCH SV-06 NORDV-10 NV-04-05-06-07-08-09-11-12 NVV-11-12 Sleepy Hollow :)

Ikke gærnt av en 11år gammal campinghund :wub:

  • Like 19
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Sting norsk vinner! Skal inn i BIR og BIM snart :-) Han heter nå NUCH NordV 10 NV 09-10-12 Haugtuns CRC Sting! :-D

Må le litt når jeg ser han har vunnet de siste 4 årene bortsett fra ifjor, var det ikke da han fikk blå? :lol:

Håper jeg ikke tuller / fornærmer, men det er jo litt merkelig!

Gratulerer til alle, begynte på quoting men det ble så mange med titler etterhvert - gratulerer så sykt mye! :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • "Hva skjedde?"   Det ***** luddesklie AVSKUMMET fjerna sæ ikke da det ble bedt om å forlate åstedet, og nå TRUER det med å gjennomføre vitenskapelig _bevis_ for telepati for å DESTRUERE all resterende livskvalitet æ hadde og drepe alle håp om en bedre fremtid. Det her e takk og farvel. Æ rømmer til utlandet og bryter ALL kontakt med alt og alle for å slippe unna blablabla om hennes bevis for telepati og whatever konsekvensenser av at et luddersklie avskum som har KNULLA kjæresten min gjør karriere på min personlige tragedie i tillegg.   Det var hyggelig så lenudet var håp om å få det hjerneforsker horesvinet av ideen om å skille gjøre karriere på FORPESTE universet med å gjøre telepati til et allment akseptert, reelt fenomen.    Kos dere. 
    • Anbefaler deg å prøve huken multisele, det er den eneste jeg har prøvd som min hund klarer å trekke i uten å bli hes. Har prøvd ulike trekkseler men huken multisele er det eneste som fungerer her. Bor du i Oslo eller nærheten kan du få prøvd størrelser hos Brukshunden, men du får kjøpt på nett også. 
    • Enig med siste her, lildog har jeg prøvd og den var helt ubrukelig. Jeg er veldig fornøyd med tracktive, har den på begge hundene og katten. Kan være litt treig til å finne posisjon noen ganger, men uansett raskere enn både lildog og mitt spor som jeg også har prøvd. 
    • Tja, min forrige hund måtte ha små måltider gjennom hele dagen, ellers ble hun kvalm og spydde hun magesyre. Det feilte henne ikke noe utover det at magesekken ikke tålte å bli helt tom. Det hunden jeg har nå sultestreiket i sitt tidligere hjem og kunne gå dagevis uten mat. Hun klarer seg like fint på ett stort måltid daglig som flere små. Jeg har prøvd OMAD selv, og jeg klarer faktisk ikke å spise ~2000 kalorier (som er mitt dagsbehov for vedlikehold) på ett måltid. Fasting kan sikkert være positivt for noen individer i noen tilfeller, men jeg tror absolutt ikke det er noe som passer for alle.
    • Det var lenge siden! Hvis du faktisk skal ha noe særlig sol og varme så er det sør-Spania som gjelder. Kanariøyene hvis du vil være værsikker. Det kan være ganske hustrig ellers i sør-Europa, og husene der er jo ofte ikke laget for vinter og ikke spesielt godt isolert. Heller ikke i Spania, forsåvidt. Kanskje se på feriehusutleiere som Novasol og den type ting?  Tenker du å fly eller kjøre? Det blir jo fort dyrt å fly tre store hunder fram og tilbake i cargo.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...