Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Gratulerer med flotte resultater!

Jeg dro ikke inn i dag. Har ikke hatt overskudd til å tenke utstilling med Mayah, men drar inn som publikum i morgen. Søsteren til Mayah ble juniorvinner! :D

  • Like 1
  • Svar 177
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Malle er nå juniorvinner, og var blandt de 2/17 som fikk ck, og fikk også certet. 10 mnd folkens, 10 mnd!! :-D

Sting norsk vinner! Skal inn i BIR og BIM snart :-) Han heter nå NUCH NordV 10 NV 09-10-12 Haugtuns CRC Sting! :-D

Gratulerer igjen med Sting! Jäger vant juniorklassen med ck og ble dermed Norsk Juniorvinner 2012:D

Posted Images

Skrevet

Kritikken til superstabijen:

"V. fem. bitch of exl type. fem well ch. sled head (huh, hva betyr dette?). Nice dark eyes. Nice neck and topline. Very nice prop. Well balanced ang.

Body and forechest still needs development. Moderate bone. a bit open in elbow otherwise moves very well. Exl coat qual. Very promising bitch"

  • Like 4
Skrevet

Knertis tok storeslem og blei juniorvinner, BIR og N S UCH i dag!!

Kødda. :P Blått, dritstygg, men har gudskjelov "tilstrekkelig" hals. :teehe: Cert schmert sier bare jeg. Skulle tru jeg stilte en italiensk mynde eller noe. :D

  • Like 9
Skrevet

Gratulerer så mye til alle sammen :bananas:

Arla røk ut med blå i dag og dommeren sa at det var pga at hun er for liten til og kunne fange en lundefugl(sitter og ler litt for meg selv)

Skrevet

Vi hadde forresten kåring av bir og bim junior i dag, og Jäger ble BIR av 16 juniorer! :)

Han var også med i pappa Ola sin avlsklasse som ble best in show!

Grattis til alle andre som er fornøyde:D

  • Like 8
Skrevet

Ikke helt vår dag i dag :P

Smula fikk excellent og ble plassert først i klassen, men uten ck. Men lurer fælt på hva dommer og ringsekretær rota med for de sto og ropte oss opp for å skulle inn i beste tispeklasse :rolleyes2: Fikk påpakning på at jeg løp med henne og ikke gikk også :lol: Kritikken er relativt lite forståelig, men skal prøve å få tatt bilde av den så noen kan hjelpe meg med å tyde etterpå. Kort oppsummert fikk jeg i alle fall høre at hun er en j@vlig bra hund, bare synd hun er hjulbeint (ja, hun er det, men ikke så utpreget - det er ikke kommentert på utstilling før, men det fine er jo at hvis jeg blir flinkere til å stelle pelsen så vises det ikke for det hadde han lært av en annen dommer *flir*).

Litt mye surr og rot, men har uansett hatt en kjempefin da g. Og lillebror ble Norsk Juniorvinner!

Gratulerer til alle som er fornøyde, superhundene på sonen :D

Skrevet

Gratulerer til alle med gode resultater!

Selv fikk vi tidenes dårligste resultat, og måtte reise hjem med gult! Dommer trakk for alle de svake sidene hennes, og så ingen av de sterke...

Skrevet

Gratulerer til alle som er fornøyde! Nå skal jeg kjøre to kompiser på fest, og så skal jeg krype opp i sofaen med en kald øl, og litt godt på tallerkenen, før det er natta og vi gjør oss klare for en ny dag i morgen, med raseparade og masse titting! Sukk. For en dag!

Skrevet

Knertis tok storeslem og blei juniorvinner, BIR og N S UCH i dag!

Kødda. :P/> Blått, dritstygg, men har gudskjelov "tilstrekkelig" hals. :teehe:/> Cert schmert sier bare jeg. Skulle tru jeg stilte en italiensk mynde eller noe. :D/>

Kiyomi har også tilstrekkelig hals. I tillegg er hun tilstrekkelig vinklet bak og har bra pels. :lol:

Kiyomi ble plassert som 3. beste i åpen klasse, med VG. Relativt mye blått i dag.

Skrevet

Kritikken til superstabijen:

"V. fem. bitch of exl type. fem well ch. sled head (huh, hva betyr dette?). Nice dark eyes. Nice neck and topline. Very nice prop. Well balanced ang.

Body and forechest still needs development. Moderate bone. a bit open in elbow otherwise moves very well. Exl coat qual. Very promising bitch"

Innnnmari merkelig å forkorte det sånn (eller, forresten, kanskje det bare er stygt skrevet), men regner med det er chiseled. :)

Selv har jeg vært skriver i hele dag. Virkelig hele dag! Var ferdig noen få minutter før tre! Skrev for dvergschnauzer, og jeg tenkte "jaja, får ihvertfall en sonis i ringen!" Men neida, for jeg hadde jo salt og pepper og sort/silver! Så da var det bare kjedelig. :P

  • Like 1
Skrevet

Gratulerer så masse til alle fornøyde :D Sonenhundene gjør det bra!

Koda ble BIR veteran og 2.BHK (slått av sønnen sin) :D Han har nå følgende titler: INT N S UCH NV-06 WW-06-08 NORDV-06 og NVV-2012 :)

Kritikken: "vakker veteran som stilles i super kondisjon. Viser med hele seg at dette kan han. Super overlinje. God hale. Velvinklet og velgående. Gratulerer til eier" :D

Skrevet

Selv har jeg vært skriver i hele dag. Virkelig hele dag! Var ferdig noen få minutter før tre! Skrev for dvergschnauzer, og jeg tenkte "jaja, får ihvertfall en sonis i ringen!" Men neida, for jeg hadde jo salt og pepper og sort/silver! Så da var det bare kjedelig. :P

Kanskje jeg hadde fått en mer forståelig kritikk da :lol:

Noen som kan hjelpe med denne?

378776_10151191057086985_125466518_n.jpg

Edit: byttet bilde

Skrevet

Det er alltid så stas å komme hjem og lese resultat-tråd, alltid masse fine resultater! Gratulerer til alle fornøyde :)

Min Nemi ble BIM av 5 amstaffer (akkurat det jeg ville ha hehe) og heter nå: INT NORD DK UCH NS VCH SV-06 NORDV-10 NV-04-05-06-07-08-09-11-12 NVV-11-12 Sleepy Hollow :)

Ikke gærnt av en 11år gammal campinghund :wub:

  • Like 19
Skrevet

Forsøk på tolkning av kritikk:

"S (kan være stor, svart ....), kraftig, meget god type. Godt hode og hals, bra markert (?) overlinje, noe steil overarm, meget godt vinklet bak. Står korrekt, marktrang bakfra".

Skrevet

S'en står nok for stor ja. "Monk" kan vel være både markert og manke, så ikke godt å si på den - begge deler kan jo passe inn sånn sett. "Moktrong" er vel sannsynligvis marktrang - litt pussig for i andre hunders kritikker sto det hjulbeint istedenfor, og det sa han jo til meg også. Jaja :)

Skrevet

Sting norsk vinner! Skal inn i BIR og BIM snart :-) Han heter nå NUCH NordV 10 NV 09-10-12 Haugtuns CRC Sting! :-D

Må le litt når jeg ser han har vunnet de siste 4 årene bortsett fra ifjor, var det ikke da han fikk blå? :lol:

Håper jeg ikke tuller / fornærmer, men det er jo litt merkelig!

Gratulerer til alle, begynte på quoting men det ble så mange med titler etterhvert - gratulerer så sykt mye! :D

Skrevet

Gratulerer til alle fornøyde! :D Oppdretteren min fikk juniorvinnere. Artig :)

Og en annen artig ting jeg så var at broren til Hera ble vetereanvinner. Så koselig at det fortsatt lever søsken av Hera. Hun ville ha vært 9 år hadde hun levd fortsatt.

  • Like 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Bare det lille du beskriver om dognanny gjør at jeg vil fraråde hva som helst hun anbefalte ihvertfall. Som dere jo har oppdaget så er det å korrigere, rykke eller kjefte på en allerede frustrert hund ikke konstruktivt. Det er helt fint å høre hva dere har prøvd å hva som skjer. Men jeg lurer litt på, hva skjer om dere deler opp turene? Maks 15-20 minutter på en tur. Skjer det like ofte på morgen og kveld som på den lengre turen på dagtid? Et par enkle oppgaver i løpet av turen (som allerede er grundig innlært inne og som han kan), en enkel sitt, kontakt, håndtarget e.l. Da tenker jeg en kort stopp og en øvelse, maks to repetisjoner, og så rusle videre. Hvis dere får lært inn igjen grime så kan det være tryggere med å prøve halsbånd, men det er nok lettere for dere å få hjelp av en instruktør som ser dere og hunden. Jeg er helt sikker på at dette er løsbart, selv om dere er kjempetålmodige og har prøvd masse allerede! Håper vi får en oppdatering her også når dere har fått litt hjelp.
    • Takker igjen for godt svar! Vi har brukt både sele og halsbånd, med de siste 6 mnd har vi utelukkende brukt sele som sitter godt. Har flere ganger vurdert å bruke halsbånd i stedet men ser at vi ikke tørr da han helt sikkert hadde klart å vri seg ut av det når han klikker. Flere ganger har jeg vært redd for at han skal komme seg ut av selen når vi krangler. Han river å sliter, ruller å hopper. Eneste gangene jeg er trygg på at han ikke kommer seg ut av sele/halsbånd er om han er bundet fast, for da står han helt stille. Og både sele og halsbåndene vi har brukt er passer han og er justerbart. Vi brukte også retrieverkobbel i starten (fikk anbefalt det av oppdretter) men bruker ikke det lengre. En av teknikkene dognanny viste oss var å bruke retrieverkobblet til å "få han av oss" når han hopper på, ved å rykke i båndet, men det fungerte i en halv dag så trosset han det også å vi ønsker ikke å bli stående å rykke i et så tynt med kraftig bånd, det økte bare stressnivået hans.  Vi har ila året som har gått tenkt at han kan være både over og understimulert og gjort endringer i hverdagen i perioder for å justere aktivitetsnivået både opp og ned. Men det har ikke blitt bedre. I periodene vi har justert det ned ser vi at han blir verre, og gjerne mer pågående inne også. Noe vi mener taler imot at han er overstimulert. Og vi har siden han var liten forsøkt å gjøre tydelig skille på at lek og oppgirende aktiviteter skjer ute, mens inne er det ro.  Mulig jeg ordla meg litt feil i forrige kommentar, men vi krever stort sett ingenting av han ute. Det resulterer i at vi henger etter han å han drar som en galing. Men slik har det blitt fordi hver gang vi prøver å lære han noe ute (gå pent, søke kontakt med oss, sladretrening ol) så ender det etter et pr min med et nytt utbrudd. Så frustrasjoenen vår kommer av at vi føler vi er i en ond sirkel. Han vimser rundt å vet ikke hva som er forventet av han > vi forsøker å korrigere han å lære han noe/forstyrre han ved å gi han en oppgave eller mål med turen > han klikker > vi rykker tilbake til start. Slik har det blitt da vi har tenkt at vi kanskje bare må stå i disse episodene til han lærer seg hvordan han skal oppføre seg på tur, det er jo tross alt en rase som er lærevillig og gjerne vil ha en oppgave. Men selv etter lengre persioder der vi prøver igjen å igjen så later det ikke som at han forstår tegningen. Så de siste pr månedene så har vi ikke krevd eller forventet noe av han. Å selv når han er løs å kan løpe som han vil, feks på inngjærdet hundepark (Maridalen hundepark og Nordkisa hundepark) å vi forsøker å kalle han inn, så kommer han løpende (som jo er bra) men kommer da flyvende med sine 40 kg rett på oss å begynner å bite. Så kort sagt så klikker han både av for mye frihet, for lite frihet, lite/ingen forstyrrelse fra oss og for mye forstyrrelse fra oss... Mulig jeg høres ut som jeg bare kommer med motargumenter til alle forslag, å det mener jeg ikke! Men vi har virkelig prøvd alle vinklinger og teknikker vi kan tenke oss til og finne ut + litt til.  Men tusen takk for konkrete tips til adferdskonsulenter og fysio 😀
    • Nå vet jeg ikke om alle instruktørene til Norges Hundeskole, men jeg har ikke kjent eller møtt mange instruktører derfra med adferdskompetanse. Dognanny kjenner jeg ikke til, men jeg synes bakgrunnen kanskje var litt tynn. Selv om dere ikke ser noe mønster i adferden og han er røngtet fri så kan det godt være muskulære eller skjelett-problemer som bygger seg opp over tid og trigger på ulike tidspunkter, når det bare renner over. Og når du nevner at han har hatt ryggproblemer så blir jeg raskt mye mer oppmerksom på at det kan være noe uoppdaget der.  Bruker dere halsbånd eller sele? Hvis dere bruker halsbånd ville jeg forsøkt en godt tilpasset sele. Om dere allerede gjør det ville jeg faktisk forsøkt halsbånd, for å se om det gjør noen forskjell. Som du sier, ut fra det du beskriver, kan det høres ut som stress, frustrasjon og overtenning. Har dere forsøkt å kutte langt ned på kravene? Og kutte ned på aktiviseringen? Det er ikke det vanligste, men det hender også at hunder er overaktiverte og overstimulerte. Og selv om det er en aktiv rase så finnes det alltids unntak.  Korte, rolige turer, med litt løping om det ikke trigger for mye, og mer ro og hvile hjemme. Prøv å ikke stille for mye krav, gi ham litt mer slakk, litt mer "forberedelse" på at "nå skjer ting", og om mulig la han heller gå en kort tur i lengre bånd og gå hjem før det smeller. Alt dette er såklart forslag til ting å prøve ut, uten at jeg har sett hunden og situasjonene. Dere trenger definitivt en kompetent adferdsekspert til regelmessig oppfølging. https://www.atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund#Innlandet-hund Kjersti Bjøntegaard kan jeg personlig anbefale. Vi brukte henne mye med vår til dels krevende ridgeback unghund. Turid Hovland kjenner jeg bare såvidt til, men i likhet med Kjersti har hun en solid og god utdanning og mye god kompetanse ser jeg. Ta kontakt med en av dem, og de kan sannsynligvis anbefale andre om de selv ikke har kapasitet. De kan godt mulig også anbefale en fysioterapeut. I Oslo kan jeg anbefale smarthund.no (Hilde Iren).
    • Går det an å bruke kickspark i langrennsporene? Eller der de har oppkjørte løyper? Finnes det ski på dem? Har lyst på men må se om jeg kan kjøre det først da de vanlige veiene her jeg bor blir strødd. Hvordan trener man da hunden til å trekke? 
    • Glemte å legge til at vi gjør daglig korte økter med søk, hjernetrim, lek, «skattejakt» etter godbiter og leker både inne og ute. Øver mye på håndteringstrening ol.  Å han mestrer alt annet som en drøm, ingen problemer med å være hjemme alene, stueren på 1-2-3, trygg og veldig fin hund på alle andre måter, akkurat det vi så for oss. «Bare» dette ene problemet som skygger over så mye av det som har gått bra..
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...